Hlavní navigace

Multiplexu 4 hrozí existenční problémy. Óčko uvažuje o přesunu do sítě 3

12. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

12. 8. 2011

Budoucí fungování digitálního pozemního multiplexu 4 je v ohrožení. O odchodu z této sítě uvažuje po pražské televizi TV Metropol také hudební stanice Óčko. Podle informací serveru DigiZone.cz už jsou zástupci tohoto programu ve fázi pokročilých jednání se společností Czech Digital Group, respektive zástupci Českých Radiokomunikací, která firmu stoprocentně vlastní, jež souvisí se vstupem do multiplexu 3.

NEPŘEHLÉDNĚTE: TV Metropol odchází od Telefóniky O2. Od září bude vysílat jen v multiplexu 3

Mohu potvrdit, že s Radiokomunikacemi jednáme a vypadá to velice nadějně. Pravděpodobně se dohodneme, uvedl pro DigiZone.cz generální ředitel Óčka Jiří Balvín. Jednání na dobré cestě potvrdil redakci našeho webu také šéf techniky tohoto programu Lukáš Hnilička. Óčko by stejně jako TV Metropol využilo nové nabídky Czech Digital Group na vysílání pouze v některých lokalitách. Vybralo by si tak určitě Prahu a střední Čechy, dále pak pravděpodobně Brno, Ostravu, případně další oblasti.

cif-tip-téma-foto

ČTĚTE TAKÉ: ČTÚ neodebere kmitočty multiplexu 4, i když mu to zákon umožňuje

Tato skutečnost může mít pro konkurenční multiplex 4 společnosti Telefónica O2 fatální důsledky. Po odchodu Óčka by totiž firma přišla o posledního zákazníka, který ji za distribuci signálu platí. Techničtí ředitele České televize a TV Nova DigiZone.cz potvrdili, že jejich programy ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) jsou šířeny v rámci testu v multiplexu 4 bezplatně. Kromě ČT HD, Nova HD, TV Metropol a Óčka už Telefónica O2 v DVB-T žádné zákazníky neměla. Společnost svou síť dlouhodobě nerozvíjí a je možné, že nakonec Českému telekomunikačnímu úřadu (ČTÚ) přidělené kmitočty vrátí.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.