Hlavní navigace

ČTÚ vypsal tendry na sítě pro digitální rozhlas v krajských městech

11. 5. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
11. 5. 2011

UVNITŘ ZADÁVACÍ DOKUMENTACE Výběrové řízení na sítě pro zemský digitální rozhlas a mobilní multimediální aplikace v třinácti krajských městech České republiky včetně Prahy vypsal Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Tendry proběhnou formou dražby, po splnění všech podmínek tedy v každém městě zvítězí ten operátor, který nabídne vyšší cenu. Vyvolávací cenou je tisíc korun za každých celých 10 tisíc obyvatel dané aglomerace. Tendry následují po nedávných výběrových řízeních na krajské rozhlasové multiplexy (s pokrytím celých krajů).

DOKUMENT: Vyhlášení výběrových řízení na sítě pro zemský digitální rozhlas v krajských městech (PDF, 27 MB)

Nejvyšší vyvolávací cenu určil ČTÚ logicky pro Prahu, kde požaduje nejméně 116 tisíc korun. V minulém tendru na krajskou síť pro zemský digitální rozhlas v Praze a středních Čechách, který vyhrály České Radiokomunikace, byla vyvolávací cena 229 tisíc korun a ČTÚ ji nakonec vydražil za 1,374 milionu Kč. Společnosti, které letos získaly od telekomunikačního úřadu oprávnění pro provoz krajských rozhlasových multiplexů, se nemohou ve stejném kraji ucházet i o multiplexy v krajských městech.

K TÉMATU: České Radiokomunikace získaly kmitočet pro digitální rozhlas v Praze

České Radiokomunikace tak nemohou žádat o další rozhlasový multiplex v Praze, příbramská společnost Teleko, která získala oprávnění pro provozování krajských sítí pro zemský digitální rozhlas v Ústeckém, Libereckém, Královéhradeckém, Moravskoslezském a Jihomoravském kraji zase nesmí žádat o kmitočty v Ústí nad Labem, Liberci, Hradci Králové, Ostravě a Brně, a plzeňská firma RTIcz, jež je držitelem oprávnění pro provoz krajských rozhlasových multiplexů v Jihočeském, Plzeňském a Karlovarském kraji, zase v Českých Budějovicích, Plzni a Karlových Varech.

ČTĚTE TAKÉ: Digitální rozhlas odstartoval. Zatím ho naladíte jen v Praze a Příbrami

ČTÚ v aktuálních tendrech určil pro jednotlivá města vysílací kanály. V Praze a Karlových Varech půjde o kanál LD, v Českých Budějovicích, Plzni, Hradci Králové a Olomouci o kanál LG, v Ústí nad Labem o kanál LO, v Liberci a Ostravě o kanál LK, v Pardubicích, Brně a Jihlavě o kanál LP a ve Zlíně o kanál LL. Přihlášky do tendrů přijímá ČTÚ do 20. června, obálky s nabídkami otevře 28. června a výběr vítězných operátorů provede 22. července. Vyplývá to z květnového Telekomunikačního věstníku ČTÚ, kde vyšla podrobná zadávací dokumentace.

ux tip do článku

NAPSALI JSME: Digitální rozhlas v západních a jižních Čechách zavede firma RTI cz

Řádné zemské digitální rozhlasové vysílání zatím probíhá pouze v Praze a Příbrami, kde na kanálu LA vysílá společnost Teleko. Tento kmitočtový příděl ale firma získala na základě individuální žádosti, která nesouvisí s loňským výběrovým řízením na krajskou síť pro zemský digitální rozhlas v Praze a středních Čechách, v němž zvítězily České Radiokomunikace. Na rozdíl od nich se tedy Teleko může v nynější soutěži ucházet o další kmitočet pro svůj druhý rozhlasový multiplex v Praze.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).