Hlavní navigace

Motoristický podnikatel Charouz dostal licenci na satelitní televizi Sport 5

13. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
13. 3. 2008

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila v úterý na svém zasedání vysílací licenci programu Sport 5. Oprávnění platí pro šíření prostřednictvím družice na 12 let, vysílání zasáhne kromě České republiky také Slovensko, Polsko, Německo, Švýcarsko, Rakousko a Maďarsko. Stanice je určená divákům v Česku a na Slovensku.

Za projektem Sport 5 stojí stejnojmenná akciová společnost, která má ve svém představenstvu i známého motoristického podnikatele Antonína Charouze. Společnost Sport 5 byla jedním ze žadatelů v licenčním řízení o vysílání v zemských digitálních multiplexech B a C, ale neuspěla v něm. Nyní by se však do DVB-T, stejně jako do kabelových a IPTV rozvodů, mohla dostat, a to v podobě převzatého vysílání.

Sport 5 už provozuje webové stránky na adrese www.sport5.cz. Podle záložek by se na nich měla objevit videa z motoristických podniků F3000, Fia GT, IndyCar Series a 24H LeMans, zatím jsou ale sekce věnované videu prázdné. Na webu tak zájemci nyní naleznou jen zhruba sto textových zpráv, nejstarší z nich pochází z poloviny května loňského roku.

MMF24

O licenci pro stanici Sport 5 požádal Jiří Hojgr, dnes již bývalý jednatel placeného kabelového a satelitního kanálu Galaxie sport ze stáje CME, bermudského majitele TV Nova. Podle serveru Parabola.cz bude Sport 5 zaměřený na automobilismus a automobilový sport. Stanice se má věnovat historii, současnosti a budoucnosti automobilismu, trendům, vývoji a bezpečnosti silničního provozu.

Program s plánovaným startem na 1. dubna letošního roku má vysílat 30 procent vlastní tvorby a zbytek převzaté relace lokalizované do češtiny. Televize hodlá přinášet dopravní zpravodajství 4 až 6× denně. Sport 5 bude podle Paraboly.cz vysílat na satelitu Astra 1E na pozici 23,5 stupňů východně, kde působí i české a slovenské platformy CS Link a SkyLink.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).