Hlavní navigace

Tojecool.cz

Analýza

Když předražené není předražené. Proč skončilo stíhání v kauze Tojecool.cz?

Kdo ve skutečnosti spravoval sporný web? Z policejního vyšetřování vyplývá, že vítězná firma si najala subdodavatele. Státní zástupce zase tvrdí, že kraji škoda nevznikla.

Martin Vyleťal

27. 5. 2014 6:30

Tojecool.cz: státní zástupce zastavil stíhání bývalé krajské mluvčí

Kauza kontroverzního webu Tojecool.cz míří do ztracena. Stíhání bývalé mluvčí Středočeského kraje bylo zastaveno.

Martin Vyleťal

6. 5. 2014 18:00
| 6

Tojecool.cz: policie zahájila trestní stíhání bývalé krajské mluvčí

Po roce a půl vyšetřování obvinili policisté z hospodářské kriminálky v souvislosti se sporným projektem Tojecool.cz bývalou mluvčí někdejšího středočeského hejtmana Davida Ratha.

Martin Vyleťal

27. 1. 2014 16:50

Vyšetřování projektu Tojecool.cz stále není u konce, na tahu je krajský úřad

Ani téměř 2 roky po vypuknutí aféry kolem webu Tojecool.cz není jasné, zdali bude v souvislosti s komunikačním kanálem pro mladé Středočechy někdo obviněn. Na tahu je Středočeský kraj.

Martin Vyleťal

17. 1. 2014 11:10

Policie stále neuzavřela vyšetřování sporného projektu Tojecool.cz

Ani rok a půl po vypnutí webu Tojecool.cz není zřejmé, zdali bude někdo v souvislosti s kontroverzním projektem obviněn. Policie chce případ uzavřít do konce roku.

Martin Vyleťal

13. 11. 2013 12:10
| 5
Kauza

Kauza Tojecool.cz: soud zamítl žalobu na vydavatele Lupy a Daniela Dočekala

Městský soud v Praze zamítl žalobu na ochranu osobnosti právníka Adama Černého, který se cítil poškozen články o kauze webu Tojecool.cz. Verdikt ještě není pravomocný.

Martin Vyleťal

3. 4. 2013 13:20

Soud nařídil hlavní líčení v kauze Tojecool.cz, policie případ neuzavřela

Začátkem dubna začne Městský soud v Praze projednávat žalobu advokáta Adama Černého na vydavatelství Internet Info. Policie v případu stále nikoho neobvinila.

Martin Vyleťal

8. 2. 2013 9:39

Policie stále neuzavřela vyšetřování sporného projektu Tojecool.cz

Ani půl roku od vypnutí webu Tojecool.cz není jasné, zdali bude někdo v souvislosti kontroverzním projektem obviněn. Rada Středočeského kraje, v čele s tehdejší hejtmankou Zuzanou Moravčíkovou, přitom na konci května projekt zastavila s tím, že byl předražený, sporně vysoutěžený a pro Středočeský kraj ne zcela potřebný.

Martin Vyleťal

19. 12. 2012 14:47
| 7

Tojecool.cz skončil, firma za něj ale inkasovala většinu z 1,95 milionu

Sporný web Tojecool.cz už na internetu nenajdete. Firma, která zakázku na jeho vytvoření a správu dostala, už ale inkasovala nejméně tři čtvrtiny z přislíbené ceny. A projektem se už začala zabývat policie.

Martin Vyleťal

20. 7. 2012 6:30

Tojecool.cz je mimo provoz

Původní informace z Středočeský web Tojecool.cz skončí je zřejmě potvrzena. Po napsáni www.tojecool.cz se ocitnete pouze na stránce s reklamami hostingové firmy, kde byl web provozován. 

Daniel Dočekal

1. 6. 2012 11:57

Středočeský web Tojecool.cz skončí

Podle zpravodajství Českého rozhlasu webová stránka Tojecool.cz končí. Podle vedení Středočeského kraje byla tato zakázka předražená a sporně vysoutěžená. „Všechny projekty, které se v médiích objevily, že by mohly být předražené jsme nechali prověřit auditem. Na základě toho jsme došli k závěru, že ten projekt není zcela potřebný pro Středočeský kraj a z toho důvodu jsme ho zastavili,“ cituje zpravodajství Rozhlasu náměstka středočeského hejtmana pro regionální rozvoj Marcela Chládka z ČSSD.

Patrick Zandl

28. 5. 2012 15:24

Případ Tojecool.cz pokračuje: Web stál 2 mil. Kč, potvrdil kraj

Středočeskému kraji jsme museli zaplatit 1800 Kč, abychom získali konkrétní oficiální vyjádření k detailům, za jakých byla veřejná zakázka na web Tojecool.cz vypsána a vysoutěžena. Středočeský kraj po čase poslal svou odpověď, kterou naleznete přiloženou k tomu textu.

Redakce

22. 5. 2012 6:30

V kauze Tojecool.cz padla první žaloba. Na nás...

Události kolem webu Tojecool.cz nabírají na obrátkách a padla první žaloba. Na nás. Mimo jiné jsme měli vzbuzovat nenávist proti právníkům. Páteční žert? Ale kdeže, chce se po nás rovný milion…

Redakce

4. 5. 2012 6:30

Tojecool.cz mají zachránit pejsci

Středočeský krajský portál Tojecool.cz měl být rozcestníkem pro mladé, jenže dvoumilionová vstupní investice do něj je hojně napadána s poukazem na nejasný vznik portálu i jeho chatrné provedení. A tak Středočeský kraj začal urychleně hledat něco, čím by zdvihl návštěvnost a zbavil se pochybností nad zakázkou udělené firmě Koch & Koch zastupované právníkem Adamem Černým a ředitelkou Janou Machovou, která je zároveň tiskovou mluvčí krajských nemocnic.

Patrick Zandl

17. 4. 2012 10:37
| 1

Lupa zaplatila tiskovému oddělení Středočeského kraje za informace k Tojecool.cz

Web Tojecool.cz již generuje Středočeskému kraji první příjmy. Redakce Lupy zaplatila tiskovému oddělení středočeského kraje 1855 Kč za zpřístupnění informací o zakázce, podle níž byl tento web zpracován.  Připomeňme, že web Tojecool.cz je zakázka Středočeského kraje na web pro školáky postavený na zdarma dodávaném redakčním systému a mírně upravené volné šabloně. Web měl stát údajně 2 miliony Kč, jeho komerční hodnota je spíše v řádu desetitisíců jak podle způsobu výroby, tak podle obsahu…

Patrick Zandl

16. 4. 2012 10:28

První týden bez odpovědi na pochybnosti kolem webu Tojecool

Přesně před týdnem jsme znovu doručili Středočeskému kraji několik doplňujících otázek ke kauze webu Tojecool.cz, v jehož případě je pochybnost o účelnosti vynaložených prostředků proinvestovaných do anonymní společnosti Koch & Koch zastupované právníkem Adamem Černým z právní kanceláře Heřmánek & Černý. 

Patrick Zandl

29. 3. 2012 13:56

David Rath na Faceboku: Jde o další štvavou kampaň proti ČSSD a mojí osobě

Pokud (jenom maličkou chvíli) budete považovat účet David Rath za skutečný účet Davida Ratha, tak je zajímavé přemýšlet nad tím, kdo vlastně tento účet tvoří. Zda skutečně David Rath, nebo zda to eventuelně není někdo, s velmi nízkým emočním a inteligenčním potenciálem. Nejpravděpodobnější vysvětlení následujícího příspěvku je ale to, že jde jenom o další falešný účet. A u toho také v rámci této zprávičky zůstaneme (samozřejmě je tu ještě další známé řešení, tedy že někdo Davidu Rathovi hacknul…

Daniel Dočekal

23. 3. 2012 8:20
| 3

Tojecool.cz mimo provoz. Web za dva miliony korun neustál "zájem" a problémy má i na Facebooku

Pokud se budete chtít podívat na www.tojecool.cz, tedy na poněkud zbytečný projekt co stál možná až dva miliony korun (kolik skutečně stál jsme se nedozvěděli ani přes opakované ptaní), tak už se setkáte jenom s informací o odstavení webové stránky z „důvodu rozsáhlého přetížení serveru“. Lze se jenom domnívat, že TojeCool.cz se stalo cílem DDoS.

Daniel Dočekal

22. 3. 2012 12:59

Tojecool pokračuje výhrůžkami žalobou

Adam Černý, předseda představenstva společnosti Koch & Koch a.s. a advokát z advokátní kanceláře Heřmánek a Černý včera vyzval redakci ke stažení článku věnovaného kauze webu Tojecool.cz. V něm jsme podrobně referovali o kauze předraženého webu, který společnost Koch & Koch v rámci podlimitní zakázky za téměř dva miliony Kč „realizovala“ pro Středočeský kraj. 

Patrick Zandl

22. 3. 2012 10:28

ToJeCool.cz za dva miliony ale vůbec není cool

Středočeský kraj dal až dva miliony korun za zbytečný web ToJeCool.cz. Dal je firmě s nejasnou vlastnickou strukturou, která byla nejspíš založena účelově a dva miliony tak nakonec určitě posloužily dobré věci. Aneb, jak se plýtvá penězi ve státní správě.

Daniel Dočekal

21. 3. 2012 6:30