Hlavní navigace

Provozovatel Jobs.cz a Práce.cz kupuje českou pracovní IT službu Techloop

7. 1. 2021

Sdílet

LMC Autor: LMC

Společnost LMC, která provozuje pracovní a vzdělávací portály jako Jobs.cz, Práce.cz, Atmoskop.cz nebo Seduo.cz, rozšíří záběr. Firma koupila od roku 2016 fungující službu Techloop, která se soustředí na zprostředkovávání práce IT odborníkům. LMC získalo stoprocentní podíl ve firmě Quantiq, jenž za Techloopem stojí.

Účasti v Quantiqu se zbavilo hned několik podílníků. Investice zhodnotily tuzemské fondy Rockaway a Springtide (KKCG), které v minulosti do startupu investovaly. Podíl dále držely firmy TopMonks a TP Invest Technology a dále Jakub Daxner, Paul Cooper a Joao Carlos Duarte.

Techloop shromažďuje profily především vývojářů, testerů, project managerů a dalších IT expertů a nabízí je pak firmám, které tak mohou potenciálním zaměstnancům posílat své pracovní nabídky. Pokud si to žadatel přeje, může přitom jeho profil zůstat v anonymitě. Provozující firma Quantiq měla v roce 2020 tržby zhruba osm milionů korun.

LMC je součástí skupiny Alma Career, která má aktivity ve střední a východní Evropě. Společnost založil Libor Malý, který jí v roce 2011 prodal Almě za 900 milionů korun. Tržby v roce 2019 činily přes miliardu korun se ziskem 372 milionů korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).