Hlavní navigace

V Brně bude nakonec vysílat Regionální síť 13, její výkon je však minimální

Regulátor českého telekomunikačního éteru je v poslední době v oblasti koordinaci pro menší DVB-T multiplexy velice aktivní. Nejzajímavější příděl z poslední doby je ten pro Prahu.

Doba čtení: 1 minuta

V Brně by měla začít vysílat Regionální síť 9. Příděly dostaly od ČTÚ i další multiplexy

UVNITŘ TABULKY Zajímavé jsou zejména tři nové kmitočtové příděly pro Regionální síť 7, které jsou opět totožné s lokalitami, z nichž už vysílá multiplex 4 podnikatele Radima Pařízka.

Doba čtení: 2 minuty

Část jižní a střední Moravy bude v noci bez televizního signálu, odmlčí se vysílač Kojál

Od půlnoci do šesté hodiny ranní nepůjdou multiplexy 1, 2 a 3 z Kojálu. České Radiokomunikace na noc naplánovaly i výluku rádií na krkonošské Černé hoře

Doba čtení: 1 minuta

nStoree má být chytrý e‑obchod, který „odstraní slepotu“ menších provozovatelů

Projekt nStoree má od konkurence odlišit především podrobná práce s posbíranými daty. „nStoree vám prakticky řekne co, kdy, jak a za kolik prodávat,“ říká Martin Smykal. Vývoj se tvůrci snaží od počátku hradit z prvních prodejů, ale ještě na ně čeká spousta práce.

Doba čtení: 5 minut

Vzniká síť městských multiplexů, které mají cenově konkurovat Radiokomunikacím a Pařízkovi

Někdejší majitel jihočeské televize Gimi Ivo Brabec chce spustit několik městských televizních sítí. Po Českých Budějovicích a Plzni míří do Teplic a Příbrami.

Doba čtení: 5 minut

V Česku mohou začít vysílat dvě nové regionální sítě. Jedna získala kanál i v Praze

UVNITŘ TABULKA Operátor Regionální sítě 7 získal v Praze kmitočtový příděl pro kanál 37. Zajímavostí je, že už jde o třetí společnost, která by signál šířila z lokality Ládví.

Doba čtení: 2 minuty

O půlnoci odstartuje Inzert TV. Pozemní cestou bude vysílat v multiplexu 4

Nová nabídková televize odstartuje v sobotu 1. prosince. Slibuje teleshopping v podobě televizního e-shopu a spolupráci s firmami Mall.cz a Finep.

Doba čtení: 1 minuta

V Brně sice nemají SMS jízdenky, zato mají SMS TICKET - posílání vstupenek do mobilu

V říjnu obsadili první místo v soutěži Web TOP 2012 v kategorii Maloobchod. V září vyhráli soutěž Internet Effectiveness Awards 2012 v kategorii kultura a zábava. Nezúčastnili se nikdy žádné akce na podporu startupů, obešli se bez investora. Díky jednoduché myšlence stále více konkurují největším prodejcům vstupenek.

Doba čtení: 8 minut

Domažlicko, Královéhradecko a Brno čeká od půlnoci výluka televizního vysílání

Až do šesté hodiny ráno nepůjdou vysílače Domažlice – Vraní vrch, Trutnov – Černá hora a Brno – Hády. Rozhlasového vysílání se údržbová přestávka nedotkne.

Doba čtení: 1 minuta

Splkněte nejen u mikrovlnky s člověkem z jiné planety aneb seznamte se s CoWo Brno

V Brně vyrostlo nové coworkingové centrum CoWo, které od počátku není jen moderním sdíleným pracovištěm pro freelancery. Pořádají se zde totiž také zajímavé semináře a vzdělávací akce. Brno má konečně prostor, kde se mohou střetávat firmy, ostřílení profesionálové i začínající podnikatelé z různých oblastí.

Doba čtení: 2 minuty

Česká televize počítá s tím, že ji nové studio v Brně vyjde do 340 milionů korun

Součástí studia, které mělo původně vyjít na šest set milionů, budou také prostory pro výrobu a vysílání pořadů. Objekt vyroste v brněnské části Líšeň na bývalých pozemcích Zetoru.

Doba čtení: 1 minuta

Víme, co chystá Inzert TV, nová televize, která brzy odstartuje v multiplexu 4

UVNITŘ VIDEO Na počátku prosince zahájí v Česku vysílání zcela nový typ nabídkové televize. Slibuje spolupráci s firmami Finep, Mall.cz a nabídne hybridní HbbTV.

Doba čtení: 5 minut

Digitální rozhlasový DAB multiplex firmy Teleko chystá rozšíření nabídky

Teleko šíří signál digitálního rozhlasu v Praze, Příbrami, Brně, na Ostravsku a také ve východních Čechách z vysílače Černá hora. Typ programu nové pozice je označen jako Pop Music.

Doba čtení: 1 minuta

Televize Óčko je s diváky už deset let. Slaví ve velkém stylu

TÝDENNÍ REVIZE – Hudební televize Óčko se dnes při příležitosti desátých narozenin převlékla do moderního grafického kabátu. K narozeninám ji přijde popřát řada hudebních hvězd.

Doba čtení: 5 minut

Multiplex 4 v Brně ukončil vysílání na původním kanálu 64. Diváci si museli přeladit

Vysílače Barvičova a Jihlavska už v tuto chvíli fungují v rámci takzvané jednofrekvenční sítě na kanálu 46. Plánovaný souběh původního a nového kmitočtu se nakonec o něco prodloužil.

Doba čtení: 1 minuta

Taneční SeeJay Radio spustí digitální šíření. Ptejte se jeho šéfa Svatopluka Janíka

SeeJay Radio je internetová lifestylově taneční hudební stanice, která na Internetu funguje bezmála tři roky. V rámci DAB šíření bude stanici distribuovat operátor Teleko.

Doba čtení: 1 minuta

Do inovačního parku JIC přijali šest nováčků, mezi nimi Vronli, TunaPay, Moscrif a Reservio

Do inkubátoru JIC Innovation Park bylo včera v Brně přijato šest nových firem — ze sedmi, které postoupily do nejužšího výběru z celkem 52 přihlášených. Na středečním „výběrovém dni“ musely projít otázkami od panelu expertů, v němž zasedl Michael Rostock (soukromý investor), Petr Palas (majitel a zakladatel Kentika) a Jan Všianský (někdejší zakladatel Lingey, nyní andělský investor). Poté musely obstát ještě před technologickou radou složenou ze zástupců brněnských vysokých škol.

27. 9. 2012 20:00
Doba čtení: 1 minuta

Reportáž: Brněnský TechSquat je klášter pro podnikavé geeky

Sdílené kanceláře a coworkingová centra pro grafiky, programátory, markeťáky a novináře na volné noze najdete už v každém velkém českém městě. Zato spolubydlení kreativních profesionálů, to je novinka — a funguje překvapivě dobře. Vítejte v brněnském TechSquatu.

Doba čtení: 3 minuty

Multiplex 4 spustil v Brně vysílač Barvičova. Jihlavská s ním bude v jednofrekvenční síti

MAPA POKRYTÍ UVNITŘ Multiplex 4 podnikatelů Radima Pařízka a Vladimíra Železného výrazně rozšiřuje pokrytí. Do finálního stavu uvedl vysílač Barvičova v Brně.

Doba čtení: 1 minuta

Multiplex 4 získal dalšího zákazníka. Vysílat v něm bude stanice Inzert TV

Projekt televize InzertMax se zájemcům představil poprvé před dvěma lety, ovšem nepodařilo se mu spustit vysílání díky tomu, že o svůj vysílací kanál 46 přišla v Praze společnost CDG.

Doba čtení: 1 minuta

Diváci na jižní a střední Moravě jsou bez signálu DVB-T, vysílač Kojál má výluku

Pravidelná údržba vysílače potrvá od 6:00 do 15:00 hod., od deváté dopoledne se na Kojálu odmlčí i veškerá rádia

Doba čtení: 1 minuta

Letovice chtějí lepší signál multiplexů 2 a 3. Pořádají anketu, zda mají zaplatit dokrývač

Veřejnoprávní multiplex České televize už v Letovicích dokrývač má, provoz si hradí Kavčí hory samy. Komerční televize ale vlastní dokrývač financovat nechtějí.

Doba čtení: 1 minuta

Multiplex 4 v Praze na podzim přejde na kanál 42, v Brně přeladí na kanál 46

Změna je nutná kvůli tzv. první digitální dividendě, stát musí do konce roku uvolnit vysílací kanály nad 60. Jedinou výjimkou bude Ostrava, kde si jej multiplex ještě ponechá.

Doba čtení: 1 minuta

Taneční SeeJay Radio chce spustit digitální vysílání ještě do konce roku

SeeJay Radio bude v rámci digitálního rozhlasu vůbec první českou čistě internetovou stanicí, která tu bude šířena. Bude tak vhodným doplňkem k tematickým kanálům italské RTL.

Doba čtení: 1 minuta

Taneční SeeJay Radio bude vysílat v DAB multiplexu společnosti Teleko

SeeJay Radio bude dostupné posluchačům v Praze, Brně, Ostravě a Příbrami. Pro jeho příjem bude nutný digitální rozhlasový přijímač. Teleko bude stanici šířit pravděpodobně v normě DAB+.

Doba čtení: 1 minuta

Prokletý multiplex 4. Řadě diváků nedá stále spát

Je multiplex 4 opravdu tak nespolehlivá síť, jak si myslí členové diskusních fór věnujících se digitální televizi, nebo je chyba i na jejich straně? Problémy s příjmem u řady z nich stále přetrvávají.

Doba čtení: 4 minuty

Televize Nova připravuje další kanál i placené služby v pozemním vysílání

TÝDENNÍ REVIZE – Uplynulý týden zcela bezkonkurenčně ovládla televize Nova. Psalo se o ní zvláště v souvislosti s chystanou stanicí Fanda a také chystanou službou Voyo DTT Services.

Doba čtení: 4 minuty

Multiplex 4 potvrdil dohodu s ČT, nabídne zbytek Eura a olympiádu v HD kvalitě

Diváci, kteří už přijímají multiplex 4, budou moci v HD kvalitě sledovat již čtvrteční čtvrtfinálový zápas fotbalového Eura mezi Českem a Portugalskem

Doba čtení: 2 minuty

Plán s HD přenosy olympiády v DVB-T2 pro většinu Česka definitivně padl

Český telekomunikační úřad si vzal nestandardní lhůtu pět měsíců na posouzení žádosti Českých Radiokomunikací o přidělení kmitočtů na další experiment DVB-T2

Doba čtení: 2 minuty

Nova, Prima i ČT se obávají rušení digitální televize vysíláním LTE

Pokud by chystaná aukce kmitočtů pro nové mobilní služby vedla k rušení signálu stávajících multiplexů, televize budou požadovat úhradu škody po státu

Doba čtení: 9 minut