Hlavní navigace

Trendy

Facebook vyhodil zpravodajský tým a neuhodnete, co se stalo

Nedávno ohlášený boj Facebooku proti clikbaitingovým titulkům i aféra s trendujícími tématy má zajímavé pokračování s velmi užitečným poučením.

Daniel Dočekal

6. 9. 2016 7:45
Doba čtení: 3 minuty

Jiří Hlavenka: Když se z malých věcí stávají velké aneb trendy roku 2014

Megatrendem dneška je pár věcí, které jsou tu už dnes, o kterých dobře víme a které vlastně “známe”, i když ještě ne na vlastní kůži.

Jiří Hlavenka

9. 1. 2014 6:30
Doba čtení: 7 minut

Twitter bude doporučovat k poslechu hudbu podle vkusu uživatele

Službu na objevování nové hudby spustí patrně dnes nebo přes víkend. Ohlášení se čeká v rámci hudebního festivalu Coachella v Kalifornii.

Marek Janouš

12. 4. 2013 10:03
Doba čtení: 1 minuta

Trendy v elektronických službách měst a obcí: klikací rozpočty i stránky pro seniory

Slavnostním předáváním cen vítězům včera skončil 15. ročník soutěže Zlatý erb, která hodnotí nejen nejlepší webové stránky samosprávy, ale i elektronické služby měst a obcí.

Jiří Průša

9. 4. 2013 6:30
Doba čtení: 6 minut

Wikistats.co - co frčí na Wikipedii

wikistats.co prozradí co žije na Wikipedii, nikoliv ale z pohledu návštěvnosti či zájmu o články, ale z pohledu změn v článcích. Za službou je DataSift, společnost provozující například i TweetMeme

Daniel Dočekal

21. 6. 2012 8:10
Doba čtení: do minuty

Průzkum: Český trh ICT roste, produktivita práce se zvyšuje

Polovina ze čtyřiceti firem zapojených do průzkumu vládní Czech ICT Alliance vykázala ve třetím čtvrtletí vyšší tržby a více nových zakázek než ve druhém kvartálu. Většina firem těchto výsledků přitom dosahuje se stejným počtem zaměstnanců, produktivita práce se tedy zvyšuje. Czech ICT Alliance je oficiální exportní aliance agentury CzechTrade, vládní České agentury na podporu obchodu. Formálně vznikla v září 2005. Jejími členy jsou přední exportéři ICT služeb a další významné české ICT firmy.…

Redakce

9. 12. 2011 15:58
Doba čtení: do minuty

Prodeje počítačů ve třetím čtvrtletí: Lenovo roste, Acer padá

Ve třetím čtvrtletí 2011 se ve světě prodalo 91,8 milionu osobních počítačů. To je o 3,2 procenta víc než loni. Uvádí to ve své poslední zprávě společnost Gartner. Ta přitom původně předpovídala podstatně silnější růst. Poptávka zejména v západní Evropě zůstala za očekáváním. „Popularita jiných zařízení, které už nespadají do kategorie PC, jako jsou mediální tablety a chytré telefony, sebrala trhu osobních počítačů část zákazníků,“ vysvětlil to hlavní analytik Mikako Kitagawa.

Petr Kočí

18. 10. 2011 15:49
Doba čtení: 1 minuta

Rozpoznávání fotografií je další velká věc. Jen se neví, zda dobrá

Dnes je už prakticky nepochybné, že další velkou věcí na Internetu se stane rozpoznávání fotografií a služby nad tím postavené. Co bylo kdysi fantazií, se stává skutečností.

Patrick Zandl

12. 9. 2011 6:25
Doba čtení: 7 minut

Jak správně měřit vlastní web

Měření výkonnosti webových stránek, jejímž základem je analýza návštěvnosti webu, je dnes nevyhnutelnou součástí provozování jakékoliv internetové stránky. Ať už provozujte e-shop, informační web či jen firemní vizitku, bez webové analytiky vám unikají mnohdy velice cenné informace. Pokud na svých stránkách sledujete jen málo údajů, jako například počet uživatelů, kteří přišli na vaše stránky, nebo nesledujete ani to, právě pro vás jsme připravili snadnou cestu k webové analytice.

Dobrý web

1. 8. 2011 6:25
Doba čtení: 3 minuty

Jak internet vstupuje do zavedených obchodních modelů

Internet sám o sobě je revoluční způsobem, jakým vstupuje do zavedených modelů, nejenom těch obchodních. Ale řeč bude právě o tom, jak mění obchodní vztahy a ovlivňuje zavedené firmy.

Patrick Zandl

24. 5. 2011 6:30
Doba čtení: 10 minut

Velké i malé trendy pro rok 2011

Z nového roku čas neodloupl zase tak moc, aby bylo pozdě popřemýšlet, co velkého se na nás letos řítí a čeho malého se nemusíme tak moc bát.

Jiří Hlavenka

3. 2. 2011 6:30
Doba čtení: 9 minut

Nejčtenější články a témata na Lupě v roce 2010

Co vás v loňském roce nejvíce zajímalo a co se nejvíce četlo? Asi nepřekvapí, že kralovaly články o Facebooku, ale také o hackování vysavače.

Patrick Zandl

11. 1. 2011 6:30
Doba čtení: 5 minut

Flattr: Like tlačítko vydělávající reálné peníze

Systémy mikroplateb nejsou žádnou novinkou a Internetem se mihly už před deseti lety. Naopak Like tlačítka jsou poměrně nová, ale uživatelé je milují. Proč nepropojit tyto dva principy do jediného?

Petr Krčmář

29. 12. 2010 6:30
Doba čtení: 4 minuty

Minority Report 2.0 nastupuje?

Prediktivní analýza na základě dat z Internetu začíná být spolehlivější než renomované analýzy. Jak předpovědět třeba výsledky voleb analýzou sociálních sítí?

Josef Šlerka

11. 11. 2010 6:30
Doba čtení: 4 minuty