Hlavní navigace

Elektrokoloběžky Lime se po pauze vracejí do pražských ulic

Sdílet

Karel Wolf 27. 4. 2020

Koloběžky Lime se po měsíční pauze vracejí do pražských ulic. Od pondělí 27. dubna bude k dispozici zatím omezená flotila.

Provozovatel využil toho, že vláda začala rušit opatření proti šíření COVID-19 a zahajuje obnovený provoz. Praha podle firmy patří k prvním městům na světě, kde začíná služba znovu fungovat.

„Lime provozní zóna zůstane stejná, ale začínáme s menší flotilou, abychom lépe pochopili chování uživatelů v souvislosti s tím, jak se lidé po celém městě začnou vracet k běžným rutinám,“ říká provozní ředitel Lime Czech Republic Ondřej Široký.

„Na základě našich současných zkušeností z jihokorejských měst, Soulu a Pusanu víme, že využití individuálních možností tohoto druhu mobility pomáhá při zploštění křivky nakažených COVID-19,“ tvrdí. Bezpečnost jezdců má posílit častější desinfekce koloběžek.

Pražský magistrát se loni na podzim rozhodl vypovědět současné memorandum o spolupráci s provozovatelem elektrokoloběžek Lime kvůli častým stížnostem z řad obyvatel Prahy na nevhodně pohozené koloběžky i neukázněné chování jejich řidičů. Firma kontrovala mimo jiné tím, že by Praha mohla za využívání veřejného prostoru vybírat peníze.

„Pokud jde o stávající dohody, byl nám poskytnut návrh nového Memoranda o
porozumění, ke kterému jsme již předložili naše komentáře a v současné době čekáme na reakci ze strany magistrátu. Kromě toho Lime navrhuje městu různé možnosti, jak přispívat k rozvoji cyklistické a parkovací infrastruktury v Praze, jako je například naše nabídka plateb za využití veřejného prostoru. Zároveň usilujeme o to stát se dlouhodobým a důvěryhodným partnerem pro město v oblasti mobility. Dále bychom v blízké budoucnosti chtěli implementovat ‚zpomalovací‘ zóny v centru města a podpořit tak město v ochraně chodců v těchto exponovaných oblastech. Lime se těší na spolupráci s městem a městskými částmi na zlepšení bezpečnosti a dostupnosti mikromobility v Praze,“ dodává nyní Široký.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.