Hlavní navigace

Huawei dodá ochranné prvky do České televize, vyhrálo díky nejnižší ceně

Sdílet

Jan Sedlák

Čínská technologická společnost Huawei po nedávných dodávkách síťových a úložných zařízení na ministerstva vnitra a finan­cí vyhrála další veřejnou zakázku. Partner Huawei v podobě firmy Altepro solutions (donedávna Huatech) koncem března podepsal smlouvu na dodávku ochranných prvků do veřejnoprávní České televize.

Huawei vyhrálo díky nejnižší nabídnuté ceně, která byla základním kritériem hodnocení nabídek. Zakázka operovala s předpokládanou hodnotu 7,86 milionu korun bez DPH. Altepro vyhrálo s cenou 6,728 milionu korun bez DPH (8,141 milionu s DPH).

Zakázka zahrnuje dodávku „perimetrických ochranných prvků pro zajištění webové farmy Nových médií a videoplatformy v novém datovém centru. Jde o prvky, které umožní nezávislost na poskytovateli konektivity pro chod webu České televize a zároveň jeho zabezpečení. Jedná se o pořízení dvou routerů a dvou firewallů, které budou pracovat v režimu activ-activ v obou datových centrech.“

Do ČT konkrétně byly dodány dva routery Huawei NetEngine NE40E-M2K-B a dva firewally Huawei USG6680E.

Huatech/Altepro do České televize dodává už delší dobu. Podle dostupných záznamů vyhrál či získal minimálně dvacet zakázek o celkové hodnotě převyšující 48 milionů korun. Huawei do televize dodává síťové prvky (switche a routery), bezpečnostní hardware (firewally) a datová úložiště.

Huawei se ve státní správě často daří vyhrávat díky nejnižší ceně. Ucházelo se takto i o síť ministerstva spravedlnosti, tu ale díky nižší nabídce vyhrála ČD-Telematika s izraelskými technologiemi. Huawei dodává také na SŽDC, ŘSD, ČEZ, NAKIT či ministerstvo kultury.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?