Hlavní navigace

Rádio Dechovka dosáhlo dalšího milníku, v Čechách začalo vysílat v pásmu VKV

Stanice bude postupně spouštět vysílače původní VKV sítě dnes již neexistujícího Rádia Orlík, které ukončilo vysílání z finančních důvodů v loňském roce.

27. 10. 2015 13:00
Doba čtení: 1 minuta

Na Chebsku nepůjdou některé programy, vysílač Zelená hora má výluku

Výluka se dotkne pouze těch diváků, kteří přijímají signál z tohoto vysílače. Diváků, kteří přijímají signál z Klínovce, jenž je provozován v jednofrekvenční SFN síti, se výluka netýká.

Doba čtení: 1 minuta

Český rozhlas České Budějovice dostane od zítra nový VKV vysílač v Táboře

Nejvýznamnější změnou v oblasti VKV pro veřejnoprávní rozhlas je ovšem start Českého rozhlasu Plus v tomto kmitočtovém rozsahu. Ten je stanoven na 2. listopadu.

26. 10. 2015 10:30
Doba čtení: 1 minuta

Český rozhlas přepnul některé menší VKV vysílače a dokrývače do mono režimu

Sám šéf techniky veřejnoprávního média Karel Zýka přiznává, že nejde o optimální situaci, ale naopak stav, který vysílání v pásmu VKV vrací o řadu let nazpět.

Doba čtení: 3 minuty

Do Chebu a Jihlavy míří další rozhlasové stanice

Podle webu Jihlavského DX klubu se do licenčního řízení přihlásilo Rock Rádio. Stanice nedávno pokryla svým signálem i středočeskou Mladou Boleslav.

23. 10. 2015 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Peter Duhan dostane od Českého rozhlasu odstupné 2,72 milionu korun a prémii

Smlouvu odstupujícímu generálnímu řediteli rozhlasu sepisovala někdejší předsedkyně Rady Českého rozhlasu Dana Jaklová, která později pracovala pro rozhlas jako placená poradkyně.

Doba čtení: 2 minuty

Pařízkovo Rádio Čas spustilo nový vysílač, opět potěší posluchače na Moravě

Velmi očekávanou události je chystané spuštění jihočeských VKV vysílačů Rádia Dechovka. V Českých Budějovicích už by mohli posluchači stanici naladit v polovině příštího týdne.

Doba čtení: 1 minuta

Sledovali jsme živě: Rada Českého rozhlasu nevybrala dočasného nástupce Petera Duhana

Živé online zpravodajství serveru DigiZone.cz z veřejného jednání Rady Českého rozhlasu, na kterém mělo dojít k výběru prozatímního generálního ředitele.

Doba čtení: 7 minut

Získá žilinskou frekvenci 94,5 MHz Rádio_FM? Zájem o kmitočet má i RTVS

Rada plánuje podle vlastního vyjádření rovněž zachovat vyváženost programové skladby vzhledem ke stávající nabídce stanic v lokalitě, kterou bude nové vysílání pokrývat.

20. 10. 2015 17:01
Doba čtení: 1 minuta

Rádio Color bude mít v Karlových Varech vlastní studio, plánuje další expanzi

„Rádio Color bylo připravené k provozu již od počátku července, kdy vysílalo na základě krátkodobého povolení v průběhu MFF v Karlových Varech,“ uvedl provozovatel stanice.

Doba čtení: 1 minuta

Rádio 1 připomene legendární pražské Rádio Stalin, oslavilo by 25 let

Ve středu 21. října v 11 hodin zavzpomínají ve vysílání Zdenka Hnyka jeho někdejší kolegové – David Litvák a Vladimír Vintr. Zároveň proběhne speciální vzpomínkové Zátiší.

Doba čtení: 1 minuta

Český rozhlas Plus na VKV nebude „ČT 24 bez obrázků“, slibuje Český rozhlas

UVNITŘ PROGRAMOVÉ SCHÉMA A PROMO – Vstup stanice chce propagovat Český rozhlas formou on-line kampaně, mimo jiné na sociální sítí Facebook. Začne 26. října.

Doba čtení: 2 minuty

Svitavy budou bez některých TV programů, přidá se i rozhlas na Liberecku

Výluka slouží k tomu, že operátor vždy zkontroluje samotný vysílač, anténní systémy a provede také údržbu energetiky a vysílací techniky. Ve Svitavách bude trvat pět hodin.

20. 10. 2015 6:30
Doba čtení: 1 minuta

Radní Českého rozhlasu mají čtyři adepty na prozatímního šéfa. Nechtějí, aby kandidoval na generálního

K volbě prozatímního ředitele má dojít ve středu na veřejném zasedání Rady ČRo, ve hře je ale i varianta, že se výběr posune až na další týden.

20. 10. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Bývalý šéf Radiožurnálu a Rádia Česko Konvalina nastupuje do Newton Media

"Po dvaceti letech zůstává tato společnost nejrespektovanější ve svém oboru, a tak je mi ctí, že se mohu podílet na jejím dalším rozvoji.“ konstatoval Miroslav Konvalina.

19. 10. 2015 14:00
Doba čtení: 1 minuta

Duhanova personální politika škodila Českému rozhlasu, vyčítají mimo jiné odbory

UVNITŘ DOKUMENT – Do vysokých řídících funkcí začal podle rozhlasových odborářů Peter Duhan dosazovat téměř výlučně lidi, kteří nikdy předtím neměli s rozhlasem nic společného.

19. 10. 2015 12:00
Doba čtení: 1 minuta

Digitální rozhlas v Česku stále nemá vyhráno, pokud se do roka nezmění zákony

UVNITŘ FOTO A MAPY – Český rozhlas může experimentovat s DAB maximálně rok, podle stávajícího zákona mu poté telekomunikační úřad může prodloužit oprávnění jen o další půlrok.

19. 10. 2015 0:00
Doba čtení: 8 minut

Poslanci se v listopadu sejdou kvůli kauze šéfa Českého rozhlasu Petera Duhana

Předseda Rady ČRo na dnešním zasedání volebního výboru naznačil, že kauza generálního ředitele Petera Duhana se nemusí zdaleka týkat pouze jeho syna Andreje.

14. 10. 2015 12:19
Doba čtení: 1 minuta

Český rozhlas zahájil testy digitální Reginy, odstartuje v listopadu

Start ČRo Regina v digitálním multiplexu souvisí se vstupem Rádia Plus do pásma VKV, který proběhne 2. listopadu. Analogová Regina v hlavním městě ustoupí právě „Plusku“.

Doba čtení: 1 minuta

Deset let rozhlasového domu Lagardère v Česku řečí účetních uzávěrek

UVNITŘ GRAFY – Majiteli Frekvence 1 a Evropy 2 klesají od roku 2010 tržby, jeho mediazastupitelství Regie Radio Music zaznamenává pokles výnosů již od roku 2008.

Doba čtení: 6 minut

Na šéfa Českého rozhlasu čeká díky konkurenční doložce milionové odstupné

„Nechci předjímat, ale myslím si, že tohle prostě bude muset být naplněno,“ uvedl v rozhovoru z tohoto týdne pro DigiZone.cz místopředseda Rady ČRo a její mluvčí Jiří Vejvoda.

9. 10. 2015 10:33
Doba čtení: 2 minuty

Signál Rádio spustilo svůj další VKV vysílač, tentokrát v západních Čechách

Podle webu Jihlavského DX klubu by se síť stanice mohla rozšířit i o další kmitočty, konkrétně 102.6 MHz pro Českou Lípu a 104.1 MHz v Hradci Králové.

9. 10. 2015 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Mareš urážející Hrušku prozatím nejsledovanějším dílem show Primy v 15–54

UVNITŘ VIDEO – Hruška byl v pořadu hostem spolu s modelkou a moderátorkou Ivou Kubelkovou. U ní je důležité zmínit, že právě ona byla donedávna jednou z tváří televize Prima.

Doba čtení: 1 minuta

Sledovali jsme živě: Peter Duhan rezignoval, Rada ČRo jeho odstoupení přijala

UVNITŘ DOKUMENT – Živé online zpravodajství serveru DigiZone.cz z mimořádného zasedání Rady Českého rozhlasu, které probíhalo od 14:00 v budově rozhlasu na Vinohradské třídě.

Doba čtení: 3 minuty

Peter Duhan se „hodil marod“, na jednání Rady Českého rozhlasu o svém odvolání nepřijde

„Generální ředitel je v pracovní neschopnosti. Zítřejšího jednání rady se proto nebude moci zúčastnit,“ řekl serveru Mediamania.cz mluvčí Českého rozhlasu Jiří Hošna.

Doba čtení: 1 minuta

Šéf Českého rozhlasu vydal veřejné prohlášení. Zákon jsem neporušil, tvrdí

UVNITŘ DOKUMENT – V jednom z bodů mimo jiné Peter Duhan tvrdí, že Andrej Duhan, tedy jeho syn, nebyl nikdy poradcem ČRo a nikdy nebyl podřízeným zaměstnancem generálního ředitele.

Doba čtení: 1 minuta

Krkonošský vysílač Čertova hora čeká výluka, šíří se tu signál ČRo Sever

Signál bylo možné dříve bez problémů zachytit kromě části severních a východních Čech například také v Praze. Frekvenci zde však už několik let využívá Rádio Dálnice.

6. 10. 2015 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Předseda Rady Českého rozhlasu: Petera Duhana jsem k rezignaci nevyzýval

Michal Stehlík popřel informaci serveru DigiZone.cz, že patřil mezi dva radní Českého rozhlasu, kteří v pátek sdělili generálnímu řediteli ČRo, aby raději sám odstoupil, než bude odvolán.

5. 10. 2015 22:32
Doba čtení: 1 minuta

Bavorský rozhlas ukončil éru středních vln, poslechněte si jejich poslední minuty

Veřejnoprávní instituce předpokládá, že ukončením vysílání v pásmu středních vln se podaří ušetřit ročně přibližně tři sta tisíc eur, což je v přepočtu okolo osmi milionů korun.

Doba čtení: 1 minuta

Raději odstupte sám, vyzvali radní šéfa Českého rozhlasu. Ani náhodou, odmítl Duhan

Za tři dny bude Rada Českého rozhlasu rozhodovat o osudu generálního ředitele, který v rozhlasu zaměstnával svého syna. Dnes radní obdrží důležitý dokument, co rozhodne o Duhanově osudu.

5. 10. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut