Hlavní navigace

O2TV meziročně mírně zvýšila počet abonentů a představila další novinky

2. 8. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Zatímco digitální kabelová televize UPC se potýká s úbytkem abonentů, IPTV služba O2TV hlásí mírný meziroční nárůst abonentů, kterým do konce roku nabízí Slovak Sport 2 s Premier League zdarma.

IPTV služba O2TV ke konci druhého kvartálu 2013 měla 142 tisíc abonentů. Meziročně si tak polepšila o 2,1 %. I to lze ale do určité míry považovat za úspěch. Například digitální kabelová televize UPC se dlouhodobě potýká s úbytkem abonentů. Ve druhém čtvrtletí 2013 jejich počet klesl na necelých 390 tisíc z loňských více než 418 tisíc. O2TV má sice stále méně abonentů, ale po dlouhodobé stagnaci je nyní spíše v mírném růstu.

Zajímavé bude sledovat, jak a jestli vůbec se na počtu abonentů O2TV projeví letní novinky, které provozující telekomunikační operátor Telefónica oznámil. K těm nejnovějším patří zařazení tradičních sportovních kanálů EuroSport a EuroSport 2 ve vysokém rozlišení. Zařazuje také Slovak Sport 2 s přenosy z anglické fotbalové Premier League, který bude pro všechny abonenty do konce roku 2013 dostupný zdarma.

Mezi nové kanály v nabídce největší a geograficky nejdostupnější české IPTV služby patří filmové kanály Film+ a MGM, dětský kanál Megamax a kvarteto hudebních kanálů Óčko, Óčko Gold, Šlágr TV a Mezzo. Na druhou stranu z nabídky naopak mizí kanály ESPN America a ESPN Classic, které se stahují z evropského trhu.

ICTZ23

Jak už jsme vás informovali, v červnu Telefónica chystá migraci abonentů na novou platformu O2TV. Jde o největší technologickou změnu v historii služby, které přinese několik nových funkcí. Například vysílání všech kanálů bude dostupné až třicet hodin zpětně. K předešlému vysílání se půjde vrátit díky novému programovému průvodci, který by měl být oproti tomu dosavadnímu přehlednější a flexibilnější.

Nově bude možné nahrávat již běžící pořad nebo skočit zpět na jeho začátek. Služba pro nahrávání se dočká funkce timeshift. Háček je v tom, že někteří abonenti se převedení na novou platformu dočkají až v příštím roce. Budou přitom za službu platit stejnou částku jako ti zákazníci, kteří již mají nové funkce k dispozici. Přednostní přechod na novou platformu Telefónica podmiňuje nákupem nového set-top-boxu.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.