Hlavní navigace

Heureka navyšuje vydané dluhopisy na 3,2 miliardy, firmě pomáhá koronavirus

Sdílet

Jan Sedlák 25. 11. 2020

Heureka Group na přelomu listopadu a prosince navýší emisi pětiletých dluhopisů až o 650 milionů korun. Heureka první vlnu vydávání dluhopisů rozjela počátkem letošního roku, konkrétně cílila na částku 2,5 miliardy korun. Celkový objem tak nyní bude činit 3,2 miliardy. Společnost už v lednu referovala, že jde o doposud největší objem dluhopisů v českém e-commerce.

Pětileté bondy mají kupon ve výši 5,25 procenta a nominální hodnotu deset tisíc korun. Další várka na trh opět zamíří přes PPF Banku a J&T Banku.

Heureka skrze takto získané peníze financuje expanzní aktivity. Podnik vyčleněný z Mall Group buduje mezinárodní skupinu cenových srovnávačů, investuje do akvizic (naposledy podíl v Testuj.to) a v rámci zemí, kde působí, sjednocuje platformu. O ní v rozhovoru pro Lupu mluvil technický ředitel Lukáš Putna.

“Rozhodnutí pokračovat v emisi dluhopisů je podpořeno mimořádně příznivou situací na e-commerce trhu. Kromě každoročně rostoucí obliby online nakupování, ovlivňují letošní růst e-commerce také opatření omezující nakupování v tradičním retailu spojená s pandemií COVID-19,” vysvětluje společnost s tím, že se průměrná měsíční návštěvnosti zvýšila o deset procent a že vládní opatření kolem covidu mají dopad na chování uživatelů.

Podíl 40 procent v Heureka Group drží PPF, dalších 40 procent pak EC Investments (Křetínský, Tkáč, Korbačka) a zbytek ovládá Rockaway.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.