Hlavní navigace

Digitální rozhlas z Polska se přiblížil k hranicím východních Čech

Pro poslech všech rozhlasových stanic je nutný digitální přijímač s podporou standardu DAB+. Úplného pokrytí by měl digitální rozhlas v Polsku dosáhnout v roce 2020.

Doba čtení: 1 minuta

Světový veletrh elektroniky IFA se letos dočká vlastní celoplošné stanice

Díky přeshraničnímu překryvu signálu digitálního rozhlasu bude možné tuto stanici poslouchat i na omezeném území České republiky. Nutností bude pochopitelně přijímač s DAB+.

1. 8. 2014 16:00
Doba čtení: 1 minuta

České Radiokomunikace rozšířily DAB se zpožděním, chybí Pigy a Český Impuls

Podle vyjádření Michala Bureše, který má u operátora na starosti mimo jiné právě šíření signálu v rámci experimentálního multiplexu, stojí za časovým skluzem zapojení celé distribuční trasy.

Doba čtení: 1 minuta

Poláci uspíší třetí vlnu zavádění digitálního rozhlasu, zájemci se dočkají ještě letos

Polský veřejnoprávní rozhlas, který je u našich severních sousedů lídrem v zavádění technologie, chystá spuštění stanic pro děti, seniory a též vzdělávací okruh.

31. 7. 2014 16:00
Doba čtení: 1 minuta

V Praze startují nová digitální rádia. Jak si rozdělila datový tok multiplexu Českých Radiokomunikací?

Uvnitř vyjádření provozovatelů, co si slibují od pilotního digitálního vysílání, jaká je jejich spoluúčast na tomto projektu a jak dlouho toto vysílání potrvá + porovnání se sítí Teleko

Doba čtení: 7 minut

Český rozhlas věnuje ve vysílání senátním a komunálním volbám přes 125 hodin

Termín voleb do zastupitelstev měst a obcí a prvního kola voleb do Senátu je stanoven na 10. až 11. října, termín druhého kola voleb do Senátu na 17. – 18. října.

30. 7. 2014 15:02
Doba čtení: 1 minuta

Analytik Filip Rožánek míří do Ecomomie, do rozhlasu odtud odchází Adam Javůrek

„Věříme, že spolupráce bude přínosná jak pro nás, tak pro Filipa a že u nás zúročí veškerý svůj talent a znalosti,” uvedl pro MediaGuru.cz šéfredaktor iHNED.cz Miloš Čermák.

30. 7. 2014 14:06
Doba čtení: 1 minuta

Jeseníky jsou bez signálu digitální televize, vysílač Praděd má výluku

Už od šesté hodiny ráno nelze z Pradědu naladit televizní multiplexy 1, 2 a 3. Od devíti hodin se k výluce přidají i rozhlasové stanice.

Doba čtení: 1 minuta

Očekávané Kultradio.fm z Německa získalo licenci pro digitální zemské šíření

Licenci, která umožňuje vstup do digitálního multiplexu, tentokrát s celostátní distribucí, získala na posledním zasedání bavorského regulátora i stanice mauma.fm. Ta bude šířena i na satelitu.

29. 7. 2014 16:00
Doba čtení: 1 minuta

Pražský vysílač Strahov se představil v novém, i nadále bude sloužit „digitálu“

UVNITŘ FOTOGALERIE – Podle generálního ředitele Českých Radiokomunikací vyšla rekonstrukce v prostorách Strahovského vysílače přibližně na 120 milionů korun.

Doba čtení: 1 minuta

Vysílač Kamenná Horka čeká výluka, nepůjde odtud televize ani rozhlas

Technici operátora během údržbové přestávky zkontrolují samotný vysílač, anténní systémy a provedou také údržbu energetiky a vysílacích technologií. Ve Svitavách bude trvat šest hodin.

Doba čtení: 1 minuta

Michal Koliandr: Český rozhlas čeká na pravidla digitalizace od státu

„Máme vlastní představy, ale přechod na digitální rozhlasové vysílání je politické rozhodnutí,“ konstatuje v rozhovoru pro DigiZone.cz náměstek generálního ředitele Českého rozhlasu pro správu a provoz

Doba čtení: 13 minut

Fajn Rádio Agara získalo transformační licenci pro digitální vysílání, Orlík neuspěl

Vysílací rada se zabývala na svém posledním zasedání jihočeským rádiem i z dalšího důvodu. Jeho provozovatel přerušil 25. června bez předchozího upozornění na půl dne svůj program.

28. 7. 2014 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Peter Duhan nevylučuje, že v souvislosti s ČRo Plus bude žádat o nové VKV kmitočty

V rámci novely zákona o Českém rozhlase chce jeho vedení prosadit možnost, aby ředitele jednotlivých regionálních studií jmenoval přímo šéf veřejnoprávního média. Obešel by Radu ČRo.

Doba čtení: 2 minuty

Celé přenosy z fotbalových utkání plánuje na svém webu i Český rozhlas

Generální ředitel veřejnoprávního média Peter Duhan pro web Hospodářských novin nevyloučil, že by do budoucna mohla být spuštěna stanice věnovaná počasí, případně dopravě.

Doba čtení: 1 minuta

Rádio Impuls chystá digitální klon, který bude ještě víc český

UVNITŘ MAPY POKRYTÍ – Stanice, která měla původně vysílat jen na analogových středních vlnách a nést název Impuls AM, bude nakonec i digitální a chce se přejmenovat

Doba čtení: 5 minut

Veřejnoprávní rozhlas prohlubuje spolupráci s českou fotbalovou asociací

„Fotbal měl historicky na Českém rozhlase vždy své místo a své posluchače, a to jak ligový, tak i fotbal na reprezentační úrovni,” uvedl mimo jiné předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta.

Doba čtení: 1 minuta

Poslechněte si nový zvukový obal nejposlouchanějšího rádia v České republice

UVNITŘ AUDIO – Zajímavostí nové sady jinglů, znělek a podkresových melodií je, že jsou všechny nahrány živými muzikanty, což je v dnešní době spíše výjimka.

Doba čtení: 1 minuta

V Praze přibude 12 digitálních rádií, od 31. července je budou šířit Radiokomunikace

Kromě stanic veřejnoprávního Českého rozhlasu půjde i o nové programy provozovatelů Rádia Impuls a Frekvence 1. Vysílat budou z vysílače Strahov na kanále 10D.

Doba čtení: 1 minuta

Šlágr mobil už podepsal smlouvu s mobilním operátorem, odstartuje nejpozději v září

Která společnost bude provozovateli Šlágr TV zajišťovat na klíč fungování jeho virtuálního mobilního operátora a co všechno Šlágr mobil nabídne zákazníkům? Kolik čísel má k dispozici?

Doba čtení: 4 minuty

Z BR Klassik se stane v roce 2018 čistě digitální stanice, Puls půjde na VKV

Jednou z podmínek pro hladký přechod bude chystaná informační kampaň a série konkrétních kroků, které budou celé operaci předcházet.

16. 7. 2014 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Rádio Dechovka připravuje další středovlnný vysílač, bude opět na Moravě

Tematická rozhlasová stanice je mimo jiné dostupná i prostřednictvím internetového streamu a jako jeden z programů pražské a středočeské Regionální sítě 4.

Doba čtení: 1 minuta

ČRo Plus dostal zelenou pro vstup na VKV, novelu zákona schválila vláda

OPRAVENO – Stanici mluveného slova označil v nedávno realizovaném projektu 100 statečných generální ředitel veřejnoprávního média za „drahý špás“, který si však jeho posluchači zaslouží.

Doba čtení: 1 minuta

Na Třinecku nebude možné zachytit Radiožurnál a další dvě stanice

Třinec využívá v současné době provozovatel multiplexu 4, k dispozici je tu i signál veřejnoprávního multiplexu 1. V minulosti tu fungoval i dokrývač sítě 3 z TV Barrandov.

Doba čtení: 1 minuta

Moravskoslezský kraj se bude muset obejít bez středovlnného signálu

Výluka Svinova je dnes jedinou denní údržbovou přestávkou, která proběhne. Ty další naplánovaly České Radiokomunikace na zítřek.

8. 7. 2014 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Country Rádio se přihlásilo k přechodu na digitál, licenci má nyní do roku 2025

Tematická rozhlasová stanice zároveň vyřešila duplicitu kmitočtů v Hradci Králové a Pardubicích. Českému regulátorovi některé přidělené frekvence jednoduše vrátila.

Doba čtení: 1 minuta

Západočeský vysílač Svatobor má výluku, do 15:00 nepůjdou televize ani rádia

Celoplošné televizní multiplexy 1, 2 a 3 se odmlčely už v 6:00, rádia budou následovat od 9:00. České Radiokomunikace provádějí pravidelnou údržbu vysílače.

Doba čtení: 1 minuta

VKV rozhlas na jihu Čech a západě republiky čeká výluka

O obou plánovaných údržbových přestávkách informují České Radiokomunikace na svém webu. Situace na jihočeské Kleti se bude ještě jednou opakovat i ve středu.

Doba čtení: 1 minuta

Ředitelé ČT a rozhlasu mají příliš velké pravomoci, míní poslanec Martin Komárek. Pojďme je omezit

Šéf volebního výboru sněmovny kritizuje bezzubost malých mediálních rad i personální veletoče Petra Dvořáka v České televizi a Petra Duhana v Českém rozhlase

Doba čtení: 1 minuta

Místopředseda Rady Českého rozhlasu Jiří Vejvoda: Tendr na analog dává smysl, ale musíme ho pohlídat

„Při jednání Rady Českého rozhlasu mi občas zabliká taková vnitřní kontrolka. Jsou záležitosti, po kterých půjdu,“ konstatuje v rozhovoru pro DigiZone.cz čerstvý radní Jiří Vejvoda

30. 6. 2014 0:00
Doba čtení: 14 minut