Hlavní navigace

Také Komerční banka má akreditaci pro bankovní identitu

22. 12. 2020

Sdílet

Počet bank, které mají od ministerstva vnitra akreditaci potřebnou k provozování bankovní identity (BankID) se opět rozrostl. Její získání oznámila Komerční banka

„Klienti budou moci od roku 2021 využívat svou digitální bankovní identitu nejen ve službách banky, jak byli doposud zvyklí, ale se stejnou jednoduchostí a přívětivostí také v digitálních službách státu a komerčních subjektů v České republice,“ píše banka v tiskové zprávě.

Přesný termín, kdy by měla přihlašování ke službám e-governmentu spustit, ale zatím neoznámila. „V lednu budeme pilotovat integraci s NIA. Následně, v únoru, představíme další kroky,“ odpověděl jen na dotaz Lupy mluvčí banky Michal Teubner.

Komerční banka je třetím bankovním domem, který akreditaci získal. Začátkem prosince se jejím udělením pochlubila Česká spořitelna a v říjnu ji dostala také ČSOB. Vlastní asociaci pro bankovní identitu založily také banky Air Bank, Moneta Money Bank a Fio Bank.

K digitálním službám státu se lidé mohou přihlašovat také eObčankou, čipovou kartou od První certifikační autority nebo přihlášením přes MojeID sdružení CZ.NIC.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).