Hlavní navigace

Česká spořitelna investovala do služby wflow.com digitalizující účtenky a faktury

9. 2. 2022

Sdílet

Wflow.com Autor: Wflow.com

Česká spořitelna skrze svůj fond Seed Starter realizovala čtvrtou startupovou investici. Za nižší desítky milionů korun získala 17procentní podíl ve službě wflow.com.

Projekt se zaměřuje na digitalizaci účetnictví, například v rámci elektronizace faktur a účtenek. Integrace je možná do systémů Abra, Helios, Pohoda, Money a dalších.

“Kromě elektronického oběhu dokumentů, automatizovaného zaúčtování a přehledné archivace dokladů nabízí i víceúrovňové schvalování, přesné vytěžování dat s využitím nástrojů umělé inteligence, řízení nákupního procesu nebo elektronické podepisování smluv. Do řešení wflow.com je integrována technologie pro podepisování dokumentů od Signi s možností využívat BankID Sign.”

Wflow působí v Česku, Norsku, Maďarsku a na Slovensku. Díky vstupu České spořitelny se firma chce rozrůst do dalších zemí, kde působí mateřská společnost Erste. V plánu je také investiční kolo series A.

Do Wflow loni investovala společnost Scio, získala podíl 8,3 procenta. Dalšími podílníky jsou Tremonton Investment (Robert Soudný), Talax (David Daněk), iHarmony.cz (David Groh), Jiří Valenta a Robert Hrádek. Finanční výsledky od roku 2018 fungující společnost nezveřejnila.

Mezi zákazníky Wflow.com patří Productboard, Shoptet, BDO nebo Grant Thornton. Celkově má firma přes dva tisíce klientů.

Chcete mít každé ráno v mailu přehled aktuálních článků z Lupy? Objednejte si náš mailový servis a žádná důležitá informace vám neuteče. Objednat si lze i týdenní přehled nebo také newsletter To hlavní, páteční souhrn nejdůležitějších článků ze všech našich serverů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).