Hlavní navigace

Elektrokoloběžky Lime se po pauze vracejí do pražských ulic

Sdílet

Karel Wolf 27. 4. 2020
Koloběžky Lime Autor: Jan Vaca

Koloběžky Lime se po měsíční pauze vracejí do pražských ulic. Od pondělí 27. dubna bude k dispozici zatím omezená flotila.

Provozovatel využil toho, že vláda začala rušit opatření proti šíření COVID-19 a zahajuje obnovený provoz. Praha podle firmy patří k prvním městům na světě, kde začíná služba znovu fungovat.

„Lime provozní zóna zůstane stejná, ale začínáme s menší flotilou, abychom lépe pochopili chování uživatelů v souvislosti s tím, jak se lidé po celém městě začnou vracet k běžným rutinám,“ říká provozní ředitel Lime Czech Republic Ondřej Široký.

„Na základě našich současných zkušeností z jihokorejských měst, Soulu a Pusanu víme, že využití individuálních možností tohoto druhu mobility pomáhá při zploštění křivky nakažených COVID-19,“ tvrdí. Bezpečnost jezdců má posílit častější desinfekce koloběžek.

Pražský magistrát se loni na podzim rozhodl vypovědět současné memorandum o spolupráci s provozovatelem elektrokoloběžek Lime kvůli častým stížnostem z řad obyvatel Prahy na nevhodně pohozené koloběžky i neukázněné chování jejich řidičů. Firma kontrovala mimo jiné tím, že by Praha mohla za využívání veřejného prostoru vybírat peníze.

„Pokud jde o stávající dohody, byl nám poskytnut návrh nového Memoranda o
porozumění, ke kterému jsme již předložili naše komentáře a v současné době čekáme na reakci ze strany magistrátu. Kromě toho Lime navrhuje městu různé možnosti, jak přispívat k rozvoji cyklistické a parkovací infrastruktury v Praze, jako je například naše nabídka plateb za využití veřejného prostoru. Zároveň usilujeme o to stát se dlouhodobým a důvěryhodným partnerem pro město v oblasti mobility. Dále bychom v blízké budoucnosti chtěli implementovat ‚zpomalovací‘ zóny v centru města a podpořit tak město v ochraně chodců v těchto exponovaných oblastech. Lime se těší na spolupráci s městem a městskými částmi na zlepšení bezpečnosti a dostupnosti mikromobility v Praze,“ dodává nyní Široký.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.