Hlavní navigace

Zemřel dramaturg a publicista Josef Balvín, otec Jiřího Balvína

17. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
17. 8. 2009

Ve věku pětaosmdesáti let včera v Praze zemřel dramaturg, překladatel a publicista Josef Balvín. Proslul především svojí prací v divadelní sféře, známý je ale i svými překlady, především německé dramatické literatury, a publicistickou činností. Mimo jiné napsal monografie o Vlastimilu Brodském a Martinu Růžkovi, informovala agentura ČTK.

KL24

Významnou doménou jeho práce bylo divadlo, v roce 1975 ale byl zbaven možnosti pracovat v divadle a začal se věnovat překladům. Patřil k významným překladatelům německého dramatu, některá díla překládal pod ženským pseudonymem. Externě přednášel v Praze na katedře divadelní vědy Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a na Divadelní fakultě Akademie múzických umění, kde vedl mimo jiné překladatelský seminář.

Syn Josefa Balvína Jiří se v českých médiích objevuje v souvislosti s Českou televizí a hudebním kanálem Óčko. Veřejnoprávní ČT vedl jako čtvrtý ředitel v pořadí, do hudební televize nastoupil krátce po svém odvolání z Kavčích hor a vede ji dodnes.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).