Hlavní navigace

Astra začne v Česku nabízet internet přes satelit

31. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
31. 12. 2007

Satelitní operátor SES Astra se chystá v příštím roce vstoupit na český trh poskytovatelů internetového připojení. Firma hodlá využít velký zájem o digitální satelitní televizi, zejména o platformu CS Link, ale také UPC Direct, které využívají její družice a hodlá divákům nabídnout obousměrnou internetovou službu Astra2Connect.

ICTZ23

Kromě Čechů by se jí měli dočkat i Slováci a Maďaři. Zatím však není jasné, jakého obchodního partnera si Astra zvolí pro Českou republiku. V zemích, kde už internet přes satelit nabízí (Německo, Rakousko, Švýcarsko, Irsko, Polsko), totiž tuto službu neposkytuje koncovým uživatelům, ale externím firmám, které se zabývají poskytováním internetového připojení. V tuzemsku by se logicky nabízela UPC, s níž Astra dlouhodobě spolupracuje a pronajímá jí prostor pro satelitní digitální platformu UPC Direct.

Díky Astra2Connect by se tak k vysokorychlos­tními internetu dostali i zákazníci UPC, kteří nebydlí v dosahu kabelových sítí této společnosti. Pokud by zároveň byli zákazníky UPC Direct, operátor by jim mohl nabídnout finančně zvýhodněný balíček. Pro příjem Astra2Connect je nutná satelitní parabola s interaktivním LNB a satelitní modem.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.