Hlavní navigace

Digitalizace přinese Británii svobodu v užívání kmitočtů

4. 7. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
4. 7. 2006

Spojené království oživí viktoriánskou politiku „skvělé izolace“ (splendid isolation), tentokrát v podobě nakládání s kmitočty zemského televizního vysílání. Regulátor telekomunikací a audiovize Ofcom má pro Brity dobrou zprávu: Rozdělení vysílacích frekvencí si můžeme plánovat (skoro) sami. Úřad podepsal na Regionální radiokomunikační konferenci, která před třemi týdny skončila ve švýcarské Ženevě, dohodu s okolními státy – Belgií, Francií, Holandskem a Irskem – na omezenení vzájemného nesouladu. Informaci přinesl server Digital Media Europe.

BRANDstorming tip2

Smlouva Británii zajistí, že bude moci dopravit signál bezplatné terestrické platformy Freeview 98,5 procentům populace, tedy všem, kteří dnes mohou sledovat vysílání analogové. Komerční vysilatelé se dostanou do devíti z deseti domácností, rozšíří se i pokrytí digitálního rozhlasu. Šéf Ofcomu Stephen Carter jednání komentoval slovy: Toto urychlí přechod na celodigitální vysílání.

Zajímají vás podrobnosti o mezinárodní konferenci z českého pohledu? Pak si přečtěte článek Ženevská konference o kmitočtech očima Pavla Dvořáka. Výsledky relevantní pro ČR shrnuje text Co vyjednala Česká republika v Ženevě.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).