Hlavní navigace

eBay

Máte e-prodejnu? A víte proč zkrachujete?

Po velkém boomu internetových firem na americké i jiných západních burzách přišlo letos v dubnu velké vystřízlivění. Stamilióny investic skončily v doslova v kanálu a ceny akcií v současné době připomínají spíše přízemní mrazíky. Nejpostiženějším sektorem jsou internetové prodejny - jejich krachy neberou konce.

Doba čtení: 5 minut

Internet - další nedokončená revoluce?

Líbí se vám pozice podřízených klientů vzájemně izolovaných mamutích serverových farem? Nebrali byste raději možnost své osobní, zcela neizolované účasti s maximálně dostupnou nabídkou všeho, co umíte a děláte? Většina z vás by určitě brala to druhé. To by ale chtělo změny v internetovém prostředí. Jaké?

Doba čtení: 6 minut

Jak funguje trh Internetu? (1. díl)

Tento seriál by měl ukázat, jak funguje modelový poskytovatel Internetu, jaké jsou jeho vztahy vůči dodavatelům a jak to vůbec funguje. Seriál z pera Michala Krska vycházel původně na pokračování na ISDN serveru, nyní se s ním budete moci setkávat na stránkách Lupy.

Doba čtení: 2 minuty

Vznik Internetu jako projev umělého života

Internet většina z nás chápe jako výdobytek technicky vyspělého 20. století, vymyšlený a zkonstruovaný lidmi, kteří stáli u jeho zrodu. Jiří Donát se však zamýšlí nad tím, zda proces jeho vzniku a vývoje tak trochu neodpovídá zrození nového života v přírodě.

7. 1. 2000 9:46
Doba čtení: 6 minut

Dobojováno na poli světových portálů?

Portál. Před nějakou dobou bylo právě toto slovo jedním z těch nejmódnějších na Internetu, budovali je takřka všichni (anebo to aspoň tvrdili). Dnes už se o nich tolik nemluví, ale je skutečností, že portály existují: nikoliv podle názvu, ale rozsahem služeb. Michal Zálešák se zabývá tím, jaké je jejich pořadí podle návštěvnosti.

Doba čtení: 3 minuty