Hlavní navigace

Novu si lze na satelitu předplatit už i na neomezenou dobu

26. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

26. 6. 2007

Společnost Gital, jeden ze dvou distributorů dekódovacích karet pro satelitní službu CS Link, začala nabízet předplatné satelitního příjmu televize Nova na dobu neurčitou. Dosud Gital poskytoval Novu pouze na určité časově omezené období, po jehož uplynutí si divák musel koupit od firmy další aktivační kupon.

Nova prostřednictvím CS Linku vysílá od letošního února, kdy se dohodla právě se společností Gital na distribuci svého signálu v této satelitní platformě. Televize si ale kladla podmínku: veškeré náklady spojené s využíváním prostoru na satelitním transpondéru a distribucí signálu musí zaplatit právě Gital. Firma tedy náklady naúčtovala svým klientům.

cif-tip-téma-foto

Od 14. června lze u Gitalu objednat tarif Základ s dekódovací kartou pro příjem programů ČT 1, ČT 2, ČT 4 Sport, Prima a Nova (zpravodajská ČT 24 vysílá na satelitu volně) i na neomezenou dobu. Poplatek v tomto případě vyjde na tisíc korun a platí po dobu vysílání programů v paketu CS Link nebo do konce životnosti dekódovací karty.

Konkurenční distributor dekódovacích karet pro příjem satelitního CS Linku, společnost Trade and Technology, sice Novu nabídnul později než Gital, jeho klienti si ale od začátku mohou koupit tarif pro příjem všech hlavních českých televizních stanic bez časového omezení. Nova vysílá také prostřednictvím placených satelitních služeb UPC Direct a Digi TV.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.