Hlavní navigace

Český Internet 2011: červenec, srpen, září

6. 1. 2012
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Konec roku je časem ohlédnutí a rekapitulací. Co se stalo na českém Internetu mezi červencem a zářím? O tom píšeme v dalším díle ročenky konference Czech Internet Forum 2011.

Červenec 2011

Česká televize zrušila na webu ČT 24 čtenářské diskuze (viz Články na ČT24.cz bez diskusí, kdo se přidá?).

Dobrý web zveřejnil zajímavé a užitečné výsledky průzkumu chování uživatelů českého Internetu (viz Český uživatel – seznamte se)

Na webu www.livin­gsocial.com (a­merický slevový server) se objevila možnost zvolit si některá česká města (viz LivingSo­cial.com začalo nabízet česká města) což vyvolalo vlnu spekulací o vstupu LivingSocial.com na český trh.

Nová banka Zuno se na českém Internetu uvedla aférou se „Šmudlinkou“ (viz Zuno má „šmudlinku“. Velmi pozitivní. #fail). Konkurenční Air Bank pro změnu bojem „oficielního“ a „falešného“ účtu (viz Airbanka nebo Air_Bank? Falešné účty nudí. Obzvlášť když jsou falešně falešné)

Piráti spustili server Tipnafilm.cz, ale moc dlouho nevydržel - neshody mezi provozovatelem a správcem vyústily ve smazání databáze.

V českém mobilním Internetu od konce loňského roku vládne Apple, tedy alespoň co se počtu navštívených stránek týče. Apple má 45 %, na druhém místě je Nokia s 30 %.

Google+ dosáhl 18 milionů uživatelů, v ČR přesáhl 43 tisíc, plyne to z odhadů, oficiální čísla nejsou k dispozici. Český Twitter má 40 196 účtů. Nejsledovanější účet? Roman Kreuziger

Krátce

Srpen 2011

Google nasazuje Pandu, nový algoritmus ve vyhledávání (viz Slevové servery a srovnávače cen, třeste se: Google Panda Update přichází)

NetDirect byl dle očekávání prodán, kupuje jej skupina Allegro (viz Jan Svoboda (NetDirect): vybírali jsme ze třech firem)

Seznam.cz napíná český internet marketingem na „Poslední chybějící službu“ (viz Exkluzivní snímky z prezentace „Poslední chybějící služby“ Seznamu). Navíc nasadil inovovanou hlavní stránku, změna ale neproběhla zcela hladce. Uživatelé si stěžují na podstatně pomalejší načítání titulní stránky, problémy s přihlašováním a další věci.

Slevové servery stále existují ve stovkách provedení, včetně vstupu „těch“ velkých. Ty se tradičně přidaly hodně pozdě (viz Jak si stojí slevové servery Seznamu, Centra a Aukra). Podstatnou události je vstup Slevomatu (jednička) do Zapakatel.cz (dvojka, viz Slevomat kupuje Zapakatel, sám na svůj prodej zatím nespěchá)

Na Twitteru se objevily čtyři falešné účty bank – @fiobanka, @komercka, @hypotecnibanka a @zunobanka (viz Čtyři (poněkud trapné) „bankovní“ účty postupují svorně Twitterem)

Nejvlivnějším českým účtem na Twitteru je Justin Bieber, plyne to z nové verze www.kla­boseni.cz

Vývoj počtu českých a slovenských účtů na Twitteru (Zdroj: Klaboseni.cz) 

Krátce

Září 2011

CZ.NIC více a více tlačí MojeID (viz Ondřej Filip: nejpozději do tří let chceme mít sto tisíc uživatelů služby mojeID).

Na českém internetu už několik měsíců působí organizovaný systém podvodných e-shopů (viz Slevoelek­tro.cz okopírovalo Mall.cz – ve skutečnosti jde o propracovaný systém podvodů a Mall-levně.cz opět běží, stejně jako další podvodné weby Lukáše Hasince)

Seznam.cz představil „Poslední chybějící službu“ – jde o stránku Járy Cimrmana (viz První stránka Seznamu se stala také jeho poslední). Konkurenční Centrum.cz provedlo redesign hlavní stránky www.cen­trum.cz (zdroj).

ICTZ23

Apple spustil oficiální český Apple Store, ceny jsou příznivé, záruka v rozporu s českým právem s pomocí povedeného triku. Ale to nejdůležitější, čes­ký iTunes Store právě odstartoval

Počty českých účtů na Twitteru (Zdroj: Zoomsphere.com) 

Krátce

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.