Hlavní navigace

Zoot má nový problém, soud mu blokuje účty kvůli dluhu na DPH

28. 2. 2019

Sdílet

Zoot Autor: Zoot

E-shop Zoot, který momentálně funguje v režimu ochrany před věřiteli, má nový problém, pražský soud mu nepovolil uvolnit bankovní účty pro běžný provoz kvůli dlužné dani z přidané hodnoty. Upozornil na to web deníku E15.

Z rozhodnutí Městského soudu v Praze tak Zoot momentálně nemá přístup k více jak 8 milionům korun. Ironií je, že se k prostředkům nedostane ani Finanční úřad pro Prahu, jemuž Zoot daň z přidané hodnoty dluží. 

Důvod je ten, že společnost mu ze zákona během moratoria dlužné peníze vrátit nesmí, vzniká tak trochu začarovaný kruh. Na jedné straně tak zákon Zootu blokuje prostředky, na straně druhé si je stát nemůže vzít a peníze Zootu jen bezúčelně blokuje.

Pohledávky vůči státu se navíc mohou dalším chodem společnosti zvyšovat a tím pádem se pravděpodobně budou kumulovat i nepoužitelné zůstatky. Částka naštěstí není tak velká, aby momentálně bezprostředně ohrožovala provoz (dodávky energií, nájemné a výplaty zaměstnancům) a byznys společnosti. Zoot se bude v režimu ochrany před věřiteli nacházet do konce dubna, do této doby by se měl vypořádat se svými hlavními existenčními problémy. Jeho hlavním věřitelem se po skoupení pohledávek za 123 milionů od Raiffeisenbank a dalších věřitelů stala skupina Natland.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 3. 2019 1:15

  bez přezdívky

  Nechápu, proč jste tak skromní a nepřidáte do anotací i SVUJ LUPA článek níže:

  13. 4. 2017

  Zoot či Flowmon evropskými premianty, Samsung mobilní jedničkou, Huawei chystá notebooky
  https://www.lupa.cz/clanky/zoot-ci-flowmon-evropskymi-premianty-samsung-mobilni-jednickou-huawei-chysta-notebooky/

  Zoot.. taková bááječná a skvělá firma to byla před necelými 2 roky.. - jo podnikat na dluh umí každý..

 • 1. 3. 2019 22:52

  ROOOO

  Asi tak ve dvaceti letech se me zeptala bankerka na uver a ja jsem byl uplne zdesenej, ze jako bych podnikal na uver, vzdyt vidi, jakou tam mam bilanci, copak krachuju a ona moc nechapala, proc jsem v kreci. To jsem si jeste myslel, ze tak jako jsem to rozjel ja za 30 000 Kc investice z uspor, tak to muze rozjet kazdej a po korune si nasetrit na nakup stroju do fabriky a na rozjezd pobocky v Budapesti.
  Tady tu naivitu, ze firma nemuze byt 10 let v minusu muze omlouvat jenom vek. Kolik firem co prosperuje byla driv na hunte. Kolik firem co prosperuje si nastradala korunku po korunce. Ten pomer bude drtivej.
  Domaci zvykani ruznych OSVC je dost naivni.

 • 1. 3. 2019 15:49

  BobTheBuilder

  Možná. Nebo narazili na vy.... zákazníky, nebyli by první.
  Třeba mBank, když tady začínala jako takřka první bezpoplatková banka, musela poměrně záhy nastavit limity na počet platebních příkazů, protože narazili na jedince, kteří posílali stovky příkazů denně. V Polsku se s tím zřejmě nepotkali.
  Nebo Ikea musela zavést vracení peněz na kartu, protože ji tahle sorta lidí začala používat jako bankomat: zakoupili něco (placeno kartou) a rovnou od pokladny to šli vrátit a dostali hotové peníze - takže náhrada bezplatného výběru z bankomatu.
  Jestli v Zoot začali mít masivní potíže s lidmi, kteří si něco koupí, jeden den použijí a pak to vrátí (nebo něco podobného), může to vést ve velkém měřítku i ke značným ztrátám.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).