Hlavní navigace

Joost

Zakladatelé Skypu se soudí a brousí si zuby na prodej hudby

V případu prodeje Skype padly další žaloby. Původní majitelé se snaží z akvizice „vyšachovat" fond Index Ventures, který jim před lety zainvestoval videoprojekt Joost. Skype mezitím vyvíjí svůj vlastní komunikační protokol a uvažuje o koupi Gizmo5. Zakladatelé výměnné sítě Kazaa chtějí od začátku příštího roku prodávat hudbu online, jednají s hudebními vydavatelstvími o licencích.

Doba čtení: 5 minut

Další žaloba na Skype a prodej zákazníků Českých Radiokomunikací

Týdenní revize - Zakladatelé Skypu podali na společnost eBay další žalobu, do sporu zatáhli i skupinu investorů. České Radiokomunikace ohlásily, že prodají své rezidenční zákazníky společnosti T-Mobile. The Wall Street Journal zpoplatnil přístup přes mobil, výkonný ředitel Google si ale myslí, že zpoplatnění obecného zpravodajství tak, jak ho plánuje mediální magnát Rupert Murdoch se nepodaří prosadit. Jaký byl letošní TechCrunch50?

Doba čtení: 7 minut

Skype může přijít eBay ještě draho

Okolo prodeje Skype postupně vyplouvají na povrch další skutečnosti. eBay se například zavázal zaplatit 50 procent nákladů, které novému majoritnímu vlastníkovi v budoucnu vzniknou v souvislosti s rozhodnutím soudů. Spor se zakladateli Skypu u nich s největší pravděpodobností přece jen skončí. Zennstrom a Friis se totiž nechali slyšet, že muže, který měl být katalyzátorem sporu mezi Joltid a skupinou investorů, vyhodili v červnu z projektu Joost a prošetřují jeho aktivity.

Doba čtení: 6 minut

Do Skype vstupují investoři, jeden má vazby na původní majitele

Společnost eBay včera oznámila dohodu se sdružením investorů o prodeji 65 procent akcií divize Skype. Získá za ně 1,9 miliardy dolarů, přičemž téměř celá částka bude vyplacena v hotovosti. Mezi zájemci nechyběli ani původní majitelé, kteří se po neúspěšném pokusu získat Skype zpět, pokusili zhatit jednání s ostatními investory. „Jejich člověk“ navíc sedí v jedné z firem, která se brzy stane majoritním vlastníkem populární VoIP sítě.

Doba čtení: 7 minut

Video na internetu: Joost selhává, Hulu roste

Úspěch Youtube se pokouší zreplikovat ledaskdo, nedaří se to ale prakticky nikomu. Ne každý má dnes tu odvahu nahromadit kradená videa. Zatímco tolik oslavovaný Joost spíše selhává, zatracovaný Hulu naopak výrazně roste. Proč?

Doba čtení: 6 minut

Joost končí s P2P desktop klientem pro svou televizi

Joost se rozhodl ukončit v pátek 19. 12. funkčnost svého klientského softwaru pro sledování videa skrze síť P2P. Firma v říjnu přešla na distribuční technologii P2P podporovanou v rámci Flash přehrávačů na svém webu joost.com.

18. 12. 2008 10:08
Doba čtení: do minuty

Týdenní revize: firemní katalogy a problémy tištěných IT periodik

Kauza poplatků za každý počítač připojený k Internetu, byla podle České televize pouhým nedorozuměním. Jak si vede nový prohlížeč z dílny Googlu dva měsíce od svého představení? Centrum spustilo nový firemní katalog a Mediatel obohatil ten stávající o volání zdarma. Tištěná IT periodika zažívají těžké časy, vydavatelé se stále více soustředí na online verze. Proč majitelé e-shopů přesouvají firmy do daňových rájů?

15. 11. 2008 6:25
Doba čtení: 5 minut

Youtube posiluje, Joost ustupuje

Ještě před rokem to vypadalo, že souboj videoslužeb na Internetu proběhne mezi Youtube a Joost. Zatímco za prvním stála pošramocená reputace u majitelů obsahu a jméno Google, za tím druhým jména zakladatelů Skype. Jak tyto rozdílné koncepty uspěly?

Doba čtení: 7 minut

Petr Bednář: konkurencí Streamu je spíš Nova než N-joy

Projekt Stream.cz lze snadno označit za nejvýraznější novinku českého Internetu za loňský rok, což stvrdilo i vítězství v kategorii Projekt roku ankety Křišťálová Lupa 2007. Výkonného ředitele má ve svém čele čtyři měsíce a nelehké období hledání ideální podoby prý už za sebou. Nyní těží ze spolupráce se Seznamem i bývalých zaměstnanců Novy a chystá nový vzhled i obsahové formáty.

Doba čtení: 17 minut

Přichází lifecasting - zahoďte soukromí?

Snad každý, kdo se alespoň trochu zajímá o moderní technologie, musí uznat, že žijeme v báječné době. Cena hardwaru obecně klesá, stejně jako se připojení k Internetu stává běžnou součástí našich životů. Za pár let budeme s úsměvem vzpomínat na to, jak YouTube nabízel šíleně nekvalitní videa a jak existovalo soukromí. Za pár let totiž soukromí může být zcela nedostupná komodita.

Doba čtení: 5 minut

OpenSocial: souboj titánů

Adobe, Google a Microsoft svádí bitvu o budoucnost webu a desktopu. Skype má vlastní mobilní telefon. BitTorrentu se možná blíží konec. Google a Facebook si jdou po krku na komunitní frontě. V přehledu novinek na zahraničním webu nevynecháme ani HD videohosting Vimeo a tříminutovou seznamku.

Doba čtení: 13 minut

Webovinky: všude samá komunita

Pokračujeme ve volném seriálu o novinkách na světovém webu: Yahoo má novou sociální síť. Google se chystá výrazně otevřít a vrátit Orkut do hry, jeho další komunitní iniciativy typu Google Shared Stuff je však těžké pochopit. Facebook zatím raketově roste, ačkoliv ukazuje své limity. AdSense nabízí dva zajímavé nové reklamní formáty a YouTube se zlobí kvůli porušování autorských práv, Joost se zas dočkal webové kopie.

Doba čtení: 14 minut

Joost otevírá své brány široké veřejnosti

Internetová televize Joost, za kterou stojí tvůrci služby Skype, je už dostupná široké internetové veřejnosti bez nutnosti čekat na pozvání. Stačí si stáhnout klienta ve verzi 1.0 beta a posléze provést bezplatnou registraci. Klient je dostupný pro Windows Vista a Windows XP. Uživatelé Windows XP ale musí mít ještě druhý servisní balíček a poslední dostupnou verzi knihoven Direct X. K dispozici je i verze pro Mac OS X od verze 10.4 výše. Joost má nyní přes 250 televizních kanálů a k vidění je…

Doba čtení: do minuty

Joost hlásí milion betatesterů, start přijde ještě letos

Projekt internetové televize známý pod názvem Joost má podle slov jeho tvůrců již více než milion registrovaných uživatelů. Někdejší The Venice Project se přitom teprve testuje a přístup k betaverzi je stále závislý na pozvání. I tak už ale má Joost tři desítky velkých zadavatelů reklamy. Ostrý start se plánuje ještě letos. Joost, o kterém jsme psali např. v článku Joost – televizní kontrarevoluce, je zajímavý i proto, že jde o projekt tvůrců služeb Skype či Kazaa. (cdr.cz)

26. 7. 2007 15:41
Doba čtení: do minuty

Co si počnou televize?

Microsoft ohlásil historický rekord v počtu diváků svého online televizního přenosu. Alespoň část koncertu Live Earth vidělo osm miliónů lidí. Zajímavé je toto číslo ve srovnání se sledovaností Live Earth na televizi NBC, kde jej sledovalo přibližně 2,7 miliónů diváků. Ačkoliv tato čísla nelze jen postavit vedle sebe, vítězství internetového vysílání je symbolické.

Doba čtení: 2 minuty

Joost - televizní kontrarevoluce

Video na Internetu znamená nové příležitosti a výzvu pro všechny aktéry televizního trhu – diváky, producenty, TV kanály i inzerenty. Revoluce symbolizovaná YouTube přinesla úplně jiný model „televize“ – jiný způsob chování diváků, jinou délku i obsah videí, jinou strukturu producentů, jiné možnosti monetizace. Nejvážnějším ideovým protivníkem YouTube může v tomto roce být Joost. V čem jde dál než YouTube a v čem se naopak konzervativně drží poblíž současné televize?

Doba čtení: 7 minut

Budoucnost internetové televize

Pokud se ohlédneme za rokem 2006 a vybereme jeden fenomén, který by jej definoval, je to bezesporu online video a YouTube. Nic přitom nenasvědčuje tomu, že by tento trend měl ustávat a i rok 2007 tak pravděpodobně bude ve znamení velkých změn v této progresivní oblasti. Jaké koncepce spolu soupeří? Nahradí internetová televize tu klasickou? Jak by mohlo toto médium v budoucnu vypadat?

Doba čtení: 10 minut

Viacom po útoku na YouTube podepsalo dohodu s Joost

Mediální skupina Viacom podepsala dohodu s provozovateli ostře sledovaného projektu Joost (dříve The Venice Project), za kterým stojí tvůrci Skype a Kazaa. Dohoda zahrnuje poskytnutí filmů od Paramount Pictures a různých pořadů z produkce MTV Networks a BET Networks. Finanční stránka dohody nebyla zveřejněna. Informace o této dohodě přichází krátký čas po útoku Viacomu na YouTube vedeného na dvou frontách – u soudu a v médiích. (BetaNews)

22. 2. 2007 9:51
Doba čtení: do minuty

The Venice Project se přejmenovává na Joost

Poněkud krkolomný kódový název nového projektu tvůrců VoIP sítě Skype či výměnné sítě KaZaa, známý doposud jako The Venice Project, dostává nové jméno, které zní Joost. Více o projektu naleznete třeba v listopadovém článku Vydělá Venice na rozdíl od Skype peníze?. (Marigold.cz)

Doba čtení: do minuty

Vydělá Venice na rozdíl od Skype peníze?

Zakladatelé kontroverzního systému Kazaa, kteří naučili svět telefonovat zdarma, se pustili do nového projektu s kódovým označením The Venice Project. Podnikatelé Niklas Zennstrom a Janus Friis cítí, že nastala správná doba pro online televizi, která nabídne zajímavý obsah pro diváky, fungující obchodní model pro provozovatele a inzerenty a v neposlední řadě nerozpoutá právní vášně kvůli nabízení nelegálního obsahu.

Doba čtení: 2 minuty

Tvůrci Skype pracují na novém způsobu šíření televizního vysílání

Tvůrci populární výměnné sítě Kazaa a internetové telefonie Skype nyní údajně pracují na novém způsobu distribuce televizního vysílání po Internetu. Vývojáři Niklas Zennström a Janus Friis si zatím projekt s kódovým jménem Venice Project financují z vlastních zdrojů, ale vzhledem k jejich předchozím úspěchům se jejich nový počin údajně těší nemalé pozornosti technologických společností. (BusinessWeek, BetaNews)

Doba čtení: do minuty