Hlavní navigace

Filip Doušek (Stories): Učení a práce směřují k novým virtuálním realitám

16. 6. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Jan Sedlák
Spoluzakladatel a šéf firmy pracující s daty přibližuje i to, kudy se oblast business intelligence může vydat. Uvnitř: VIDEO a AUDIO.

Filip Doušek v minulosti stál za velkými instalacemi SAPu a věnoval se tomu, jak firmy pracují s daty. Společně s kolegy proto rozjel firmu Stories, která vytváří nástroj umožňující rozpoznávat to, co je v datech skutečně důležité. O tomto „šelmostroji“ hovořil už v našem dřívějším rozhovoru, nyní ve video rozhovoru Lupy popisuje další vývoj.

„Máme některé směry, které bychom dále rádi rozvíjeli. Třeba směrem do virtuální reality. Tím se zatím zabýváme okrajově vedle core produktu. Když se podíváš tři, čtyři roky dopředu, směřujeme k tomu, že manažer bude vidět svoji firmu někde v headsetu tak, jako by si stavěl z lega. Mění se mu pod rukama a zároveň to odpovídá realitě tam venku. To je hrozně lákavá představa. Náš způsob pracování a učení se půjde těmito směry,“ věří Doušek.

Poslechnout (nebo stáhnout) si můžete také audioverzi rozhovoru.

„To je směr, kterým půjde i business intelligence a bude to vypadat úplně, ale úplně jinak než jenom nějaká 3D vizualizace dat,“ dodává. I na tyto aktivity chce Stories získat další investici.

Filip Doušek, Stories from Internet Info on Vimeo.

„Kloním se k tomu, že budeme hledat další investici. Když chceš opravdu zůstat na hraně inovací, soupeříš s firmami jako IBM, které do toho v jednu chvíli hodí miliardu dolarů. SAP udělá to stejné. Já bych v tuto chvíli miliardu dolarů dostat nechtěl, ale někde je nějaké množství peněz, které když do myšlenky, která se zdárně rozvíjí, připustíš, pomůže jí to se rozvinout a nepřehluší jí to.“

„V tuto chvíli máme funkční produkt a máme 12 až 15 firem, se kterými pracujeme. Z toho, že to byla vize, vzít hromadu dat a napsat algoritmy, které v nich najdou to důležité, to se nám dnes opravdu začíná dařit,“ říká Doušek směrem k aktuálnímu stavu firmy.

BRAND

„Třeba si vezmeme prodejní data. To je často několik desítek milionů záznamů ročně. To už je něco, v čem se strašně těžko orientuje. Co to je, co se tam všechno děje. Prohledáme data skrz naskrz, podíváme se na milion různých pohledů. Řekneme, co je top 5 věcí, které se ve firmě dějí.“

Podívejte se také na předchozí video rozhovory: Zdeněk Cendra (CDN77, Peering.cz, SuperHosting), Vít Horký (Brand Embassy), Jan John (SimpleCell), Damir Špoljarič (VSHosting), Adam Skotnický (Mirantis), Miloš Mastník (České Radiokomunikace).

Lupa.cz poprvé vyzkoušela formát videorozhovoru ještě dřív, než to bylo cool – před deseti lety, v březnu 2007. Tehdejší interview s jedním ze zakladatelů serveru Stream.cz a pozdějším šéfredaktorem Lupy Patrickem Zandlem dnes už sice vzal čas, ale komentáře pod článkem byly tehdy spíše odmítavé. Doba se posunula a po deseti letech to s videem zkoušíme znovu. Technicky spolupracujeme s provozovatelem serveru Mladypodnikatel.cz Jiřím Rosteckým. Pokud máte k našim videům nějaké nápady nebo připomínky, budeme rádi, když nám je pošlete na e-mail redakce@lupa.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).