Hlavní navigace

Spuštění e-Sbírky a e-Legislativy se znovu odkládá, dodavatel je má dokončit na podzim

15. 2. 2022

Sdílet

Digitální právo, AI a zákon, Umělá inteligence a zákon Autor: Depositphotos

Další rok a další odklad. Systémy e-Sbírka a e-Legislativa nebudou v ostrém provozu spuštěny dříve než od ledna 2024, zjistil server iRozhlas. Podle původních plánů přitom měly běžet už od 1. ledna 2021.

Systémy mají zdigitalizovat tvorbu legislativy a nabídnout veřejnosti úplná znění zákonů či mezinárodních smluv. Český stát jejich vývoj plánuje už od začátku tisíciletí

V roce 2018 stát úspěšně uzavřel tendr na dodavatele, kterým se stala firma Asseco Central Europe. Podle původních plánů měla systémy spustit od začátku roku 2021. Následovala série odkladů

Podle aktuálního lednového dodatku smlouvy s dodavatelem se odevzdání díla předpokládá na podzim letošního roku. Následovat má roční ověřovací provoz, takže veřejné spuštění systémů neproběhne dříve než na začátku roku 2024, zjistil iRozhlas.

Další odklad podle dodatku způsobilo to, že „dochází k řadě okolností stojících mimo vůli Stran, které Strany jednající s náležitou péčí nemohly předvídat.“ Opozdilo se například napojení e-Sbírky a e-Legislativy na vládní systém ODOK a systémy Poslanecké sněmovny a Senátu, parlament neprojednal novelu zákona, která upravuje fungování e-Legislativy a práce opozdila epidemie nemoci COVID-19 nebo chystaný upgrade systému Czech POINT na verzi 2.0.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).