Hlavní navigace

Český automatický překladač Memsource kupuje německou firmu Phrase

18. 1. 2021

Sdílet

David Čaněk, Memsource Autor: Memsource

Česká firma Memsource, zabývající se strojovými překlady a lokalizací, kupuje 100% podíl v německé společnosti Phrase vyvíjející lokalizační software. Cenu transakce žádný ze subjektů nekomentoval, podle serveru CzechCrunch se ale pohybovala v řádu vyšších stovek milionů korun.

„Od vstupu Carlyle do Memsource v červnu loňského roku jsme se zaměřili na organický růst a zároveň jsme hledali nové příležitosti k akvizicím,“ řekl zakladatel a šéf Memsource David Čaněk. Investiční fond Carlyle Group drží v Memsource nadpoloviční podíl.

Phrase nabízí cloudovou lokalizační plarformu pro software, weby a mobilní aplikace. Platforma slibuje snadnější lokalizaci služeb svých zákazníků do cizích jazyků, přičemž díky umělé inteligenci Phrase celý proces usnadní.

 „Spojení Memsource a Phrase vytváří předního hráče na poli překladového managementu,“ stojí v tiskovém prohlášení, přičemž od akvizice si Memsource slibuje jak rozšíření produktového portfolia a sítě zákazníků, tak upevnění pozice v Německu.

Ředitelem celé firmy bude David Čaněk, trojice spoluzakladatelů Phrase se stane akcionáři celé skupiny. K Memsource se také připojí padesátka zaměstnanců Phrase. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).