Hlavní navigace

Seriál Recenze set-top-boxů

Sigmatek DVBX-120 Pro: přehrávač DVD s tunerem digitální televize

Na českém trhu jsou už desítky set-top-boxů, ale video na DVD jich umí přehrávat zatím pouze hrstka. Do ní patří Sigmatek DVBX-120 Pro, který si poradí i s hudebními cédéčky, skladbami MP3 a potíže mu nedělá ani formát MPEG-4. Jako přijímač zemského digitálního vysílání zařízení pokulhává za vypilovanou DVD částí. Signál sice chytí i na kus drátu, ale jeho čeština a uživatelská příjemnost mají ještě co dohánět.

Jan Kálal

9. 1. 2006 0:00
| 8
Doba čtení: 7 minut

Set-top-boxy: novoroční bilance

Seriál recenzí má za sebou 15 dílů, a tak jsme se po čtvrt roce existence DigiZone.cz rozhodli ohlédnout zpět. Jaké set-top-boxy si naši čtenáři nejvíce pochvalují v databázi serveru? Kolik jsou do nákupu přijímače digitálního vysílání ochotni investovat a které z vlastností jsou pro ně nejdůležitější? Následující článek se na tyto a mnohé další otázky pokusí najít odpověď. Loňský prodej a obecné trendy zhodnotí i dva specializované e-shopy.

Jan Kálal

4. 1. 2006 0:00
| 4
Doba čtení: 6 minut

Humax PVR-8100T: velikán s pevným diskem

Do početné rodiny set-top-boxů od firmy Humax patří také model PVR-8100T. Populární bratr F3-Fox T mu byl vzorem pro šikovné funkce a ovládání, oproti němu ale zmohutněl a naučil se nahrávat. Nedostatkem přístroje je překvapivě nedostatečná podpora české diakritiky, která naplno funguje jen v teletextu.

Jan Kálal

29. 12. 2005 0:00
| 3
Doba čtení: 6 minut

Universum 450a DVB-T: jednoduchý, ale šikovný přijímač

[Oživeno] Kdo by čekal, že kvalitní elektroniku dokáže vyrobit také firma známá spíše svým katalogem a oblečením? Universum 450a DVB-T od společnosti Quelle se dobře ovládá, nabízí kvalitní příjem signálu a podporuje češtinu v menu i v programovém průvodci. Jeho slabinou je chybějící diakritika na stránkách teletextu a pak časovač, který nedokáže přístroj zapnout.

Jan Kálal

21. 12. 2005 0:00
Doba čtení: 5 minut

Interstar DVB-T 8100 Premium: znalec češtiny

Konečně další set-top-box, který nemá s českou diakritikou problémy ani v programovém průvodci. Golden Interstar DVB-T 8100 Premium nabízí modulátor, jednoduché ovládání a čtyři hry, ale dokonalý není. Více se o něm dozvíte v recenzi.

Jan Kálal

12. 12. 2005 0:00
| 8
Doba čtení: 6 minut

Schwaiger DSR 5107 T: set-top-box velikosti radiobudíku

Digitální přijímač německé výroby je malý, napájí ho dvanáctivoltový adaptér a na první pohled připomíná radiobudík - je jen trochu větší. Hodiny na displeji mu bohužel schází, jeho reakce nejsou nejrychlejší a při testu měl problémy s časovačem nahrávek. Pozemní vysílání digitální televize ale přijímá slušně.

Jan Kálal

6. 12. 2005 0:00
| 1
Doba čtení: 7 minut

Homecast eM-1150: pěkný navenek, jednoduchý uvnitř

Digitální přijímač značky Homecast má hned několik předností. Příjemný vzhled doplňuje početná konektorová výbava včetně modulátoru, a to za cenu tří tisíc korun. Slabší stránkou je software set-top-boxu, díky kterému se přístroj sice snadno ovládá, ale funkcí uživateli mnoho nenabízí. Časovač mu například chybí úplně.

Jan Kálal

2. 12. 2005 0:00
| 1
Doba čtení: 6 minut

Finepass FTR-1000 DR: digitální vysílání si zaslouží digitální záznam

Na DigiZone.cz se objevuje premiérová recenze set-top-boxu, který může mít vestavěný pevný disk a nahrávat na něj. Pro jeho uživatele se tím otvírá možnost digitálního záznamu i šance na návrat ke sledování dříve přerušeného pořadu. Drobnými vadami na jinak pěkném přístroji jsou chybějící čeština v manuálu i menu a konektor pro rychlé připojení k počítači. Více se ale už dozvíte v textu recenze.

Jan Kálal

24. 11. 2005 0:00
Doba čtení: 8 minut

Koscom DTR 4000: cenová jednička s pomalejší reakcí

Dva tisíce korun jsou pro české distributory zatím psychologickou hranicí. Koscom DTR 4000 nabízí za tuto cenu jen minimum konektorů, základní funkce ale obsahuje a vyniká možností zvětšit si televizní obraz až na čtyřnásobek. Dojem ze set-top-boxu kazí ovšem fakt, že mu některé věci dlouho trvají.

Jan Kálal

18. 11. 2005 0:00
| 7
Doba čtení: 6 minut

TechniSat DigiPal 2: malý, schopný, jednoduchý

Může dnes uživatele zaujmout přístroj, který s ním komunikuje většinou jen černým textem na šedivém pozadí, když konkurence je tak pestrá a barevná? DigiPal 2 je důkazem, že grafická líbivost není vše, a patří mezi nejlepší set-top-boxy, které se v levné třídě prodávají. Vyniká kolibřími rozměry, dvěma konektory SCART, pohodlným ovládáním a převedším plnou podporou češtiny.

Jan Kálal

14. 11. 2005 0:00
Doba čtení: 6 minut

Strong SRT 5119: štíhlý set-top-box s nezvyklým ovládáním

Přijímač digitální televize od firmy Strong zaujme na první pohled svým designem. Malé rozměry, především výšku, podtrhuje zaoblený přední panel. Jeden SCART a digitální zvukový výstup ho v cenové kategorii do 2500 korun řadí mezi lepší průměr. Příjemně působí i časovače a EPG, teletext zaostává. Nejvíce ale sráží přístroj dolů jeho nepovedený a málo intuitivní dálkový ovladač.

Jan Kálal

8. 11. 2005 0:00
| 5
Doba čtení: 5 minut

Humax F3-Fox T: slušně vybavený elegán

Set-top-box od firmy Humax nabízí kvalitní příjem digitálního signálu, celoobrazovkový teletext, vyhledávání pořadů pomocí EPG, několik her na zpestření a díky modulátoru si ho mohou naladit i majitelé starších televizí. Navíc dobře vypadá, je malý a stojí necelé čtyři tisíce korun.

Jan Kálal

31. 10. 2005 0:00
| 4
Doba čtení: 9 minut

Radix DTR-9000: mohutný set-top-box s ovládáním na předním panelu

Set-top-box DTR-9000 od Radixu patří mezi nejlevnější přístroje dostupné na našem trhu. Na první pohled zaujme svými velkými rozměry a bohatým předním panelem, nabízí dva konektory SCART, české menu i EPG. Více se o něm dočtete v textu recenze.

Jan Kálal

24. 10. 2005 17:00
| 4
Doba čtení: 6 minut

AVerTV Hybrid: TV tuner pro analogové i digitální vysílání

TV tuner v provedení PCI karty, jehož cena nepřesahuje 3000 korun, zvládá přijímat současné analogové i nastupující digitální vysílání. Připraven je i na budoucí televizi s vysokým rozlišením (HDTV). Vyžaduje ovšem dostatečně výkonný počítač.

Jiří Peterka

20. 10. 2005 0:00
Doba čtení: 7 minut

Zapojení set-top-boxu: problémy a řešení

Možná se to stalo i vám. Přinesli jste si domů set-top-box, zapojili ho, naistalovali, dali naladit - a nic. Přijímač nenašel žádné programy, i když byste měli mít pokrytí signálem dostatečné... Nebo doma máte kromě televize i video a satelit, přičemž ani o jedno nechcete kvůli set-top-boxu přijít. V kabelech se ovšem dvakrát nevyznáte. Na otázku, jak si v takových situacích počínat, vám odpoví následující článek.

Jan Kálal

17. 10. 2005 0:00
| 3
Doba čtení: 5 minut

Set-top-boxy za 2500 korun: Protek 1002 vs. Digitall World TFT-4000E

První ze seriálu recenzí přijímačů digitálního televizního vysílání se zaměří na dva produkty nejnižší cenové skupiny. Dozvíte se, co mají společného, čím se liší a jaké jsou nedostatky a výhody každého z nich. Už teď si můžete být jisti, že příjem digitální televize zvládnou - horší to může být s uživatelským komfortem.

Jan Kálal

13. 10. 2005 0:00
| 4
Doba čtení: 9 minut

Set-top-box, člen rodiny?

V lednu před padesáti lety stál televizor vcelku přijatelné dva tisíce korun, prodej ale vázl a výrobce Tesla odhadoval zásoby na desítky let. Lidem scházel důvod k nákupu. Pak ale přišel 11. únor a na pražské Štvanici začalo hokejové utkání mezi výběrem Prahy a týmem IF Leksand. Poprvé v přímém přenosu televizních kamer. Do pěti dnů byly prý v Praze televize vyprodány. Rozehraje se po půl století „Leksand“ i pro digitální televizi se set-top-boxem ve znaku? Kdy k tomu dojde a co je dobré vědět už dnes?

Jan Kálal

10. 10. 2005 0:00
| 2
Doba čtení: 5 minut