Hlavní navigace

Program Novy pro jarní měsíce zřejmě ještě v mnohém překvapí

22. 1. 2011
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

 Autor: 115393
TÝDENNÍ REVIZE - Jednou z možná nejpřekvapivějších zpráv, kterou přinesl tento týden, bylo oficiální potvrzení televize Nova, že do svého vysílání zařadí úspěšný turecký seriál Tisíc a jedna noc, který už boduje na sousedním Slovensku. Dle dostupných informací je velice pravděpodobné, že ho uvidíme v atraktivní době - hlavním vysílacím čase. Již delší dobu se ví také to, že Nova se chystá významně rozšířit své zpravodajství. Některé pořady naopak potlačí. Novou tvář hledá pro anketu Anno a pozastavuje se výroba Stahováku s Jiřím Mádlem a Vojtou Kotkem.

Do Česka míří turecká romantika

Nejsledovanější česká televize – TV Nova – oficiálně potvrdila nasazení tureckého seriálu Tisíc a jedna noc do svého programového schématu. Můžeme potvrdit, že seriál Tisíc a jedna noc, který v zemích svého uvedení láme rekordy sledovanosti a zaznamenává mimořádnou diváckou odezvu, jsme pro naše diváky získali, sdělila DigiZone.cz mluvčí Novy Michaela Fričová. Kdy se však turecký seriál, který je spíše označován za telenovelu, ve vysílání objeví, zatím nechce vedení televize prozrazovat. Podrobnosti o jeho nasazení budeme komunikovat, dodala Fričová. Nova by měla riskovat a plánuje nasazení na dvacátou hodinu, tedy do nejatraktivnějšího vysílacího času. Seriál, který bezesporu zaujme především ženy a muži tak budou muset od svých manželek a partnerek leccos přetrpět, vypráví v kostce o vcelku tvrdém podnikateli Onuru Aksalovi, do jehož života nečekaně vstoupí talentovaná architektka Šeherezáda Evliyaogluová. Netuší ovšem, jaký osud ženu potkal – má těžce nemocného pětiletého syna Kaana a manžel jí tragicky zemřel. Onur, který je jejím šéfem, ji nabídne, že s ní stráví za 150 tisíc dolarů jednu noc. Ta jeho nabídku kvůli synovi trpícímu leukémií přijme.

Lukáš Polák: Nova věří turecké telenovele. Chce ji nabídnout jako večerní seriál
Jan Potůček: Markíze se na Slovensku daří lépe než Nově v Česku. Díky telenovele
Lukáš Polák: Nova bude dál šetřit. Projeví se to i na programu

Bulhaři začnou vysílat na pozici CS Linku, Skylinku a T-Mobile televize

Satelitní operátor SES Astra v pondělí oficiálně oznámil expanzi na bulharský trh prostřednictvím pozice 23,5 stupně východně, tedy stejného odbytiště, kde své programy nabízí také služby CS Link, Skylink a T-Mobile televize. Programy zde bude tedy nově nabízet také operátor Satelitte BG jako distribuci signálu do všech domácností po celém Bulharsku. Jak jsme vás již informovali na komunitním portálu Facebook, testy již začaly o víkendu. Oficiálně bude platforma Satelitte BG spuštěna 1. února. V současné době jsou v testu prozatím tři kmitočty. Služba se bude skládat z více než sedmdesáti televizních stanic včetně programů ve vysokém rozlišení. Některé programy s největší pravděpodobností nebudou kódovány, takže je bude možné přijímat i bez zákaznické karty kdekoliv v Evropě. Astra se ráda chlubí tím, že pozice 23,5 stupně východně je nejrychleji rostoucí v regionu střední a východní Evropy. Expanzi na další trhy umožňuje společnosti SES nová družice Astra 3B, která byla vypuštěna loni.

Družice Thor 5

Objeví se na pozici 23,5 stupně východně z bulharské nabídky také nějaká stanice pro tuzemské diváky? (Ilustrační foto)

Lukáš Polák: Astra potvrdila otevření satelitní pozice CS Linku a Skylinku pro Bulhary
Lukáš Polák: Skylink jedná o spolupráci s bulharskou službou Satelitte BG

Rakušané chtějí proti satelitním pirátům bojovat

Výměnu 1,3 milionu přístupových karet k rakouským satelitním službám ORF Digital a AustriaSat připravuje jejich technický operátor, společnost ORS. Reaguje tak na nedávné prolomení kódu CryptoWorsk, v němž obě služby vysílají. Společně s firmou Irdeto, která je správcem kódovacího systému CryptoWorks, chce každý týden měnit přístupové klíče legálních karet pro příjem služeb ORF Digital a AustriaSat, informoval server Broadbandtvnew­s.com. Obě firmy by měly rovněž aktivně zasahovat do internetových fór, kde se veřejně objevují informace, jak obejít kód CryptoWorks a přijímat obě rakouské satelitní služby nelegálně zdarma. K definitivní výměně přístupových karet k ORF Digital a AustriaSat by mělo dojít v průběhu několika příštích měsíců. Výměna se bude týkat zejména starší generace karet. Je pravda, že digitální systém ORF byl napaden hackery, přiznal poprvé veřejně šéf ORS Michael Weber. Mají nelegálně padělané klíče k zákaznickým kartám.

Piráti z Karibiku

Piráti jsou opět na koni. (Foto: archiv filmového distributora)

Jan Potůček: Rakouská ORF bojuje proti prolomení satelitního kódu, mění klíče i karty

Stručně

Výběr provozovatelů prvních krajských sítí pro zemský digitální rozhlas se zřejmě protáhne. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) zatím pouze konstatoval, které firmy nabídly v dražbě za kmitočty nejvíce peněz, podle jeho předsedy Pavla Dvořáka se ale ostatní mohou proti výběru úřadu odvolat, a to dokonce hned dvakrát. Samotní účastníci tendru jsou také zatím opatrní a nechtějí svoje plány s krajskými multiplexy příliš komentovat.

Jan Potůček: Digitální rozhlas čeká další zdržení: odvolání neúspěšných žadatelů o multiplexy

Do České televize se z Primy vrací Světlana Zárubová-Witovská, která poslední čtyři roky moderovala hlavní zpravodajskou relaci Zprávy TV Prima. Serveru DigiZone.cz to potvrdil zdroj z Kavčích hor, který si nepřál být jmenován. Zárubová-Witovská by měla moderovat pražské vydání pořadu Sama doma, určeného pro ženy v domácnosti či na mateřské dovolené.

Jan Potůček: Světlana Zárubová-Witovská se vrací do ČT, bude moderovat Sama doma

Jaké bude jaro na televizi Prima? Druhá nejsledovanější česká komerční televize programové schéma úzkostlivě tají, na veřejnost ale už proniklo několik informací a plánů. Hlavních programových taháků bude mít Prima hned několik. Chce jimi odlákat pozornost od další řady pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar, s níž vyrukuje konkurenční Nova společně se slovenskou Markízou. Úplnou novinkou bude reality show Farmář hledá ženu a soutěž Šéfka.

Jan Potůček: Jaro na Primě: Farmář, Šéfka, Ano, šéfe!, Jste to, co jíte a Petr Novotný
Jan Potůček: Další federální soutěž od jara na Primě a Jojce: Šéfka s Norou Mojsejovou

Allianz arena Mnichov

Allianz arena v Mnichově. (Foto: archiv webu Bundesligy)

Sezóna 2014/2015 nejvyšší německé fotbalové soutěže, Bundesligy, bude v nejhorším případě poslední, která se objeví na obrazovce panevropského sportovního programu Eurosport 2. Francouzská centrála oznámila, že právě do roku 2015 podepsala s Německou fotbalovou ligou (DFL) smlouvu. Ta se týká poskytnutí přenosů pro druhý program Eurosportu a také jeho HD verzi.

Lukáš Polák: Bundesliga poběží na Eurosportu 2 minimálně do roku 2015

Slovenská televize Markíza, sestra tuzemské Novy, je další televizí našich východních sousedů, která se představila s novým grafickým vizuálem. Minulý týden v sobotu, tedy v den jejího uvedení na televizní obrazovku, o tom informoval server Mediálne.sk, jež také přinesl první upoutávky v podobě videa. Webu je poskytla sama Markíza.

Lukáš Polák: Po TV JOJ dostala nový vizuál i slovenská Markíza

CIF - osobnosti

Od 5. února se budou moci televizní diváci setkávat na kanálu Prima Cool s herním magazínem RE-PLAY. Vyplývá to z předběžných programových plánů stanice na 5. týden letošního roku. RE-PLAY má stanovený vysílací čas v sobotu ve 13:25 a jeho stopáž by se měla pohybovat okolo půl hodiny. Pořad se bude opět věnovat počítačové zábavě – recenzím, rozhovorům, novinkám a řadě dalšího.

Lukáš Polák: Herní magazín RE-PLAY míří z televize Public na Primu Cool

Nejzásadnější události tohoto týdne bylo:

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).