Hlavní navigace

Satelitní operátor Eutelsat si pochválil své 3D. Do kin prý lidi fotbal láká

Sdílet

Satelitní operátor Eutelsat Communications si pochválil zájem lidí o stereoskopické projekce fotbalových přenosů z letošního mistrovství světa v Jihoafrické republice. Ty podle jeho oficiálního vyjádření vzbudily mimořádný zájem. Právě Eutelsat je oficiálním dodavatelem satelitního signálu ve 3D do kin. Mezi vyvolenými zeměmi je mimo jiné také Česká republika. V Praze takto nabízí přenosy kino Atlas.

K TÉMATU: Pražské kino Atlas nabízí „zdarma“ 3D přenosy MS ve fotbale

Technologicky se na přenosech podílí také společnost Sony. Z šedesáti zápasů, které zatím byly uvedeny, jich ve 3D viděli diváci sedmnáct. Přenosy jsou distribuovány celkem do devatenácti zemí v Evropě, kromě již zmiňované České republiky je mezi nimi mimo jiné Francie, Německo, Itálie nebo Španělsko. Eutelsat distribuuje signál celkem v pěti kanálech – anglicky, francouzsky, rusky a italsky. Druhé zmíněné zemi je ještě speciálně určena distribuce programu TF1.

Diners Vánoce2019

RECENZE: První 3D televizor Sony KDL-40LX900: konverze 2D-3D, výborný obraz i resampling

Ačkoliv mezi veřejností je 3D televize otázkou v podstatě posledních týdnů, Eutelsat už na stereoskopickém zobrazení spolupracuje se svými partnery od roku 2008. 3D je především velmi náročné na přenosovou kapacitu. Může zabrat až 40 Megabitů kapacity pro distribuci na obrazovkách umístěných ve venkovních prostorech. Právě trojrozměrné zobrazení by mělo být hlavní technologickou novinkou letošního MS ve fotbale JAR 2010.