Hlavní navigace

Rakouská televize spustila na satelitu vysoké rozlišení (UVNITŘ FOTO)

1. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

1. 5. 2008

Rakouská veřejnoprávní televize ORF dnes spustila vysílání svého prvního programu na satelitu ve vysokém rozlišení. Kanál je šířen v rozlišení 720p a 50 snímky za sekundu s kompresí MPEG4/AVC a je kódován v systému CryptoWorks. Öestereich Funk se chce tak především postarat pro své diváky o mimořádný zážitek z fotbalového Eura, které začíná již příští měsíc právě v této zemi a ve Švýcarsku. Kromě satelitu se kanál objeví i v digitální kabelové síti tamní UPC a pravděpodobně i IPTV.

Kanály ve vysokém rozlišení přibývají v poslední době nevídaným tempem. Dočkali se jich např. již v Maďarsku, Albánii a Bulharsku, HDTV testovalo také Rumunsko. Čeští diváci na televizi ve vysokém rozlišení zatím stále čekají. Mohli by se jí však dočkat se spuštěním nového transpondéru v platformě CS Link, kde začal testovat motoristický kanál Sport 5. HD vysílání plánuje na českém trhu také Eurosport HD a kanál History Channel.

FOTO:
Vysílání ORF 1 ve vysokém rozlišení (JPG, 119 kB)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.