Hlavní navigace

Microsoft v Česku a na Slovensku povede dosavadní šéfka rumunské pobočky

23. 12. 2020

Sdílet

Violeta Luca, Microsoft Autor: Microsoft

Česko-slovenská pobočka Microsoftu bude mít po necelých třech letech novou generální ředitelku. Rudolfa Urbánka, který se pozice ujal v březnu roku 2018 (viz také náš rozhovor), od ledna 2021 nahradí Violeta Luca. Ta doposud šéfovala Microsoftu v Rumunsku. Podobně do zdejšího Microsoftu před Urbánkem přišla Biljana Weber, která se přesouvala z vedoucí pozice ze Slovinska.

Urbánek podle Microsoftu během svého působení ve funkci “přispěl k výraznému zrychlení růstu Microsoft Cloudu v České republice a na Slovensku.” Cloud je už nějakou dobu pro Redmond prioritou. Ve zdejší pobočce se loni na obratu podílel více než čtvrtinou. Nejde ale o kompletní čísla, většina transakcí míří přes evropskou centrálu.

Urbánek nebude pokračovat v práci pro Microsoft v regionu, kam jsou většinou zdejší šéfové povyšováni. “Rudolf Urbánek se po letech strávených na řídících pozicích v mezinárodních firmách rozhodl pomoci silné technologické firmě uspět na trhu, a trvale tak působit na svém domácím trhu,” uvádí firma.

Profil Violety Lucy, která se přesune do Prahy, je následující: “V Rumunsku byla podle prestižního časopisu Forbes zařazena mezi TOP 100 generálních ředitelů a 50 nejvýznamnějších žen v byznysu. Získala ocenění za rozvoj podnikání, inovativní obchodní model, projekt nejlepší digitální transformace a nejlepší kampaň zodpovědného podnikání. Za jejího vedení se Microsoft Rumunsko stal zaměstnavatelem číslo jedna. Violeta Luca je také členkou představenstva Výboru pro digitální transformaci při Národním úřadu pro digitalizaci.”

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 12. 2020 13:02

    TIRO

    Hm, prý přispěl k výraznému zrychlení růstu Microsoft Cloudu v České republice a na Slovensku.” Asi ten růst nebyl tak výrazný, tak s bohem a šáteček...…………..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).