Hlavní navigace

Největším zadavatelem bannerové reklamy byl v únoru Internet Mall

13. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Provozovatel e-shopu Mall.cz si v únoru objednal bannerovou reklamu v hodnotě 25 milionů korun v ceníkových cenách. Celkově inzerenti využili reklamní prostor v ceně 417 milionů korun.

Podle projektu AdMonitoring, který monitoruje investice do plošné reklamy na Internetu, využili v únoru inzerenti reklamní prostor v celkové ceníkové hodnotě 417 milionů korun. Meziměsíčně to znamená nárůst o pětinu, meziročně pak o 17 procent.

Na vrcholu žebříčku zadavatelů se objevil obchodník Internet Mall, který v únoru využil internetový reklamní prostor v hodnotě 25 milionů korun. Na druhé příčce se umístila společnost Student Agency s inzercí v hodnotě 12,8 milionů korun a na místě třetím autobazar AAA Auto (12,5 milionů korun). 

Následující tabulka uvádí TOP 10 provozovatelů, jejichž reklamní prostor zadavatelé v únoru využívali.


Autor: AdMonitoring

Loni zadavatelé utratili za display reklamu 5,5 miliardy korun. Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR) odhaduje, že celkové výdaje do internetové reklamy letos porostou meziročně o 16 procent.

ICTZ23

Je však třeba připomenout, že ceníkové ceny jsou ceny před odečtením agenturních slev a bonusů, bez kterých se dnes na trhu v podstatě žádná reklama neprodává. Rozdíl mezi ceníkovou a reálnou cenou je tak u display reklamy dost podstatný.

Zdroj: tisková zpráva

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.