Hlavní navigace

IV. Kulatý stůl o digitalizaci proběhne už dnes odpoledne

10. 4. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
10. 4. 2008

Ve 13 hodin začne dnes v pražském hotelu Adria na Václavském náměstí IV. Kulatý stůl o digitalizaci. Konference serveru DigiZone.cz s podtitulem „Restart české digitalizace“ nabídne účastníkům a zprostředkovaně i čtenářům na internetu informace ve třech tematických blocích.

Nejprve přijdou na řadu otázky spojené s legislativou, Technickým plánem přechodu na digitální vysílání (TPP) a informační kampaní k digitalizaci. Po nich dostanou prostor nové i stávající komerční televize, aby se mohly k současnému i budoucímu dění na digitální scéně vyjádřil. A ve třetí části dojde na média veřejné služby, která přiblíží novinky okolo veřejnoprávního multiplexu.

V první blok zahájí krátkou přednáškou předseda Národní koordinační skupiny pro digitalizaci Zdeněk Duspiva. V panelové diskusi s němu připojí předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Václav Žák, vrchní ředitelka sekce A Ministerstva kultury ČR Petra Smolíková, člen Stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky Adolf Jílek, ředitel sekce elektronických komunikací a poštovních služeb Ministerstva průmyslu a obchodu Jan Duben a předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák. Blok nese název „100 dní diginovely v praxi“.

Ve druhé části konference přijde diskutovat sedm hostů. Mezi nimi budou generální ředitelé stávajících komerčních televizí Nova a Prima, tedy Petr Dvořák a Marek Singer, i předseda Asociace digitálních televizí a generální ředitel televize Óčko Jiří Balvín.

Nastupující digitální stanice budou reprezentovat šéfredaktor zpravodajství televize Z 1 Hanuš Hanslík, programový ředitel Barrandov TV Přemysl Svora a ředitel pro strategický rozvoj připravované digitální Febio TV Petr Sládeček. Sedmým diskutujícím bude Kamil Levinský, ředitel Úseku pro transformaci společnosti z Českých Radiokomunikací. Druhá část se jmenuje „Komerční televize a digitální vysílání“.

Třetí, závěrečný blok akce se bude věnovat veřejnoprávnímu multiplexu. Zúčastní se ho vedoucí projektu digitalizace České televize (ČT) Pavel Hanuš, technický ředitel ČT Rudolf Pop a ředitel zpravodajství veřejnoprávní televize Milan Fridrich. Pozvání přijal také Pavel Balíček, zástupce ředitele Úseku techniky Českého rozhlasu (ČRo). Veřejnoprávní čtyřku doplní znovu Pavel Dvořák z ČTÚ a dále pak manažer útvaru Rozvoje služeb a prodeje úseku vysílacích služeb Českých Radiokomunikací Jiří Vykydal.

cif 24 - early cena - média

Konferenci bude moderovat Jakub Železný a server DigiZone.cz z ní přinese aktuální zpravodajství. Na setkání špiček české digitalizace budou také dva štáby ČT. Jeden nabídne z akce čtyři živé vstupy – na první se budete moci podívat na ČT 1 a ČT 24 už v poledních zprávách, tedy ještě před zahájením konference, další pak budou následovat po jednotlivých blocích. Druhý štáb pak bude na IV. Kulatém stole sbírat materiál pro pořad Média a svět, který na ČT 24 nabídne 20. dubna ohlédnutí za dnešní akcí.

Generální partnerem konference je společnost České Radiokomunikace, hlavním partnerem společnost Astra. Mediální partnerství setkání s podtitulem „Restart české digitalizace“ zajišťují časopis Marketing&Média a servery iDnes.cz a ČRo Digital. Veškeré materiály týkající se akce najdete na DigiZone.cz na adrese konference.di­gizone.cz.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).