Hlavní navigace

Operátorská asociace zvolila nového prezidenta. Prošel O2 i T-Mobilem

4. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dva roky vládla Asociaci provozovatelů mobilních sítí Michaela Renčínová, teď žezlo přebírá Jiří Šuchman, ostřílený lobbista z O2.

Diskuse s pražským Dopravním podnikem o pokrývání nových stanic metra, mobilní platby a další témata, která Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) ještě definitivně nerozsekla, už by měl ve finále podepisovat Jiří Šuchman

Do čela organizace, která od roku 2003 lobbuje za zájmy operátorů, se dostal po dlouholeté praxi právě v telekomunikačním byznysu. Pohybuje se v něm v podstatě od roku 1992, kdy se postupně vyskytoval na výplatní pásce SPT Telecom, France Télécom, Aliatelu a T-Mobile Czech Republic, kde byl deset let zodpovědný za regulaci a veřejné vztahy. 

V roce 2008 ale přeběhl z Roztyl na Brumlovku a jako ředitel vnějších vztahů válčil tři roky za španělský tým. Od roku 2011 se ale věnoval převážně soukromé praxi. 

MMF24

Operátoři prožívají krušné časy, respektive jejich příjmy rychle klesají. Třeba průměrná útrata na zákazníka u O2 klesla meziročně o 15,8 procenta na 284 korun.

„Stojí za tím především další snižování mobilních propojovacích poplatků a pokračující tržní tlaky na pokles cen,“ vysvětluje mluvčí firmy Ctibor Jappel. Konkurence na tom není o moc lépe. Konkurenční T-Mobile hlásil po letošním prvním čtvrtletí patnáctiprocentní meziroční pokles na 256 korun. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).