Hlavní navigace

eCity po čtyřech týdnech

Řekl jsem si, že by bylo načase otestovat, jak eCity vlastně funguje nyní, po 4 týdnech, a tak jsem si v neděli odpoledne udělal čas a přes dobrou linku 128 kb/s se vydal do eCity plnit úkoly - končí přece druhé kolo. O svých příhodách píše osvědčený eObčan Petr Souček.

Doba čtení: 4 minuty

Kolik stojí jedna bezdrátová buňka?

V poslední době se na našem trhu objevilo několik poskytovatelů , kteří nezávisle na sobě začali nabízet bezdrátové připojení k Internetu. Drtivá většina těchto firem používá zařízení izraelské společnosti BreezeCom. Zajímá vás, na kolik je vyjde jedna buňka a přijímací zařízení u zákazníka?

30. 3. 1999 8:37
Doba čtení: 2 minuty

eCity a ochrana osobních údajů

Jako reakce na poslední článek o eCity nám přišlo několik dopisů od čtenářů poukazujících na to, že osobní údaje jsou k dispozici i dalším firmám než Expandia bance. Zeptali jsem se proto pana Jana Kaly, ředitele Expandia banky. Jeho odpověď přinášíme s komentářem Petra Součka.

29. 3. 1999 22:09
Doba čtení: 2 minuty

Internetové počasí

"Stav vody na českých tocích dnes v devět hodin." Parafrází předpovědí počasí a zejména těchto hlášení o našich řekách je novinka, kterou vám Lupa nabízí ve spolupráci se Světem namodro. Jmenuje se Internetové počasí a snaží se zachytit aktuální stav na linkách českého Internetu.

28. 3. 1999 22:08
Doba čtení: 1 minuta

TEN-155 CZ má seminář

Zajímavý seminář o síti TEN-155 pořádá popříští týden CESNET. Na programu je řada zajímavých přednášek a celá akce se bude konat v kongresovém sále FTVS v Praze, tedy v budově bývalé Vysoké školy politické. Jen naokraj: ten sál znám a opravdu stojí za to. Seminář jistě také.

28. 3. 1999 21:30
Doba čtení: 2 minuty

Může si SPT TELECOM za problémy s rebalancováním sám?

Podle prohlášení generálního ředitele SPT Telecomu Svatoslava Nováka se SPT Telecomu nepodaří do konce roku 2001, kdy by mělo nastat uvolnění telekomunikačního trhu rebalancovat ceny tak, aby místní hovory nebyly pro společnost ztrátové a nebyly tak dotovány ze zisků za hovory meziměstské a mezinárodní. Více informací přináší Miroslav Kučera.

26. 3. 1999 9:20
Doba čtení: 3 minuty

GTS znovu na nákupech, tentokrát u INECu

Expanze společnosti GTS CzechNet zdá se pokračuje. Poté, co začátkem letošního roku odkoupila majoritní podíl v Dattelu a následně přidala do svého portfolia i NetForce, vydala znovu na nákupy. Tentokrát je na řadě větší poskytovatel, konkrétně INEC.

25. 3. 1999 8:58
Doba čtení: 2 minuty

LUKO Czech-Net na prodej?

Už delší dobu se spekuluje o tom, že kromě poskytovatelů, kteří u nás působí jako pobočky zahraničních firem a těch firem, které už byly někým koupeny, jsou na prodej v podstatě všichni - a dosavadní vývoj to potvrzuje. Včera byla na Yahoo! zveřejněna v tomto kontextu zajímavá tisková zpráva.

24. 3. 1999 8:31
Doba čtení: 1 minuta

Mr. Lin(x) přišel s dalšími novinkami

Po faktickém odpadnutí Wexlu dnes probíhá souboj mezi dvěmi sítěmi výměnné reklamy - Mr. Linxem a Billboardem. Provozovatelé obou z nich se nehodlají nechat zahanbit a přicházejí neustále s novými vylepšeními. Zásadní krok nyní učinil Mr. Lin(x), když ohlásil spuštění modulu pro placené kampaně.

24. 3. 1999 8:02
Doba čtení: 2 minuty

Internet99: Co nového?

Poskytovatelé připojení, kteří bojovali proti SPT TELECOM, včera skoro po dvou týdnech mlčení od jejich poněkud rezignovaného posledního prohlášení vydali další, v pořadí už páté. Přinesly ty dva týdny něco nového? Nic moc. A jak je na tom to prohlášení?

23. 3. 1999 8:28
Doba čtení: 2 minuty

Další prohlášení opozičníků

V posledních dvou týdnech poněkud utichly spory kolem tarifu Internet 99 mezi skupinou 16 opozičníků a SPT TELECOM. Stalo se tak poté, co poskytovatelé oznámili, že v zájmu svých zákazníků nový tarif zavedou. Nyní vystupují na scénu s novým prohlášením.

23. 3. 1999 8:08
Doba čtení: 2 minuty

eCity - hra s našimi osobními údaji?

Virtuální život virtuálního města eCity provází řada problémů a aférek. Jedna z nich je právě na světě: našemu spolupracovníkovi se podařilo odhalit způsob, jak k libovolnému klientskému číslu v eCity spočítat PIN. Chcete se to ověřit? Ale prosím...

Doba čtení: 5 minut

INEC učinil krok k informační otevřenosti

"Zatloukat, zatloukat, zatloukat," radí partnerům v manželství známý doktor Plzák. Kdoví proč se však tohoto pravidla chytli čeští poskytovatelé připojení a maximum informací se snaží utajit. Krok správným směrem učinil INEC, když zveřejnil počty svých zákazníků.

21. 3. 1999 22:48
Doba čtení: 1 minuta

SPT TELECOM je spolčen s ďáblem

Když se občas dívám kolem sebe, je mi málem líto, že Svatá Inkvizice je dávno minulostí a nemůže tak toho či onoho hříšníka či kacíře poslat o patřičných míst. Vhodným adeptem by byl i SPT TELECOM, alespoň podle poněkud odlehčeného článku z pera Hynka Meda.

19. 3. 1999 8:35
Doba čtení: 1 minuta

Internetový homebanking IPB podruhé

"Když nejde Mohammed k hoře, musí hora k Mohammedovi," říká známé přísloví. Pomaličku se tak začínají chovat i naše banky a prostřednictvím Internetu se přibližují svým klientům. O IPB jsme na Lupě už psali, s dalšími novinkami přichází její klient, Hynek Med.

19. 3. 1999 8:35
Doba čtení: 3 minuty

Jak vypadá Internetové bankovnictví v podání IPB

Na nedávno skončeném Prague Internet Worldu mne zaujala přednáška RNDr. Dostálka z PVT o bezpečnosti na Internetu. Její postatnou částí byla poměrně překvapující zpráva, že Investiční a poštovní banka již nyní ve spolupráci s PVT nabízí Internetové bankovnictví.

19. 3. 1999 8:35
Doba čtení: 3 minuty

Internet 99 a ústředny

Jedním z největších zaklínadel SPT TELECOM v průběhu jednání o tarifu Internet 99 - a zejména o sestavovacím poplatku - byly "technické důvody". Ten je údajně nutný kvůli polským ústřednám E10. K celému problému se ještě jednou vrací Hynek Med.

19. 3. 1999 8:35
Doba čtení: 3 minuty

Jak probíhají v Čechách protesty proti Telecomu?

Podobnost obou protestních akcí proti zdražení místních telefonních poplatků pro připojování do Internetu, a zejména chování SPT TELECOM v obou případech je tak velká, že jsem neodolal, a pokusil se načrtnout obecné rysy protestních hnutí proti Telecomu u nás, píše Hynek Med.

19. 3. 1999 8:35
Doba čtení: 3 minuty

Placení domén se blíží, spekulanti žádají o zrušení

S tím, jak nezadržitelně postupuje dějinný vývoj a blíží se okamžik, kdy budou rozeslány první faktury, se množí žádosti o zrušení domény - za poslední týden jich bylo 27, z toho 18 od jedné firmy. A v řadě případů jsou to pěkné kousky.

19. 3. 1999 8:29
Doba čtení: 2 minuty

Železný proxy server

V minulých letech se u nás značně rozšířily produkty jako WinRoute či WinProxy, tedy softwarové proxy servery, které umožňují připojení celé sítě přes jeden počítač, jeden modem, jednu IP adresu. Zajímavou novinku však začala nabízet firma Mokrý Systems: hardwarový proxy server.

18. 3. 1999 9:38
Doba čtení: 2 minuty

Netscape:Microsoft - 0:1

Jedním z prastarých Internetových sporů je otázka, který browser je rozšířenější či nejrozšířenější. Válku spolu v poslední době svádějí Netscape Navigator a Microsoft Internet Explorer. Jak ukazují čísla ze světa, Microsoft má mírnou převahu. A co v našich luzích a hajích?

18. 3. 1999 8:55
Doba čtení: 2 minuty

Douška k článku o Expandia Bance

Na náš včerejší článek o problémech s placením přes Expandia Banku reagoval obratem pan Tomáš Kala z eBanky. Přiznává, že skutečně došlo k technickým problémům, ale zároveň říká, že banka se odpovědnosti za ně nezřekla a svým klientům uhradila případnou škodu.

17. 3. 1999 9:51
Doba čtení: 1 minuta

Kdo ty domény zaplatí?

Včera jsme vás informovali o tom, že se CZ-NIC jednak chystá začít vybírat poplatky, jednak zveřejnil databázi fakturačních kontaktů. Jan Panoch ze společnosti Globe nelenil a vytvořil pro ni přehledné prohledávací rozhraní - díky němu vám můžeme nabídnout i žebříček největších registrátorů.

16. 3. 1999 0:09
Doba čtení: 3 minuty

Černé pondělí v Expandia bance s odstupem dvou týdnů

Ságu o svých zkušenostech s Expandia Bankou v období jejího haprování kvůli eCity nám napsal s odstupem dvou týdnů Vít Adametz. Doposud byl s poskytovanými službami eBanky spokojen. Co však nyní, poté, co jeho dcera mohla díky nezaplacené platbě dva týdny o obědech ve školní jídelně leda nechat zdát?

15. 3. 1999 23:42
Doba čtení: 6 minut

Domény: Každý ví, časy se mění

Od 1. listopadu 1997, kdy se změnila pravidla pro registrace domén, uplynul už takřka rok a půl. Přestože počítají s placením za domény, tato jejich část zatím nebyla zrealizována. Den D, kdy nový registrátor začne posílat faktury, se však nezadržitelně blíží.

15. 3. 1999 8:30
Doba čtení: 2 minuty

eCity má už i svůj eBordel

Pokud patříte k pravidelným eNávštěvníkům eCity a berete účast na jeho životě, asi mi dáte za pravdu, že to není zas taková zábava. Najít produkt-vyplnit objednávku-koupit, najít produkt... stále dokola. Našli se však lidé, kteří se eCity pokusili podstatně vylepšit. Posuďte sami.

15. 3. 1999 8:01
Doba čtení: 2 minuty

Poskytovatelé ustoupili, ale flintu do žita nehodili

Včerejší prohlášení skupiny opozičníků učinilo konec spekulacím a potvrdilo zprávy, které pronikly ven již dříve: také oni začnou nasazovat tarif Internet 99, který původně odmítli. Je to špatně, nebo dobře? Znamená to prohru? Přinesl dosavadní průběh jejich akce něco pozitivního?

12. 3. 1999 8:36
Doba čtení: 5 minut

Opozičníci zaveleli k ústupu

Včera bylo zveřejněno nejnovější prohlášení skupiny 16 opozičníků k situaci kolem tarifu Internet 99. Nazvat ho rezignací by asi byla příliš silná káva, ale jistá míra deziluze a snad dokonce deprese z něj přímo čiší. Těžko se jim ale můžeme divit.

11. 3. 1999 23:24
Doba čtení: 2 minuty

Internet OnLine oznamuje nasazení tarifu Internet 99

Do série informačních mailů, které rozesílá Internet OnLine svým zákazníkům ohledně tarifu Internet 99, včera přibyl další kousek. Představitelé Internet OnLine v něm oznamují, že začíná s implementací tarifu Internet 99. Současně potvrzuje, že starý tarif zákazníkům nabízet nebude.

11. 3. 1999 9:03
Doba čtení: 2 minuty

Výbor z druhého zápisu

Po výboru z prvního zápisu musí nezbytně přijít i zápis druhý. Byl podstatně stručnější a také zcela jednoznačný: SPT TELECOM se patrně v mezičase na vyšší úrovni rozhodl, že těm zatraceným poskytovatelům připojení nebude ustupovat ani o píď svého drahocenného (drahého?) tarifu.

11. 3. 1999 8:32
Doba čtení: 2 minuty

Ondřej Neff je pod stálým dohledem tajných služeb!

Jakkoli tato informace vypadá jako vystřižená z nějakého vědeckofantastického románu sledovaného, je naprosto pravdivá. Usvědčující důkazy jsou staré teprve několik hodin a Lupa je první, kdo o ní informuje.

11. 3. 1999 2:31
Doba čtení: 3 minuty