Hlavní navigace

Český Rockaway spoluinvestuje 12 milionů dolarů do kryptoměnového 1inch

3. 12. 2020

Sdílet

Rockaway Blockchain

Česká investiční skupina Rockaway skrze Rockaway Blockchain Fundinvestuje do agegátoru decentralizocaných burz 1inch.exchange. Rockaway je součástí investičního kola ve výši 12 milionů dolarů, jehož se zúčastnil společně s partnery jako Pantera Capital, Nima Capital nebo ParaFi Capital. Startup už letos v předchozím kole vybral 2,8 milionu dolarů.

Rockaway skrze blockchainový fond investuje do projektů spojených s touto decentralizovanou technologií. Odstartoval letos v létě a chce se dostat na sto milionů dolarů, tedy asi 2,3 miliardy korun. Prozatím je na 12 milionech dolarů. Ve fondu operuje i Michael Arrington, zakladatel webu TechCrunch.

Fond je aktivní, začátkem listopadu se podílel na investici do nizozemské společnosti Opium Protocol. V portfoliu má ještě startupy Solana, Terra, Kyber, Bitcoin Suisse, Agoric, Oasis Lab, Vega a Uniswap. Češi investovali také do fondů Pantera Capital, Polychain Capital, Blockchain Ventures a 1kx.

“Vidíme v obchodním modelu 1inch podobu s tím, co dělá například cenový srovnávač Heureka. 1inch ale místo e-shopů agreguje decentralizované burzy. Tým má v blockchainovém sektoru skvělou reputaci hlavně díky vítězství na několika prestižních programátorských soutěžích (hackathonech),” uvádí Rockaway k nové investici.

“V praxi to funguje tak, že uživatel zadá pokyn nákupu například Etherea, a 1Inch vyhledá nejlepší cenu napříč decentralizovanými burzami a tou pokyn vypořádá. Objemy zobchodované skrz 1Inch rostou od začátku roku v průměru měsíčně o 56 procent a nyní dosahují přes 1,3 miliardy dolarů měsíčně. Počet uživatelů také roste tempem 31 procent měsíčně. Věříme, že tento růst bude udržitelný ještě dlouhou dobu, a to hlavně díky novým produktům, které tým aktivně vyvíjí,” doplňuje fond.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).