Hlavní navigace

Mautilus

Holandská společnost 24i Media kupuje brněnského Mautila

Společnost 24i Media, která se zaměřuje na vývoj aplikací pro internetové TV, oznámila akvizici společnosti Mautilus, ve které získala stoprocentní podíl. Akvizice společnosti Mautilus již druhou akvizicí firmy 24i v letošním roce,v březnu…

9. 5. 2018 9:00

Hybridní televize a aplikace pro chytré televizory: konkurence, nebo symbióza?

Jednotný standard hybridní televize HbbTV by podle některých mohl postupně vytlačit aplikace pro Smart televize. Ty je totiž potřeba vyvíjet zvlášť pro každého výrobce televizorů.

Doba čtení: 3 minuty

Jaké služby nabízí HbbTV 1.5, a přitom nejsou využívány?

Často se hovoří o možnostech standardu HbbTV 2.0, někteří insideři ale upozorňují, že zatím dostatečně nevyužíváme ani současnou nabídku formátu 1.5. „Je mnoho služeb, které by bylo možné nabízet a technologicky není problém je připravit. Nicméně…

Co přinese nový standard HbbTV 2.0? Přečtěte si seznam nejzajímavějších změn

V současné době existují už tři po sobě jdoucí standardy 2.0.0 (ETSI 1.3.1), 2.0.1 (ETSI 1.4.1) a 2.0.2 (ETSI 1.5.1) vydané v rozpětí tří let. Pro koncového diváka v nich ale podle technického ředitele firmy Mautilus Petra Mazance nejsou zase tak…

Co dělat, aby se z HbbTV nestala další reklamní platforma, která lidí donutí ji deaktivovat?

Technický ředitel vývojářské společnosti Mautilus se zamýšlí nad možnostmi technologie HbbTV. Stejné téma bude řešit i dubnová konference TV CON.

Doba čtení: 2 minuty

Hybridní televize jako leitmotiv letošního ročníku konference TVCON

UVNITŘ PREZENTACE – Technologii HbbTV se kromě několika prezentací věnovala i závěrečná panelová diskuse, která definovala současné možnosti i budoucnost této platformy.

Doba čtení: 2 minuty

Jaký byl dopolední blok konference TVCON? Prohlédněte si fotogalerii

UVNITŘ GALERIE – Kromě čtyř zahraničních řečníků vystoupil dopoledne i šéf O2 TV David Duroň a Petr Mazanec z firmy Mautilus, který shrnul ekonomické zákonitosti hybridní technologie.

23. 3. 2017 15:00
Doba čtení: 1 minuta

Letošní ročník konference TVCON nabídne mimo jiné komplexní přehled možností hybridní televize

UVNITŘ VIDEO – Už 23. března se v pražském hotelu Grandior sejdou zástupci všech klíčových segmentů, které tvoří moderní televizní vysílání.

Doba čtení: 3 minuty

Slovenský Telekom nabídne aplikaci s letními olympijskými hrami ve 4K

Nejzajímavější momenty z letní olympiády v Ultra HD rozlišení nabídne aplikace 4K Telecom uživatelům televizorů Samsung.

Doba čtení: 1 minuta

Atmedia zveřejnila výsledky dvou pilotních HbbTV kampaní

Na vybraných tematických stanicích běžela komerční interaktivní sdělení společností Hyundai a Vodafone.

15. 4. 2016 14:18
Doba čtení: 1 minuta

Řehoř Vykoupil (INIO.TV): Umožníme „naklikat“ videoaplikace za desetinu ceny

Malí provozovatelé videoslužeb si nemohou dovolit drahý zakázkový vývoj pro mnoho platforem, přitom se v aplikacích převážně opakují stejné funkce.

5. 6. 2015 6:30
Doba čtení: 7 minut

Seznam opět na nákupech. Tentokrát ulovil brněnský Mautilus

Firma z Jihomoravského inovačního centra má pro Seznam cenu především v oblasti videotechnologií. Lákavé by bylo využití know how Mautila pro Stream.cz.

1. 6. 2015 9:47
Doba čtení: 1 minuta

Řehoř Vykoupil (Mautilus): I služby má smysl nabízet z Česka globálně

„Nedělám rozdíl mezi tím, zda volám zákazníkovi do Vrchlabí nebo do Londýna,“ říká spoluzakladatel brněnské firmy Mautilus. Češi mají podle něj velký potenciál v globálních službách.

18. 10. 2013 6:30
Doba čtení: 10 minut