Hlavní navigace

Český Internet 2011: červenec, srpen, září

Daniel Dočekal

Konec roku je časem ohlédnutí a rekapitulací. Co se stalo na českém Internetu mezi červencem a zářím? O tom píšeme v dalším díle ročenky konference Czech Internet Forum 2011.

Doba čtení: 3 minuty

Červenec 2011

Česká televize zrušila na webu ČT 24 čtenářské diskuze (viz Články na ČT24.cz bez diskusí, kdo se přidá?).

Dobrý web zveřejnil zajímavé a užitečné výsledky průzkumu chování uživatelů českého Internetu (viz Český uživatel – seznamte se)

Na webu www.livin­gsocial.com (a­merický slevový server) se objevila možnost zvolit si některá česká města (viz LivingSo­cial.com začalo nabízet česká města) což vyvolalo vlnu spekulací o vstupu LivingSocial.com na český trh.

Nová banka Zuno se na českém Internetu uvedla aférou se „Šmudlinkou“ (viz Zuno má „šmudlinku“. Velmi pozitivní. #fail). Konkurenční Air Bank pro změnu bojem „oficielního“ a „falešného“ účtu (viz Airbanka nebo Air_Bank? Falešné účty nudí. Obzvlášť když jsou falešně falešné)

Piráti spustili server Tipnafilm.cz, ale moc dlouho nevydržel - neshody mezi provozovatelem a správcem vyústily ve smazání databáze.

V českém mobilním Internetu od konce loňského roku vládne Apple, tedy alespoň co se počtu navštívených stránek týče. Apple má 45 %, na druhém místě je Nokia s 30 %.

Google+ dosáhl 18 milionů uživatelů, v ČR přesáhl 43 tisíc, plyne to z odhadů, oficiální čísla nejsou k dispozici. Český Twitter má 40 196 účtů. Nejsledovanější účet? Roman Kreuziger

Krátce

Srpen 2011

Google nasazuje Pandu, nový algoritmus ve vyhledávání (viz Slevové servery a srovnávače cen, třeste se: Google Panda Update přichází)

NetDirect byl dle očekávání prodán, kupuje jej skupina Allegro (viz Jan Svoboda (NetDirect): vybírali jsme ze třech firem)

Seznam.cz napíná český internet marketingem na „Poslední chybějící službu“ (viz Exkluzivní snímky z prezentace „Poslední chybějící služby“ Seznamu). Navíc nasadil inovovanou hlavní stránku, změna ale neproběhla zcela hladce. Uživatelé si stěžují na podstatně pomalejší načítání titulní stránky, problémy s přihlašováním a další věci.

Slevové servery stále existují ve stovkách provedení, včetně vstupu „těch“ velkých. Ty se tradičně přidaly hodně pozdě (viz Jak si stojí slevové servery Seznamu, Centra a Aukra). Podstatnou události je vstup Slevomatu (jednička) do Zapakatel.cz (dvojka, viz Slevomat kupuje Zapakatel, sám na svůj prodej zatím nespěchá)

Na Twitteru se objevily čtyři falešné účty bank – @fiobanka, @komercka, @hypotecnibanka a @zunobanka (viz Čtyři (poněkud trapné) „bankovní“ účty postupují svorně Twitterem)

Nejvlivnějším českým účtem na Twitteru je Justin Bieber, plyne to z nové verze www.kla­boseni.cz

Vývoj počtu českých a slovenských účtů na Twitteru (Zdroj: Klaboseni.cz) 

Krátce

Září 2011

CZ.NIC více a více tlačí MojeID (viz Ondřej Filip: nejpozději do tří let chceme mít sto tisíc uživatelů služby mojeID).

Na českém internetu už několik měsíců působí organizovaný systém podvodných e-shopů (viz Slevoelek­tro.cz okopírovalo Mall.cz – ve skutečnosti jde o propracovaný systém podvodů a Mall-levně.cz opět běží, stejně jako další podvodné weby Lukáše Hasince)

Seznam.cz představil „Poslední chybějící službu“ – jde o stránku Járy Cimrmana (viz První stránka Seznamu se stala také jeho poslední). Konkurenční Centrum.cz provedlo redesign hlavní stránky www.cen­trum.cz (zdroj).

Apple spustil oficiální český Apple Store, ceny jsou příznivé, záruka v rozporu s českým právem s pomocí povedeného triku. Ale to nejdůležitější, čes­ký iTunes Store právě odstartoval

Počty českých účtů na Twitteru (Zdroj: Zoomsphere.com) 

Krátce

Našli jste v článku chybu?