Hlavní navigace

Satelitní operátor Eutelsat si pochválil své 3D. Do kin prý lidi fotbal láká

8. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 7. 2010

Satelitní operátor Eutelsat Communications si pochválil zájem lidí o stereoskopické projekce fotbalových přenosů z letošního mistrovství světa v Jihoafrické republice. Ty podle jeho oficiálního vyjádření vzbudily mimořádný zájem. Právě Eutelsat je oficiálním dodavatelem satelitního signálu ve 3D do kin. Mezi vyvolenými zeměmi je mimo jiné také Česká republika. V Praze takto nabízí přenosy kino Atlas.

K TÉMATU: Pražské kino Atlas nabízí „zdarma“ 3D přenosy MS ve fotbale

Technologicky se na přenosech podílí také společnost Sony. Z šedesáti zápasů, které zatím byly uvedeny, jich ve 3D viděli diváci sedmnáct. Přenosy jsou distribuovány celkem do devatenácti zemí v Evropě, kromě již zmiňované České republiky je mezi nimi mimo jiné Francie, Německo, Itálie nebo Španělsko. Eutelsat distribuuje signál celkem v pěti kanálech – anglicky, francouzsky, rusky a italsky. Druhé zmíněné zemi je ještě speciálně určena distribuce programu TF1.

ebf - tip do článku - debata

RECENZE: První 3D televizor Sony KDL-40LX900: konverze 2D-3D, výborný obraz i resampling

Ačkoliv mezi veřejností je 3D televize otázkou v podstatě posledních týdnů, Eutelsat už na stereoskopickém zobrazení spolupracuje se svými partnery od roku 2008. 3D je především velmi náročné na přenosovou kapacitu. Může zabrat až 40 Megabitů kapacity pro distribuci na obrazovkách umístěných ve venkovních prostorech. Právě trojrozměrné zobrazení by mělo být hlavní technologickou novinkou letošního MS ve fotbale JAR 2010.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).