Hlavní navigace

GeForce Now přidává možnost hrát hry v prohlížeči a na Macu s čipem Apple M1

Sdílet

David Slížek 5. 2. 2021
Hry - streamimg - GeForce NOW - NVIDIA Autor: NVIDIA

Přes 175 milionů hodin hraní odstreamovali za uplynulý rok hráči v cloudové streamovací službě GeForce Now. Ta u příležitosti prvního výročí svého spuštění do ostrého provozu oznámila, že ji používá na 6 milionů uživatelů.

Kromě hraní v nativní aplikaci služba nově podporuje také hraní přímo v prohlížeči Google Chrome (platí to pro Windows i pro macOS). Webové rozhraní najdou hráči na stránce https://play.gefor­cenow.com/.  

GeForce Now také přidala podporu hraní na Macích s novým čipem Apple M1 – samozřejmě s použitím emulátoru Rosetta 2.

TIP: Jak se streamují hry z cloudu NVIDIA? Podívejte se:

Popularitě cloudového stremování nahrává nedostatek hardwaru pro stavbu herních počítačů (psali jsme: Grafické karty nejsou a jen tak nebudou. Nové modely se v ČR vyprodaly během sekund) i rozšířenější vysokokapacitní internetové připojení. 

Pozice v herním streamingu se snaží obsadit i Google se svou službou Google Stadia. Ta koncem loňského roku vstoupila i na český trh – viz Google Stadia je oficiálně v Česku. Streamovat hry můžete v prohlížeči i zdarma. Google počet uživatelů nezveřejňuje, podle odhadů by ale službu mohly používat necelé 2 miliony uživatelů

Google nedávno slevil z původních plánů, které v herní branži měl, když oznámil, že ruší herní studio, které mělo pro Stadii vyvíjet původní áčkové herní tituly.

K dalším hráčům na poli herního streamingu patří  Xbox Game Pass od Microsoftu nebo PlayStation Now do Sony.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.