Hlavní navigace

Jednání s SPT TELECOM skončila krachem - co dál?

Atmosféra čtvrtečního dopoledne byla prodchnuta nadšeným očekáváním dohody, která by mohla vzejít z jednání mezi SPT TELECOMem a zástupci poskytovatelů; vše vypadalo nadějně. Ještě před polednem však přišlo rázné vystřízlivění: SPT TELECOM neustoupí ani píď, přišel čas zákopové války, která nepřinese užitek nikomu.

4. 3. 1999 23:40
Doba čtení: 5 minut

Internet OnLine začíná nasazovat Internet 99

Podle včera uvolněné tiskové zprávy Internet OnLine začíná s okamžitou platností znovu implementovat tarif Internet 99, kterého by se tak mohli zákazníci dočkat relativně brzy. Částečně tak popírá své předchozí prohlášení, ovšem odvolává se na úpravu tarifu z minulého týdne.

4. 3. 1999 22:52
Doba čtení: 3 minuty

Telecom zastavil jednání s českými poskytovateli Internetu

Čeští poskytovatelé služeb Internetu neuspěli ve své snaze podpořit rozvoj Internetu v České republice prostřednictvím jednání s monopolním poskytovatelem telekomunikačních služeb SPT Telecom, a.s. Jejich stanovisko k nastalé situaci obsahuje tisková zpráva, zveřejněná po jednání.

4. 3. 1999 22:24
Doba čtení: 3 minuty

Podmínky služby Internet 99 se nezmění

"Akciová společnost SPT TELECOM tímto způsobem demonstruje svůj zájem o další rozvoj Internetu, a to v oblasti, kterou může přímo ovlivnit, tj. v oblasti výhodného přístupu k této službě" uvedl výkonný ředitel pro služby sítě SPT TELECOM, a.s. Miroslav Řezníček.

4. 3. 1999 22:05
Doba čtení: 2 minuty

Lupa IOL nebojkotuje!

...i když to tak v posledních dnech zřejmě vypadá. Obrací se na mne řada lidí ze sítě SPT TELECOMu a Internet OnLine, že se na Lupu buď nemohou probít vůbec, nebo jen s velkými obtížemi. My jsme v tom ale vážně nevinně - IOL nijak nezpomalujeme. Uzel na linkách je někde jinde.

3. 3. 1999 23:04
Doba čtení: 3 minuty

Občas je šest více než osm

S velkými problémy se koncem minulého a začátkem tohoto týdne potýkalo Global One, hostitel serverů Seznam a Atlas. Připojení do jeho sítě přes NIX (tedy prakticky z celého domácího světa) výrazně zadrhávalo. Pomohlo prý až snížení kapacity linky do NIXu z 8 na 6 Mb/s. Jak je to možné?

3. 3. 1999 22:14
Doba čtení: 2 minuty

Na Slovensku létají šrapnely

Vzácná časová shoda nastala v případě bojkotu Telecomu u nás a na Slovensku. Zatímco u nás zatím létají vzduchem jen hrozby a pondělní jednání prý proběhlo v "konstruktivním duchu", na Slovensku létají šrapnely. Poskytovatelé tam ostatně podstatně silnější důvod, proč se Telecomu bránit.

3. 3. 1999 10:31
Doba čtení: 3 minuty

eCity - když chceš víc než můžeš

Štěpán Binko je tu s pokračováním příběhu, který bude mít pravděpodobně špatný konec. Jak asi víte z jeho předešlého článku, počátky projektu eCity provázely nemalé obtíže a je patrné, že jej neopustily. Otázkou dne je, zda se jich eCity vůbec někdy zbaví.

2. 3. 1999 22:11
Doba čtení: 4 minuty

Opozičníci jednali s Telecomem

Včera v 15:30 splnil SPT TELECOM 16 opozičníkům po vzoru zlaté rybky jejich první přání - začal s nimi jednat. Jaký osud měla další přání, tedy zejména zvýhodnění tarifu Internet 99 pro uživatele a zrušení poplatků za tuto službu pro poskytovatele připojení, není příliš jasné.

2. 3. 1999 0:42
Doba čtení: 2 minuty

Internetová válka: Hlas z lidu

V miulých dnech a týdnech jsem dostal několik set e-mailů od našich čtenářů, kteří vyjadřovali své názory na situaci kolem tarifu Internet 99. Přestože jsem nestíhal odpovídat, všechny jsem pečlivě přečetl. Několik nejzajímavějších bych rád přiblížil i vám. Začnu poněkud kritickým příspěvkem paní Krásové.

1. 3. 1999 23:51
Doba čtení: 4 minuty

Telenor Internet koupil OasaNet

V době vzrušené "Internetovou válkou" je málo velkých zpráv, které nesouvisejí s Telecomem. Telenor Internet se o jednu takovou postaral - minulý týden koupil konkurenčního poskytovatele, OasaNet. Koncentrace trhu tedy zdatně pokračuje a další velké akvizice jsou zřejmě na obzoru.

1. 3. 1999 9:24
Doba čtení: 2 minuty

Jak jsem se nedostal do eCity

"Jak malý kluk jsem se těšil na 1. března 1999. Chtěl jsem se totiž nastěhovat do nového města eCity. Těšil jsem se na spoustu zábavy, nějaké ty výhry, ale hlavně na to, že se podívám, jak to dělají profíkové. No a výsledek? I mistr tesař se utne a občas sekyru zatne hodně daleko," říká Štěpán Binko.

1. 3. 1999 8:57
Doba čtení: 2 minuty

Internet 99 o chlup lacinější

Závěr minulého týdne nám SPT TELECOM osladil oznámením, že provedl další úpravu tarifu Internet 99. Změna se týká sestavovacího poplatku, který odnynějška nebude účtován po první minutě, ale po minutě druhé. Je to dostatečné zlevnění? Bude nám to stačit? A bude to stačit "opozičníkům"?

28. 2. 1999 22:05
Doba čtení: 2 minuty

SPT Telecom zasedne k jednacímu stolu

Zákopová válka dočasně končí, místo vzájemné naštvanosti a unáhlených rozhodnutí nastupují vyjednavači v rukavičkách. Že by se dostavil úspěch zastrašovacích akcí? A nebo se jedná jen o další úhybný manévr SPT Telecom?

26. 2. 1999 0:45
Doba čtení: 3 minuty

Lid vs. Internet OnLine vs. SPT TELECOM

Včera jsem ve stručném nástřelu věnoval úternímu prohlášení představitelů služby Internet OnLine, které je svým ostřím nasměrováno v podstatě proti mateřské firmě, SPT TELECOMu. Toto prohlášení i samotný článek vzbudil mnoho ohlasů a proto se k věci vrátím ještě jednou. Co to tedy vlastně znamená?

25. 2. 1999 8:54
Doba čtení: 3 minuty

Živě se odstěhovalo k CESNETu

Při pozorování přesunů v posledním roce mám pocit, že poskytovatelé obsahu patří k nejvíce promiskuitním lidem na světe; své partnery z řad poskytovatelů připojení mění snad častěji než ponožky. Tento týden se od PVT odstěhovalo Živě a překvapivě zakotvilo u CESNETu, což je jistě jeho velký úspěch.

24. 2. 1999 22:11
Doba čtení: 3 minuty

SPT TELECOM-Internet OnLine zatím nezavede tarif Internet 99

O poměrně zásadní zvrat v zákopové válce 16 opozičníků s SPT TELECOMem se včera postarali představitelé jeho služby Internet OnLine. Ve svém stanovisku prohlásili, že Internet 99 není optimální řešení, a žádají všeobecnou diskusi mezi poskytovateli připojení (včetně IOL) a SPT TELECOMem.

24. 2. 1999 10:28
Doba čtení: 2 minuty

Život Briana a Internet 99

Před pár týdny jsem viděl film "Život Briana", z dílny tvůrců ze skupiny Monty Python. Rozhodně ho doporučuji vaší pozornosti, ale o to teď nejde. Jak vám v tomto článku poodhalí Hynek Med, jedna z jeho scén má až podezřele blízko k současné situaci kolem tarifu Internet 99 a boji proti SPT TELECOMu.

24. 2. 1999 10:03
Doba čtení: 2 minuty

Jak se může SPT TELECOM bránit

Po dvou článcích o tom, jak by mohli poskytovatelé připojení škodit Telecomu a jeho službě Internet OnLine, si dovolím náš miniseriálek zakončit úvahou, jak by se jim mohl Telecom bránit. Myslím si, že rozhodně není odsouzen do role pouhé stafáže - jeho obrana může být velmi účinná.

24. 2. 1999 9:59
Doba čtení: 4 minuty

Jak mohou poskytovatelé škodit SPT TELECOMu II.

V pátek jsme nakousli téma různých možností, jak by mohli - kdyby chtěli - poskytovatelé škodit SPT TELECOMu. Pro velký rozsah jsme však pokryli jen část možností a další, byť už jen menší, přinášíme dnes. Zítra budeme pokračovat výčtem možností, jak by se SPT TELECOM mohl blokádě bránit.

23. 2. 1999 10:17
Doba čtení: 3 minuty

Stahujte webové stránky hromadně

Znáte to - narazíte na zajímavé webové stránky, které obsahují právě ty informace, které hledáte. Je ovšem nepraktické načítat každou stránku, pak ji uložit a načítat další. Může se navíc stát, že ony stránky budou vytvořeny pomocí rámců a tak nakonec neuložíte nic. Existuje ovšem několik programů, které dokáží vybraný web stáhnout na pevný disk.

22. 2. 1999 22:20
Doba čtení: 2 minuty

NetMag předběhl dobu a začal blokovat SPT TELECOM

Nejčastěji používanými slovy českého Internetu těchto dnů jsou nepochybně věci jako bojkot, blokáda, Internetová válka. Ve vzduchu visí Damoklův meč blokády SPT TELECOMu; iniciativu ale přebraly do svých rukou již nyní některé servery. Nejsem si jist, že je to rozumný krok.

22. 2. 1999 8:35
Doba čtení: 3 minuty

Telenor se zasnoubil s Teliou

Dva obři skandinávského telekomunikačního trhu, norský Telenor a švédská Telia, slaví zásnuby. Spojením těchto dvou společností, donedávna ještě monopolních telefonních operátorů, se objevuje velmi silný hráč na celoevropském trhu.

21. 2. 1999 22:32
Doba čtení: 1 minuta

Sanitky začínají houkat: první telefonní účty za leden přicházejí

S napětím jsem již od začátku února očekával onu osudnou obálku od SPT Telecom - telefonní účet za leden. Dnes, dne 18. 2. 1999, jsem se dozvěděl, jak doopravdy vypadá zdražení o 4 % v akci. Se svými prvními dojmy se nám svěřuje Jan Moravec.

21. 2. 1999 21:41
Doba čtení: 3 minuty

Jak mohou poskytovatelé škodit SPT TELECOMu I.

16 opozičníků pro SPT TELECOMu v minulých dnech harašili zbraněmi a pořádali málem vojenské přehlídky, aby dokázali, že jejich protest není bezzubý. Skutečně, kdyby poskytovatelé chtěli, mohli by SPT TELECOMu pěkně zatopit. Pokusil jsem se dát dohromady různé způsoby, které by poskytovatelé mohli zvolit.

19. 2. 1999 9:10
Doba čtení: 5 minut

Bohemia.Net přináší revoluci do cen za ISDN

V minulých měsících jsme pozorovali a pečlivě zaznamenávali dramatický pokles cen za připojení, který se realizoval především u připojení ISDN. Zdálo se, že SPT TELECOM se svými 1200 navždy vyhrál - nevyhrál. Je vlastně dobojováno: Bohemia.Net totiž zrušil zvláštní ceny za ISDN a snížil je na úroveň cen běžného dial-upu.

18. 2. 1999 22:27
Doba čtení: 1 minuta

Bavič roku: SPT TELECOM

Po přečtení nejnovější tiskové zprávy od SPT TELECOMu, kterou se vyjadřuje k akci 16 opozičníků, jsem nabyl utkvělý dojem, že Petr Novotný by měl vrátit cenu TýTý. Skutečným bavičem roku je totiž zcela nepochybně SPT TELECOM. Je to ale trochu hřbitovní humor.

18. 2. 1999 22:03
Doba čtení: 3 minuty

Poděkujte Internetovým poskytovatelům!

Reakce Internetových médií na pondělní mimořádnou tiskovou konferenci poskytovatelů a jejich prohlášení o bojkotu tarifu Internet 99 nebyla právě pozitivní. Čistou radost z něj vyjádřil málokdo, většina se omezila na konstatování faktu a mírnou kritiku. Komentář připojuje Hynek Med.

18. 2. 1999 8:32
Doba čtení: 3 minuty

Internetová válka: Proč to ti poskytovatelé dělají?

Internetová válka, kterou rozpoutalo proti SPT TELECOMu 16 opozičníků, vzbuzuje řadu ohlasů, otázek i pochybností. Jednou z nejvýraznějších je otázka, z jakého důvodu to vlastně poskytovatele dělají a proč právě teď. Kvůli svým kapsám, nebo kvůli kapsám nás všech? Pokusil jsem se najít odpověď.

18. 2. 1999 8:13
Doba čtení: 3 minuty

Načítejte webové stránky do prohlížeče rychleji

"Ten Internet se ale vleče," říká si čas od času každý z nás. Občas se s tím nedá nic dělat, občas ano - třeba vyhodit takřka zánovní modem od Křižíka po babičce a pořídit si lepší. Zkusit se však dá i softwarové řešení, různých akcelerátorů práce s webem je dost. Jeden z nich vyzkoušel Mirek Kučera.

18. 2. 1999 0:39
Doba čtení: 2 minuty

Přituhuje: Další stanovisko poskytovatelů Internetu ke službě Internet 99

V pondělí odstartovaná "opoziční akce" 16 velkých poskytovatelů připojení zatím nevedla k žádnému pokroku, SPT TELECOM s nimi dokonce odmítl jednat. Napětí se proto stupňuje a poskytovatelé připojení poněkud přitvrzují. Svědčí o tom jejich nové společné prohlášení.

17. 2. 1999 21:50
Doba čtení: 1 minuta