Hlavní navigace

Michal Šíma: Eurosport v češtině začne letos vysílat i pro chytré mobily

„Mobilní aplikace Eurosport Player je sice už dostupná i v Česku, ale zatím bez lokalizace,“ říká v rozhovoru pro DigiZone.cz vedoucí české redakce Eurosportu Michal Šíma

Doba čtení: 8 minut

Doufám, že za 10 let budeme mít jasno, kdy vypneme VKV, říká provozní šéf RTIcz

Nabídneme aletrnativu k stávajícím FM rádiím, říká v rozhovoru pro DigiZone.cz Roman Kropáček, provozní ředitel společnosti RTIcz, která provozuje sítě DAB+

Doba čtení: 5 minut

Milan Fridrich: ČT se do dvou let úplně změní. Bude to naprosto jiná televize

Z dálkového ovladače se stala zbraň v rukou diváků, kteří se naučili přepínat, konstatuje v rozhovoru pro DigiZone.cz programový ředitel České televize Milan Fridrich

Doba čtení: 25 minut

Larry Page v ojedinělém rozhovoru pro Wired

Zmiňuje se o potřebě smělých inovací, ohlíží se za Androidem, hodnotí Google+, odsuzuje snahy ovládat internet.

Doba čtení: 1 minuta

Daniel Grunt (Prima On-line): Proti pirátům funguje vlastní obsah a cizí seriály zdarma

TV Prima vstoupila do boje o český Internet – spustila mediazastupitelství a pro online projekty vytvořila dceru Prima On-line. Jaké plány má její ředitel Daniel Grunt?

Doba čtení: 8 minut

Petr Vladyka: Primu Zoom jsme začali připravovat už před rokem a půl

Kvůli čtvrtému kanálu jsme nemuseli přijímat žádné nové zaměstnance vyjma jednoho pracovníka nákupu akvizic, říká v rozhovoru pro DigiZone.cz programový ředitel FTV Primy

Doba čtení: 9 minut

Adam Hazdra: Konec špatných služeb v ČR? Firmy si nepřiznají chyby a my jen brbláme

Víte, co je důležité pro správný design produktu? Patrně vás napadne vzhled, použitelnost, balení atd. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, jak se designují služby? Třeba banka, e-shop nebo restaurace? V Česku na jaře vyjde vůbec první kniha na toto téma.

Doba čtení: 9 minut

Krizi jsme nepocítili. Denně nám lidé posílají v průměru 100 tisíc, říká šéf TV Noe

Reklamu odmítáme vysílat, ale naším dalším zdrojem příjmů se stal prodej vlastních pořadů, říká v rozhovoru pro DigiZone.cz ředitel televize Noe Leoš Ryška

Doba čtení: 19 minut

Právník dTestu: Hledáme zákazníka UPC, který se kvůli poplatku za set-top-box bude ochoten soudit

Jak se vyvíjí kauza kritizovaných poplatků za pronájem set-top-boxů a modemů UPC, a servisního poplatku u satelitního Skylinku a CS Linku? DigiZone.cz se ptal právního poradce dTestu Miloše Borovičky.

Doba čtení: 5 minut

Konec spolupráce s Primou byl něco jako náhlá smrt, říká majitel Zak TV a Jihočeské televize

Uvažovali jsme o krajské televizi v Ústí nad Labem, ale zatím se chceme soustředit na naše dva regiony, říkají čerstvý předseda Asociace krajských televizí Alois Valtr a její manažer Viktor Nový

Doba čtení: 22 minut

Pro mezinárodní trh možná vznikne druhá verze Film Europe Channel, říká jeho šéf Ivan Hronec

V obsáhlém rozhovoru pro DigiZone.cz hovoří Hronec také o plánech pro příští rok, kdy by chtěl vysílání této stanice, ať už v lineární nebo nelineární podobě, dostat do mobilních zařízení.

27. 11. 2012 0:00
Doba čtení: 20 minut

Majitel Šlágr TV: Od 19. listopadu budeme vysílat celoplošně v multiplexu 3

Už za týden se v pozemním multiplexu 3 objeví další celoplošná televize. „Startujeme příští pondělí v poledne,“ říká v rozhovoru pro DigiZone.cz majitel Šlágr TV Karel Peterka.

Doba čtení: 7 minut

Kabelovky mají platit do fondu kinematografie. Je to diskriminace, říká šéf Elsatu

Platbu jednoho procenta z ročního obratu filmařům kritizuje v rozhovoru pro DigiZone.cz šéf českobudějovické kabelovky Elsat Petr Bárta

Doba čtení: 8 minut

Gabriel Kalapoš (PayU): V e-komerci se v Česku protočilo 60 miliard

Objem plateb kartou na českém internetu v posledním roce výrazně roste, přestože média zprávami o podvodech dělají kartám špatné PR, říká v rozhovoru pro Lupu ředitel PayU ČR Gabriel Kalapoš. Proč se tato platební brána oddělila od Allegro Group a do kterých zemí chce expandovat?

Doba čtení: 5 minut

Pětka měla být centrálním programem pro regiony. Musíme najít jiný, říkají šéfové televize V1

Jak vznikal a kudy se bude ubírat projekt Východočeské televize V1, přiblížili v rozhovoru pro DigiZone.cz jeho šéfové Roman Švec, Libor Tobišek a Martin Kindernay.

Doba čtení: 21 minut

Digitalizace rozhlasu bychom měli využít, než bude pozdě, říká šéf SeeJay Radia

SeeJay Radio je vůbec první stanicí, která získala od RRTV licenci pro celoplošné digitální rozhlasové vysílání. O plánech a pohledu na budoucnost rádií jsme hovořili s jeho šéfem Svatoplukem Janíkem.

Doba čtení: 12 minut

Filmy ani seriály zatím neplánujeme, říká programový ředitel Pětky Václav Kutil

Nová televize se chce vyhnout i nákupu licencí. „Jsme natolik kreativní, že si vystačíme sami,“ říkají šéfové programu a marketingu Pětky v rozhovoru pro DigiZone.cz.

Doba čtení: 15 minut

Zákazníkům jsme nelhali, reklamy byly v době vysílání pravdivé, říká šéf Skylinku a CS Linku

Ještě loni v prosinci sliboval Skylink a CS Link základní české a slovenské programy bez dalších měsíčních poplatků. „V té době to byla pravda,“ hájí se jejich šéf Jaromír Glisník.

Doba čtení: 11 minut

Fanda dá české sporty, říká jeho šéf Marek Kindernay. Slibuje spolupráci s Dajto

Nova Sport nebude na existenci Fandy nijak tratit, ujišťuje v rozhovoru pro DigiZone.cz ředitel obou tematických kanálů Novy

Doba čtení: 17 minut

Vyplatí se dávat na Facebook fotky koťátek? Rady firmám, jak vstoupit na sociální sítě

Podnikáte nebo máte firmu a rádi byste využili potenciálu sociálních sítí, ale nevíte jak na to? Jste v této oblasti začátečníci? Chcete vědět, za co se vyplatí platit a za co ne? Právě vám je určen rozhovor s konzultantem v oblasti sociálních sítí Adamem Zbiejczukem.

Doba čtení: 10 minut

Milan Fridrich: ČT 1 a ČT 2 se na podzim víc doplní, Kavčí hory chtějí udržet podíl 30%

Je nesmysl vyžadovat, aby první program měl vždycky nejvyšší sledovanost. Měřit by se měl výkon celé televize, říká v rozhovoru pro DigiZone.cz programový ředitel ČT.

Doba čtení: 26 minut

Tomáš Čupr: Vždy jsme se lišili kvalitou zákaznické podpory (2)

V druhém díle rozhovoru s Tomášem Čuprem, šéfem Slevomat.cz, bude řeč o budoucnosti slevových serverů. Řeč přijde i na pudy, které Tomáše vedou k ostrým diskuzím na Internetu. A také na to, co trápí Slevomat.cz, největší český slevový server.

Doba čtení: 14 minut

Tomáš Čupr: Nemyslím si, že si štěstí můžete koupit

O všem možném okolo Slevomatu i slevomatů s Tomášem Čuprem, včetně toho, kdo vlastně dnes Slevomat vlastní, jak je to s Grouponem. A kam ještě mohou slevové servery a slevové podnikání v ČR směřovat. První díl rozhovoru je tu.

Doba čtení: 12 minut

Robert Záruba: Studiem Londýn vyvažujeme, že nebudeme na každém sportovišti

Nebýt finanční spoluúčasti Českého olympijského výboru, studio v Londýně bychom si nemohli dovolit, říká v rozhovoru pro DigiZone.cz šéf projektu olympijského vysílání ČT.

Doba čtení: 16 minut

Bramborová medaile nestačí, Radiožurnál musí být aspoň třetí, říká Jan Pokorný

Budeme pokrývat možná méně témat, ale kvalitněji, říká v rozhovoru pro DigiZone.cz staronový šéfredaktor Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu Jan Pokorný

Doba čtení: 16 minut

Jan Vetyška: Jsme na straně zákazníků, ale pracujeme pro obchodníky

České obchody si snahou být co nejlevnější na sebe samy pletou bič, tlak na cenu je neúměrný, říká v rozhovoru Jan Vetyška, výkonný ředitel Asociace pro elektronickou komerci. Co si myslí o smyslu Asociace, podvodných e-shopech, certifikátech, problémech zákazníků či o budoucnosti online obchodů?

Doba čtení: 17 minut

Zprávy nechystáme. Chceme se věnovat hlavně přenosům, říká šéf Slovak Sport.TV

Slovak Sport.TV je novým hráčem mezi sportovními kanály. Server DigiZone.cz se bavil s jeho šéfem Róbertem Gregušem, krom jiného, i o expanzi na český trh.

Doba čtení: 9 minut

Topfun a Voyo si konkurují, proti pirátům by se ale měli spojit, míní Radek Přikryl

Co přecházelo mohutné expanzi videotéky Topfun do chytrých televizorů většiny velkých značek? DigiZone.cz hovořil s jeho obchodním ředitelem Radkem Přikrylem.

Doba čtení: 19 minut

Radim Pařízek: Chystáme překvapení, kvůli kterému lidi přeladí na multiplex 4

Už za týden pokryje televizní multiplex 4 polovinu obyvatel Česka. Server DigiZone.cz se zeptal jeho provozovatele Radima Pařízka na technické detaily.

Doba čtení: 18 minut

Dalibor Balšínek: Pro záchranu Týdne stačilo pouze pracovat (2)

Podařilo se mu před lety zachránit Týden a dnes lze říci, že se pokouší o velkou změnu u Lidových novin. V druhém dílu rozhovoru se dotkneme i oblíbeného tématu Jízdních řádů a započítávání do návštěvnosti iDnes.cz, síly Seznam.cz. A samozřejmě, Facebooku. Dokončení rozhovoru s Daliborem Balšínkem.

Doba čtení: 13 minut