Hlavní navigace

Vychází kniha Data, čipy, procesory od Martina Malého, e-book je zdarma

27. 10. 2020

Sdílet

Data, čipy, procesory Autor: CZ.NIC

Edici CZ.NIC vychází třetí kniha od Martina Malého. Data, čipy, procesory s podtitulem “Vlastní integrované obvody na koleni” navazují na předchozí Hradla, volty, jednočipy a Porty, bajty, osmibity a zabývají se FPGA, tedy programovatelnými hradlovými poli.

“První kapitoly této knihy jsou věnované historii, funkcionalitě FPGA a podrobnému výkladu programovacího jazyka VHDL, který slouží k popisu logických obvodů. V dalších částech autor vysvětluje základní principy, na které navazuje rozborem složitějších obvodů a komponent. Postupně se tak propracovává až k takzvaným systémům na jednom čipu. V závěru knihy si pak mohou čtenáři zkonstruovat vlastní šestnáctibitový mikroprocesor s jednoduchým programovým vybavením. Součástí publikace jsou i praktické příklady včetně konstrukcí nebo doporučení na vhodné vývojové kity a další materiál,” uvádí anotace.

Kniha je tradičně jako e-book ke stažení zdarma. K dispozici jsou formáty PDFEPUB a MOBI. Licence je CC BY-ND 3.0 CZ. Papírová verze je k dispozici u knihkupců za 399 korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).