Hlavní navigace

Řediteli Novy se nelíbí postup při vypínání analogového vysílání

29. 8. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 322915
29. 8. 2008

Dnešní Lidové noviny přinášejí rozhovor s generálním ředitelem televize Nova Petrem Dvořákem. Ten v něm mj. opět hovoří o chystaném novém kanálu. Kdy by měl odstartovat? Podle Dvořáka rozhodně není optimální leden, protože vánoční svátky rozmělňují pozornost a kampaň v listopadu a prosinci by tak neměla smysl. Kdybychom startovali na konci prvního čtvrtletí, leden a únor se nabízejí jako měsíce, kdy v televizích bývá méně reklamy, a tak bychom si mohli dovolit kampaň mnohem větší, upřesnil Dvořák. Jeho cílem také je, aby se televize dostala k lidem, kteří už dnes mají možnost přijímat digitálně Novu.

ČTĚTE TAKÉ: Televize Nova i Prima přistoupily na Technický plán přechodu

Ředitel Novy prostřednictvím Lidových novin nepřímo vzkázal české vládě, že by se vyplatilo zamyslet se nad změnou zákona, který by umožnil získat Nově další kompenzační licence. Jsme připraveni je naplnit reálným programem, a tím naplnit argument vlády, že tahounem digitalizace je širší nabídka programů, řekl Dvořák. Podle něj by pak šlo o kanály pro cílové skupiny, které jsou zajímavé pro reklamní partnery – děti, teenagery, ženy, muže atd. Komerční jednička by byla dle jeho slov připravit takovou televizi v horizontu čtyř až pěti měsíců.

GLOSA: Několik postřehů k souhlasu Novy a Primy s TPP

Petru Dvořákovi se také nelíbí, jaký byl zvolen postup při ukončování analogového vysílání a zapínání digitálního. Ve všech normálních státech se digitalizace řeší tím způsobem, že nejdříve se analogové vysílání vypne v problematických oblastech, jako byly Domažlice nebo Ústí, kde se vyskytuje přeshraniční rušení signálem z vedlejší země, a hlavní město jako centrála se řeší úplně naposled, konstatoval Dvořák jako narážku na skutečnost, že Prahu čeká už koncem října ukončení vysílání analogové ČT2 a příští rok tzv. switch-off, tedy totální vypnutí analogového vysílání.

VAROVÁNÍ: Petr Dvořák: Máme dostatek materiálu pro případné utkání se státem

MMF tip early

Praha je nejhustěji osídlená aglomerace. Kvůli husté zástavbě tam ne vždy bude možné přijímat digitální signál přes běžnou individuální anténu, ať už pokojovou, či venkovní, dodal. Podle něj bude muset dojít k masivním úpravám společných anténních rozvodů, a to bude mít dopad na velké množství obyvatel.

IMPULSY V.M.:
CME se pravděpodobně přikloní k „upgradu“ Novy Cinemy v DVB-T
Ředitel Novy hovořil na Impulsu o digi kampani a serveru tn.cz

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).