Hlavní navigace

strategie

Plán na stavbu rychlých sítí po osmé. Do vlády míří znovu stejný nedodělek

Ministr průmyslu Jan Mládek v pátek odeslal do vlády další verzi Národního plánu rozvoje sítí nové generace. Pozitivních změn je pomálu.

Doba čtení: 5 minut

Konec blokování, jednodušší e-commerce. Evropa chce sjednotit digitální trh

Jednotná pravidla pro digitální podnikání v Evropě mají zlepšit šance evropských služeb proti dominantním firmám z USA.

Doba čtení: 6 minut

Ministr Mládek odvolal šéfku odboru, který chystá strategii k rozdělení 14 miliard

Odbor elektronických komunikací má zpracovat strategii pro rozvoj sítí nové generace. Náhlou personální změnu ministerstvo vysvětluje potřebou nového impulsu.

Doba čtení: 2 minuty

Evropa couvá od reformy telekomunikací. A nová vize je plná otazníků

Podle pracovní verze nové strategie jednotného digitálního trhu, která unikla na veřejnost, Evropská komise rezignovala na hlubší změny v oblasti telekomunikací.

27. 4. 2015 6:30
Doba čtení: 9 minut

Další krok v „kauze zpoplatnění“: boj o 14 miliard, kde jdou ohledy stranou

Ministr Mládek se rozhodl převzít od ČTÚ přípravu Strategie správy rádiového spektra. A také Národního plánu rozvoje sítí nové generace. Jenže tu by musel nejprve odejmout vlastnímu resortu.

Doba čtení: 13 minut

Na dobudování eGovernmentu prý budou zapotřebí desítky miliard

Ministerstvo vnitra připravilo hned dvě nové verze Strategického rámce rozvoje veřejné správy, řešící i budoucí rozvoj eGovernmentu. Jedna obsahuje i rámcový odhad nákladů.

Doba čtení: 11 minut

Digitální Česko 2.0: chybí koordinace a není zájem. Česko škodí samo sobě

K naplnění cílů Digitálního Česka chybí to asi nejpodstatnější: celková koordinace, společná strategie a podpora rozvoje nové infrastruktury. O zájmu „tam nahoře“ ani nemluvě.

Doba čtení: 12 minut

Digitální Česko 2.0: splnili jsme 14 ze 17 bodů, chlubí se úřady

Vláda schválila Zprávu o plnění Digitálního Česka 2.0 a Digitální agendy pro Evropu. Důležitá strategie ale zůstává naplněná jen z části.

26. 5. 2014 15:11
Doba čtení: 3 minuty

Schválí nová vláda staronovou koncepci eGovernmentu?

Strategický rámec rozvoje eGovernmentu 2014+ je nezbytný pro možnost čerpání peněz z unijních fondů. Jeho příprava ale trvala nezvykle dlouho a provázela ji řada peripetií.

Doba čtení: 10 minut

Český eGovernment má nový strategický rámec. Bude online komunikace povinná?

Naše veřejná správa chce být efektivnější, a tak sází na sdílené služby, elektronizaci a propojování datových fondů. Přinutí k čistě elektronické komunikaci i všechny občany?

Doba čtení: 11 minut

Ivo Lukačovič se vrací do Seznamu a opráší slogan „Seznam.cz, najdu tam, co neznám“

„Dlouhodobá práce z domova mi už nevyhovovala a Seznam.cz mi začínal chybět, a proto jsem se rozhodl, že se do něj vrátím, se všemi výhodami, které jako majitel a předseda představenstva mám. Chci se hlavně věnovat našim produktům a předávat své vize dál,“ uvádí Ivo v tiskové zprávě. Pavel Zima zůstává generálním ředitelem a nadále má pod sebou produkty Seznamu, které však nyní budou, slovy tiskové zprávy, „reflektovat přání a vize majitele společnosti, který bude mít vždy finální slovo u těch…

Doba čtení: 1 minuta