Hlavní navigace

Mobilní reklama

Mobile Internet Forum 2018: pohodlné placení odbrzdí mobilní nákupy

Google Pay pro e‑shopy je dostupné na Androidu i iOS a mělo by významně zvýšit poměr dokončených nákupů z mobilu. Ten si pomůžete zlepšit také zrychlením načítání mobilního webu.

Doba čtení: 6 minut

Seznam.cz představil ceník na příští rok a přidal nové mobilní formáty

Většina cen pro rok 2018 zůstává stejná jako v letošním roce, říká Seznam.cz na blogu, kde oznámil zveřejnění nového ceníku reklam. A prozrazuje některé plány na letošní rok – například plánované novinky ve videoreklamě a RTB či další zvýšení počtu…

Zpráva o stavu digitální reklamy v USA: mobily válcují vše

Tradiční State of the News Media Report od americké agentury Pew Research Center potvrzuje, že se digitální reklama přesouvá do mobilních zařízení.

Doba čtení: 2 minuty

Už i na mobilech. Evropští operátoři chtějí blokovat reklamu

Izraelská služba Shine má v datových centrech operátorů blokovat reklamu na webu a v aplikacích. Sociální sítě budou ušetřeny.

Doba čtení: 2 minuty

Google pokračuje v mobilním tažení. Zavádí nové mobilní formáty

Na konci dubna zvýhodnil stránky připravené pro mobilní displeje ve vyhledávání a teď vyhledávač přichází i s novými možnostmi inzerce.

6. 5. 2015 15:29
Doba čtení: 1 minuta

IDC: Skoro tři čtvrtiny reklam v aplikacích promují jen další aplikace

Hledání cesty. Mobilní vývojáři se sice snaží mimo jiné živit mobilní reklamou, mohou ale narazit na problém. Přes šedesát procent inzerátů je jen promem na další aplikace.

Doba čtení: 2 minuty

Mobily a samospouštěcí videoreklama. Facebook chce zpeněžit roky příprav

Nejotravnější druh reklamy se blíží. Marketéři v dalších sedm zemích si mohou pohrávat s automaticky přehrávanými reklamami na Facebooku.

Doba čtení: 3 minuty

Mobilní reklamní síť má Facebook definitivně vystřelit mezi miliardové firmy

Mobilní reklamy do každé aplikace. Na vývojářském srazu f8 se objevila nová služba – Facebook Audience Network. Pokud tohle vyjde, začne firma vydělávat opravdu velké peníze.

Doba čtení: 3 minuty

Příjmy z reklamy vzrostly Twitteru na dvojnásobek, 80 % vydělá v mobilech

Za první čtvrtletí hlásí firma příjmy ve výši 250 milionů dolarů, z toho 226 milionů z reklamy. Většina těchto příjmů připadá na mobilní reklamu.

30. 4. 2014 9:34
Doba čtení: 1 minuta

Na obsahu v mobilních zařízeních zatím vydavatelé nebohatnou ani v Česku

Stále více lidí čte zprávy či zábavný obsah na mobilech či tabletech. Příjmy z mobilní reklamy tomu ale zatím neodpovídají. Jak se s tím vydavatelé dokážou vyrovnat?

17. 10. 2013 6:30
Doba čtení: 7 minut

Globální příjmy z mobilní reklamy vzrostly meziročně o 83 procent

Loni se v mobilní reklamě protočilo 179 miliard korun. Z toho ve střední Evropě 2,25 miliardy korun. Největší podíl připadl na kontextovou reklamu. Vyplývá to z údajů agentury IAB.

Doba čtení: 1 minuta

Facebook zrušil plány na mobilní inzertní síť

Skoro to vypadá, jako když Facebook slova o budování mobilní inzertní sítě a důrazu na mobilní inzerci použil hlavně proto, aby říkal to co chtěli slyšet investoři. Realita je taková, že plány na mobilní inzertní síť jsou u konce. Facebook oznámil pozastavení testů, ačkoliv „zpětná vazba od partnerů byla pozitivní“. Důraz v tuto chvíli prý bude na optimalizaci vlastní mobilní inzerce. Zajímavé je i to, že Facebook měl přes testovanou mobilní inzertní síť protáčet až 7 miliard inzerátů denně.

21. 12. 2012 10:25
Doba čtení: 1 minuta

Mobile Internet FORUM 2012: Rozhodnutí o oligopolu mobilních operátorů se blíží

Používání Internetu v mobilu v ČR dramaticky roste, stejně jako příjmy z mobilní reklamy. A na obzoru jsou 4G sítě, které by měly přinést lepší datové služby a prostor pro nové mobilní operátory. Co zajímavého zaznělo na konferenci Mobile Internet FORUM 2012?

Doba čtení: 7 minut

David Lorenc (Seznam.cz): letos jsme zatím prodali mobilní reklamu za 10,5 milionů korun

Seznam.cz letos doposud prodal mobilní reklamu za 10,5 milionů korun. Loni přitom zadavatelé za mobilní reklamu zaplatili Seznamu 5,5 milionů korun. Meziročně vzrostl také počet realizovaných mobilních kampaní z 47 na 73. Do konce letošního roku podle Davida Lorence mobilní aplikace Seznamu přesáhnou hranici jednoho milionu stažení. Mezi nejstahovanější patří aplikace Mapy a čtečka QR kódů.

9. 10. 2012 12:48
Doba čtení: do minuty

Jak české mobilní zpravodajské aplikace vydělávají na reklamě?

Na českém trhu se objevila široká plejáda mobilních zpravodajských aplikací pro většinu hlavních platforem. Existuje pro ně obchodní model? Jaké jsou možnosti inzerce a zpeněžení mobilních zpráv?

Doba čtení: 11 minut

Infografika: Mobilní reklama v Číně

Jak vypadá trh s mobilní reklamou v Číně? Jaká zařízení lidé používají? Zajímavá infografika vám přiblíží pro nás vzdálený trh.

25. 8. 2011 11:16
Doba čtení: 1 minuta