Hlavní navigace

Co zajímavého od Apple zaznělo na včerejším WWDC, čísla a čísla

App Store má 400 milionů uživatelských účtů, včetně čísel kreditních karet. Obsahuje 650 tisíc aplikací, 225 tisíc z nich je pro iPad. Počet stažení je 30 miliard a Apple vyplatilo vývojářům 5 miliard dolarů. App Store dnes najdete v 120 zemích a na konci měsíce se počet rozšíří o dalších 32: Mac uživatelů najdete 66 milionů, třikrát více, než tomu bylo před pěti lety. OS X Lion najdete v 26 milionech dodaných kopiích.

12. 6. 2012 16:33
Doba čtení: do minuty

iPad Mini bude koncem pro čtečky s e-inkem

Co ještě? Zajímavé ukázky heatmap, co znamená důležitá zkratka BYOD, jak na tom bude Open Source pro Windows 8, AmEx a jeho věrnostní program využívá FarmVille, kupování fanoušků na Facebooku a mohutné propouštění u HP. Je tu další přehled událostí z minulého týdne.

Doba čtení: 6 minut

Dvacet procent provozu na webu v USA a Kanadě je z mobilních zařízení

Analýza společnosti Chitika je dalším pohledem do silného trendu současné doby, stále vyššího využívání mobilních zařízení pro přístup k webu. Podle posledních výsledku jsou mobily a tablety zodpovědné za 20 % provozu na webu v USA a Kanadě. Chytré telefony mají podíl 14.6 %. tablety 5.6 % Windows Phone se podílí provozem v objemu třetiny toho co Blackberry Nejvyšší využití mobilních zařízení pro přístup k webu je večer Apple iPad představuje 95 % provozu v tabletech Apple iPhone představuje 72…

25. 5. 2012 19:09
Doba čtení: 1 minuta

Bulvár i ostatní tiskoviny od Ringier Axel Springer na iPadu

Stáhnete‑li si z App Store aplikaci iKiosk (od Axel Springer), budete v ní moci odebírat elektronické verze řady tiskovin vydavatelství Ringier Axel Springer CZ: jak Blesk a Aha!, tak Sport, Reflex, GEO, ABC, Blesk pro ženy, Blesk Hobby, Blesk zdraví, Svět motorů, Auto TIP a Sport Góóól.

Doba čtení: do minuty

Apple vzorem v neplacení daní a šéf Yahoo lhal o vzdělání

Co dalšího se událo v uplynulém týdnu? Google a Facebook do osmi let nahradí někdo jiný, Sex.com se změnil ve „zvláštní“ Pinterest, mobilní trh si rozdělilo Apple a Samsung, databáze od Oracle má bezpečnostní chybu, ale Oracle ji opravit nechce. A pokud jste se nenaučili vyprávět příběhy, budete to mít v „sociálním“ světě těžké.

Doba čtení: 5 minut

Podíl Internetu na HDP je další bublina a FBI loví pedofily na dětské porno

Na Internetu se placenému obsahu stále nedaří, iPhone mohl mít hardwarovou klávesnici a PowerPoint nás možná ovlivňuje víc než si myslíme. Co dál? Vyzkoušejte si Chrome OS, Opera 12 ruší řadu věcí (včetně revolučního Unite), Jimmy Wales předpovídá Hollywoodu konec, Mac počítače jsou v bezpečnosti deset let pozadu a Facebook má v příjmech hodně velký podíl Zyngy. Až nezdravý podíl.

Doba čtení: 7 minut

Apple zvýšil v posledním čtvrtletí zisk meziročně o 94 procent

Hospodářské výsledky společnosti Apple za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2012 předčily očekávání. Firma zvýšila v meziročním srovnání zisk o 94 procent na 11,6 miliardy dolarů. V hotovosti a cenných papírech tak Apple drží už 110 miliard dolarů. Autor: ZDNet Vývoj bilance hotovosti a investic do cenných papírů.

25. 4. 2012 10:45
Doba čtení: do minuty

Časopis Respekt převedl svou aplikaci z iPadu na iPhone

Čtečka elektronické verze Respektu pro iPad, která loni na podzim získala Křišťálovou lupu jako Inspirace roku, má od včerejška novou univerzální verzi. Obsah týdeníku přináší také na displeje daleko rozšířenějších iPhonů.

Doba čtení: 1 minuta

Zprávy.rozhlas.cz jako aplikace pro iPad

Český rozhlas přichází s mobilní aplikací svého zpravodajského portálu zpravy.rozhlas.cz speciálně přizpůsobenou pro tablety iPad.

11. 4. 2012 9:23
Doba čtení: 1 minuta

Apple nabídl majitelům nového iPadu vrácení peněz kvůli klamavé reklamě

Apple se rozhodl vrátit peníze nespokojeným majitelům nového iPadu v Austrálii. Firma tak reaguje na kritiku, že nový iPad inzerovala jako zařízení jako „iPad s WiFi a 4G“. V Austrálii sice mobilní operátor Telstra provozuje 4G síť, nicméně na frekvenci, kterou iPad nepodporuje. Zařízení se totiž připojí k 4G síti pouze na frekvencích 700MHz a 2100Mhz. Je tak například nekompatibilní se všemi 4G sítěmi v Evropě.

28. 3. 2012 13:24
Doba čtení: do minuty

Zítra se začne prodávat nový iPad. Zde jsou Applem stanovené ceny pro ČR

S týdenním zpožděním oproti západním trhům se zítra začne v České republice prodávat nový iPad. Apple dnes zveřejnil doporučené ceny pro náš trh. Jednotliví distributoři je pravděpodobně dodrží, lišit se budou v nabídce obalů, datových tarifů a dalšího příslušenství. Počet kusů, které jsou pro Českou republiku k dispozici, Apple neprozradil. Jedno z hlavních lákadel nového modelu – rychlá data čtvrté generace – budou muset čeští zákazníci oželet. Žádný ze zdejších operátorů je dosud nenabízí.

22. 3. 2012 17:06
Doba čtení: do minuty

Nový iPad přináší problémy svým vlastníkům. Vyčerpali měsíční FUP i za dvě hodiny

Nový iPad vybavený LTE mobilním připojením (o kterém si můžeme v ČR tak nějak nechat jenom zdát) přinesl vlastníkům řadu příjemných překvapení. Ale také jedno hodně nepříjemné. Americká média komentují řadu případů, kdy rychlé mobilní připojení způsobilo očekávatelnou věc – vyčerpání měsíčního FUP (2GB až 3GB jsou v USA běžné) během několika hodin. Málokoho z uživatelů například napadlo, že dívat se dvě hodiny na přímý přenos ze sportovního utkání bude znamenat vyčerpání FUP.

Doba čtení: 1 minuta

Co na sebe prozradili? Apple a nový iPad v číslech

U Applu je zvykem, že prezentace nových produktů začínají desetiminutovkou chlubení se úspěchy těch předchozích. Čísla jsou vybírána jednostranně, přesto poskytují zajímavý pohled na fungování největší technologické firmy světa. Co na sebe Apple prozradil včera při uvedení nového iPadu? 76 procent tržeb pochází z “post-PC” zařízení, především tedy prodeje iPhonů a iPadů v posledním čtvrtletí se po světě prodalo 62 milionů kusů zařízení s operačním systémem iOS celkem se již prodalo 315 milionů…

8. 3. 2012 11:09
Doba čtení: 1 minuta

TappyTaps mají novou 3G Chůvičku a obrat čtyři miliony korun

V Apple App Store se objevila nová verze aplikace, která už dva roky sklízí úspěchy ve světě a patří mezi českými výtvory ke komerčně nejúspěšnějším. Její tvůrci, východočeští TappyTaps, se při té příležitosti podělili se čtenáři Lupy o hospodářský výsledek firmy za loňský rok.

Doba čtení: 3 minuty

Druhé podání: Apple si chce podmanit školství

Apple právě představil obrovský pokus o průlom na gigantický trh, kterým by vyšachoval Windows i Android na dlouhá léta. A nám by to málem ušlo.

Doba čtení: 6 minut

Deset procent lidí jídelní lístek na iPadu odmítá. Sedmdesátiletou babičku nadchnul

Z projektů, které se snaží na českém trhu prorazit s elektronickými jídelními lístky na dotykových obrazovkách iPadů, je v poslední době nejvíc slyšet o pražském iMenu. Stojí za ním jedenadvacetiletý student biomedicínské techniky Tomáš Zalužanský. Co už dokázal a jaké má plány?

Doba čtení: 5 minut

Kodak zažaloval Apple a HTC kvůli porušování patentů

Americká společnost Eastman Kodak, která čelí vážným ekonomickým problémům a prochází razantní rstrukturalizací, zažalovala Apple a HTC kvůli porušování patentů, týkajících se procesů spojených s přenosem snímků pořízených prostřednictvím digitálních fotoaparátů.  Kodak zřejmě požádá o ochranu před věřiteli a rozprodá své patenty

Doba čtení: 1 minuta

Týdeník Ekonom dnes poprvé vychází ve verzi pro iPad

Vydavatelství Economia začalo nabízet další ze svých titulů ve verzi pro iPad. Po Hospodářských novinách a Respektu se v AppStoru objevila aplikace pro týdeník Ekonom.

5. 1. 2012 5:15
Doba čtení: 1 minuta

Prodej tabletů nesplnil očekávání. Čeká se, jak dopadnou Vánoce

Analytická společnost IDC zveřejnila údaje o celosvětových prodejích tabletů v letošním třetím čtvrtletí. Ačkoli se zvýšily ve srovnání s předchozím kvartálem o 24 procent a oproti loňsku dokonce o 260 procent, koupili si zákazníci o milion tabletů míň, než analytici očekávali. Zatímco v poslední předpovědi tvrdili, že půjde o 19,2 milionu kusů, skutečné číslo je „jen“ 18,1 milionu.

16. 12. 2011 8:12
Doba čtení: 1 minuta

Dalimilovou kronikou můžete listovat v iPadu, iPhonu i Androidu

Nová mobilní aplikace nabízí třicet vzácných rukopisů, barokních grafik, cestopisů a historických map v digitální podobě. Pro Národní knihovnu ČR ji vyvinula firma Kancelářské stroje.

Doba čtení: 1 minuta

NewsLab nabízí komiks Alois Nebel pro iPhone a iPad

Pokusná aplikace Pod paprsky zářícího vydělala autorům za půl roku sedm tisíc euro. Vylepšený software na prohlížení komiksů nyní znovu využívají a plní jej aktuálním obsahem: kreslenými příběhy Aloise Nebela. Cena za kompletní balík komiksů je tentokrát o jedno euro vyšší. Zvýší se i příjmy?

11. 11. 2011 17:04
Doba čtení: 2 minuty

Hospodářské noviny mají novou aplikaci pro iPad

Vydavatelství Economia dnes uvolnilo novou aplikaci Hospodářských novin pro tablet iPad. Aplikace je ke stažení zdarma v App Storu. Za aplikací stojí vývojáři ze společnosti Inmite, kteří na ní pracovali tři měsíce. Hospodářské noviny začaly nabízet aplikaci pro iPad již loni v prosinci. Její vývoj přišel Economii na přibližně půl milionu korun. Od ledna do května zaznamenala čtyři tisíce stažení. Od nové aplikace si vydavatelství slibuje, že ji budou uživatelé používat častěji než dosavadní…

7. 11. 2011 19:01
Doba čtení: 1 minuta

Matěj Hušek: Vydavatelé se musí oprostit od logiky tištěných novin

Za původní český obsah pro iPad už dnes ochotně platí tisíce lidí, říká šéf firmy NewsLab Matěj Hušek s odkazem na čerstvé výsledky svých projektů, mezi něž patří aplikace Lidových novin, Týdne, ČTK nebo komiks Pod paprsky zářícího.

Doba čtení: 27 minut

Apple iCloud nebo spíše neCloud?

Apple pustil do světa iOS5 pro iPhone, iPad i iPod, nabízející „revoluční“ novinku – iCloud. Napsalo se toho o něm opravdu hodně, nejčastěji šlo o tvrzení, že Apple vstupuje na pole Cloud computingu. Jenže ono je to všechno trochu jinak.

Doba čtení: 6 minut

Facebook vypustil do světa dlouho očekávanou aplikaci pro iPad

Už to začínalo připomínat čekání na Godota. Po dlouhých měsících spekulací, úniků testovacích verzí a pravých i falešných otisků obrazovek však na Facebook na iPad v noci na úterý skutečně přišel.

Doba čtení: 2 minuty

Murdochův deník pro iPad zveřejnil první výsledky: 80 tisíc předplatitelů

Jeden z nejsledovanějších vydavatelských počinů na iPadu, americký bulvární deník The Daily, jenž je součástí mediální říše Ruperta Murdocha, získal od ledna 80 tisíc předplatitelů. Většina z nich se přitom rozhodla pro celoroční variantu za 39,99 dolaru místo týdenního odběru za 99 centů. Dalších zhruba 40 tisíc čtenářů využívá čtrnáctidenního přístupu na zkoušku zdarma. „Zhruba 15 procent z těch, kdo si The Daily vyzkoušejí, si ho nakonec předplatí,“ řekl časopisu AdAge vydavatel Greg Clayman.

Doba čtení: 1 minuta

Amazon ve středu pravděpodobně představí svůj tablet

Zprávy o tom, že Amazon chystá sedmi a desetipalcové počítače s dotykovou obrazovkou a operačním systémem Android, se objevily už v průběhu prázdnin. Někteří novináři se domnívají, že nový tablet s barevným displejem představí Amazon na středeční tiskové konferenci, která se uskuteční v New Yorku. Sedmipalcová verze by měla jít do prodeje v průběhu října, desetipalcový tablet se objeví až v první čtvrtině roku 2012.

Doba čtení: 1 minuta

Nová aplikace na iPhone zobrazí teplotu venku a jak bude

Na iPhone a iPad dnes vyšla nová česká aplikace In-počasí, která zobrazí aktuální teplotu venku a předpověď počasí pro většinu českých měst. Teplota v aplikaci je uvedena s přesností na desetinu stupně a nemá tak konkurenci u podobných zahraničních aplikací. Na výběr je k dispozici více než 80 meteorologických stanic po celé ČR. Nabídka měst pro předpověď počasí je ještě rozsáhlejší.

Doba čtení: 1 minuta

Rezignace Steva Jobse: Apple přijde o vizionáře, nikoliv o budoucnost

Steve Jobs včera ze zdravotních důvodů odstoupil z funkce výkonného ředitele Apple. Všichni si pokládají otázku, jaký bude Apple bez Jobse? Jiný a současně pořád stejný.

Doba čtení: 6 minut

Místo tlustých manuálů rozdají aerolinky pilotům 11 tisíc iPadů

Americké United Airlines oznámily, že místo tištěných materiálů o několika tisících stranách, které si musí před každým letem přinést na palubu, budou všichni piloti na linkách United a Continental používat iPady s nainstalovanou aplikací Mobile FliteDeck. Ta obsahuje navigační a meteorologické mapy, podrobné manuály a seznamy úkonů nutných k obsluze dopravních letadel.

Doba čtení: 1 minuta