Hlavní navigace

Majitel Novy chce získat televize v Polsku, Rusku a Turecku

27. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 6. 2007

Do šesti nových zemí v rámci střední a východní Evropy, ale také Asie, by chtěla rozšířit své televizní aktivity společnost CME, která v České republice vlastní televizi Nova a Galaxii sport. Podle mluvčí skupiny Romany Tomasové připadají v úvahu i nákupy dalších televizních stanic v zemích, kde už CME působí. Tomasová to řekla serveru DigiZone.cz.

ICTZ23

Mezi země, které nás zajímají, patří Polsko, Bulharsko, Maďarsko, Turecko, Srbsko, Rusko, ale i další potenciální akvizice na Ukrajině, uvedla Tomasová. Mluvčí CME naopak pnepotvrdila zájem společnosti o menšinový podíl v rakouské komerční televizi ATV+, o jehož novém majiteli se má rozhodnout letos v září. CME v současné době působí v šesti zemích střední a východní Evropy, kde provozuje celkem šestnáct televizních stanic.

Kromě dvou televizí v České republice patří CME také televize Markíza na Slovensku, Nova TV v Chorvatsku, Pop TV a Kanal A ve Slovinsku, Pro TV, Pro TV International, Pro Cinema a Acasa TV v Rumunsku, Studio 1 + 1, 1 + 1 International, Kino a Citi na Ukrajině a společnost jedná o koupi srbské televize Avala a ruského hudebního kanálu Muz-TV. CME v minulosti působila také v Německu, Polsku a Maďarsku, ale z těchto trhů se musela po neúspěchu v polovině devadesátých let stáhnout.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.