Hlavní navigace

dabing

Zemřel dabingový režisér Milan Messany, otec brněnského dabingu

Ve věku nedožitých 88 let zemřel ve čtvrtek 10. května dabingový režisér, televizní režisér a úpravce dialogů Milan Messany. V šedesátých až osmdesátých letech byl režisérem spousty televizních pořadů Československé televize Brno.  Je možné jej…

Jak se povedl nový dabing seriálu Big Ben? Koleduje si o ban…

Po čtrnácti letech se čeští diváci dočkali dvanácti nenadabovaných dílů seriálu Big Ben, které odvysílala TV Barrandov. Podařilo se jim navázat na povedený dabing předchozích dílů?

Doba čtení: 12 minut

Porotci Cen Františka Filipovského chtějí hodnotit, ale nemají co

Co si budeme vyprávět: předávání cen není zrovna dech beroucí a nervy trhající drama. Ani v případě filmových Oscarů, tím méně pak, jde-li o skromné Ceny Františka Filipovského za český dabing zahraničních filmů a seriálů.

Doba čtení: 3 minuty

Jak dopadly hvězdné Sedmilhářky v českém provedení? Celkem vydařeně

HBO před časem masivně propagovalo svou hvězdnou minisérii Sedmilhářky. Dalo si stejně jako na propagaci záležet i na výrobě co nejkvalitnějšího českého znění?

Doba čtení: 11 minut

Jana Musilová a Jiří Dvořák jsou podle diváků nejlepšími dabingovými herci loňského roku

V Přelouči se v sobotu rozdávaly ceny Františka Filipovského. Z televizí bodovalo jen dvakrát HBO a stejně tolikrát televize Prima.

19. 9. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Přelouč dnes večer rozdá dabingové Ceny Františka Filipovského. Jistotu má Přeučil, šanci Hudečková

O osmi cenách rozhodla odborná porota, dvě uděluje přímo herecká asociace, jednu tvůrčí svaz FITES a vítěze dvou zbývajících kategorií určí divácké hlasování.

16. 9. 2017 6:00
Doba čtení: 2 minuty

Čeští diváci nadále preferují dabing, originální verze je nezajímá

Také mladší generace Čechů se nerada v televizi dívá na pořady v originální verzi. Se čtením titulků se nechce obtěžovat.

Doba čtení: 2 minuty

Mňam a Mňau ohlašují návrat, CBS Drama končí a Ceny Františka Filipovského trochu jinak

TÝDENNÍ REVIZE – Na události chudý týden zaujal i 4K kamerami pro českou SAT Plus či novelou ZEK vyšlou ve sbírce zákonů.

19. 8. 2017 0:00
Doba čtení: 5 minut

Fanoušky seriálu Kobra 11 čeká jedna výrazná dabingová změna

UVNITŘ VIDEO – Na základě rozhodnutí režiséra českého znění Tomáše Tintěry se nového obsazení dočká sama šéfová oddělení dálniční policie. Tu doteď namlouvala Jaroslava Brousková.

Doba čtení: 1 minuta

Na dabingových Cenách Františka Filipovského se mohou letos podílet i diváci

UVNITŘ GALERIE – Diváci svým hlasem zasáhnou do dvou soutěžních kategorií – jedné určené mužským hercům a druhé herečkám. Odhlasovat musí do 3. září a na trojici vylosovaných hlasujících čeká i některá z věcných cen.

15. 8. 2017 0:00
Doba čtení: 2 minuty

„Flowing“: nepříjemnost táhnoucí se už léta bez valného výsledku

Hlavními aktéry jsou, pravda, převážně komerční televize, ale ani ta veřejnoprávní není tak bez viny, jak bylo by si přát. A oč že jde?

Doba čtení: 2 minuty

Co to kruci ten úpravce dialogů v dabingu vlastně má dělat?

Zkušený scenárista, autor námětů a úpravce dialogů Josef Eismann nabízí zamyšlení nad úpravou dabingových dialogů a jejich kvalitě.

Doba čtení: 4 minuty

Dabingové ceny představily letošní nominace

UVNITŘ SEZNAM NOMINOVANÝCH – V polovině září se v Přelouči uskuteční už 23. ročník cen Františka Filipovského. Ty jsou určeny nejen pro nejlepší tuzemské dabéry a dabérky.

27. 5. 2017 12:00
Doba čtení: 6 minut