Hlavní navigace

readme.txt: IOL odškodní zákazníky, kterým smazal emaily

30. 9. 2002
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Mediální server RadioTV.cz čekají změny ˙ Tiscali: "Cena připojení na Internet vzroste o 100 %!" ˙ Telecom odškodní zákazníky, kteří měli potíže s emailem ˙ Telecom zavede Internet Plus i přes výhrady ČTÚ ˙ Do výběrového řízení na provozování sítí FWA v pásmu 3,5 GHz se přihlásili Eurotel, GlobalTel a GTS.

Pondělí – Změna fungování čeká v nejbližších týdnech vlivný mediální server RadioTV, jehož provoz zajišťovali novináři Jan Potůček a Radek Dresler. Serveru se totiž dlouhodobě nedařilo získat inzerci, kromě toho Jan Potůček začne od 15.10.2002 pracovat jako vedoucí rubriky Lidových novin MédiaKomunikace. „Mediální server to má v současné době těžké na přežití. Možným řešením by se proto mohlo stát napojení na jiný portál nebo pokračování bez televizní sekce,“ řekl ČIA Jan Potůček.

Současná situace kolem RadioTV potvrzuje pravidlo, že médium o médiích se neuživí. Možná namítnete, že psaním o médiích se úspěšně živí například Marketing & Media či Strategie. Ty jsou však určeny především čtenářům z řad zaměstnanců mediálních agentur, méně již čtenářům z řad zaměstnanců médií přicházejících pro „drby“, neboť ti sami o sobě netvoří zajímavou cílovou skupinu, zvláště jedná-li se o zaměstnance televizí, které jsou v České republice všeho všudy tři a jejich „decision makery“ se vyplatí oslovit jiným způsobem.

Udělejte si názor sami:

Středa – „Cena za Internet vroste o 100 procent. Máme tu pravidla a Český Telecom je nyní nerespektuje. Žádáme o podporu českých úřadů, ale pokud se nic nezmění, tak se obrátíme také na Evropskou unii,“ řekl na středeční tiskové konferenci firmy Tiscali Renato Soru, což je zakladatel, předseda představenstva a výkonný ředitel celého Tiscali S.p.A., který je v České republice znám především založením společnosti Video On Line, jež zde jako první spustila Internet zdarma.

Tiscali uplynulý týden vystrčila drápky a použila stejnou PR taktiku, jakou využíval Contactel v době, kdy ještě fungoval jako jedno velké tiskové oddělení. Mediálně zajímavá osobnost (v tomto případě v České republice dobře zavedený zakladatel společnosti Renato Soru) vyhrožuje na narychlo svolané tiskové konferenci budící dojem naléhavosti komplikacemi se vstupem do Evropské unie. Nápad to byl dobrý, ale před Tiscali ho vyjma Contactelu měla již GTS a eTel, takže se v médiích až na výjimky minul účinkem.

Udělejte si názor sami:

Čtvrtek – Český Telecom odškodní zákazníky, kteří měli problémy se zasíláním emailů či o ně úplně přišli kvůli potížím, jež měla firma při výměně nového poštovního systému. Klientům, kterým jejich emaily zmizely, Český Telecom odpustí celý měsíční paušál. Zákazníkům, kteří se potýkali se zpožděním emailů, operátor sníží měsíční poplatek o 20 až 50 procent, uvedl viceprezident Českého Telecomu pověřený řízením divize Imaginet Radek Soušek. „U nového systému již nic takového nehrozí,“ ujistil Radek Soušek.

U placené služby IOL Standard činí měsíční paušál 489 korun a u IOL Basic 189 korun. Co ovšem znamená pár stovek pro firmu, která přišla o obchodní korespondenci? Potíže s emailem totiž postihly i společnosti, jež u Internet OnLine využívali služeb webhostingu apod. Hlavní problém však dle mého názoru spočívá v tom, že Český Telecom uživatele řádně neinformoval. Přestože se první potíže objevily 8.8.2002, Internet OnLine je přiznal až 26.8.2002.

Udělejte si názor sami:

Pátek – I přes výhrady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) hodlá Český Telecom zavést tarif Internet Plus od původně plánovaného termínu 1.10.2002. Jak vyplývá z vyjádření tiskového mluvčího Českého Telecomu, tarif budou moci využívat zákazníci více než 120 poskytovatelů internetového připojení. Podrobnosti chce firma uvést na tiskové konferenci v pondělí 30.9.2002. Zatím s Českým Telecomem navrženými podmínkami veřejně vyhlásily souhlas pouze SkyNet a Internet OnLine (IOL), která je součástí Českého Telecomu.

Zavedení Internetu Plus nikoli ve formě změny, s vynuceným přechodem koncových zákazníků na nový koncept, ale pouze v podobě nové alternativy souběžně k současnému stavu, může mít zajímavé důsledky i pro uživatele. Pokud totiž zůstane stávající Internet2002 i s fungujícím systémem provizí pro ISP ještě nějakou dobu zachován, bude Český Telecom muset dostát svým tvrzením o zlevnění a reálně prokázat, že celý nový koncept a nabídka na bázi nového tarifu Internet Plus je pro koncové zákazníky skutečně výhodnější.

Udělejte si názor sami:

KL24

(Pá) SkyNet podepsal smlouvu s Českým Telecomem o poskytování telefonického připojení k Internetu. Smlouva vychází z nového modelu odděleného účtování poplatků za telefonické spojení, plateb operátorům a sazby za připojení na Internet u poskytovatele.

(Pá) Do výběrového řízení na udělení dvou licencí na provozování sítí FWA v pásmu 3,5 GHz se včera na Českém telekomunikačním úřadě přihlásili Eurotel, GlobalTel a GTS. V soutěži krásy se nabízí dvě licence po 20 milionech korun.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Score => Lupa.cz => M&W => Advertures => McCann Prague => Leagas Delaney Hamburg / Prague => Dark Side => [?]

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).