Hlavní navigace

Runet

Rusko se v rámci testování dočasně odpojí od globálního internetu

Rusko se chce v rámci testu dobrovolně dočasně odstřihnout od globálního internetu. S odkazem na ruský ekonomický server Rosbizneskonsalting to alespoň tvrdí technologický server Zdnet. Důvodem pro tak radikální experiment má být shromáždění…

Rusko testovalo, jestli se dokáže odstřihnout od světového internetu

Izolace Ruska od světového internetu by měla zajistit konec nekontrolovaného toku informací ze zahraničí. Údajný pokus ale ukázal, že to není tak snadné.

Doba čtení: 1 minuta

Zakladatel „ruského Facebooku“ bojuje o osud aplikace Telegram

Pavel Durov se dostal do sporu se svými bývalými kolegy a spolumajitelem sociální sítě VKontakte kvůli chatovací aplikaci Telegram. U amerického soudu se domáhá odškodnění.

Doba čtení: 6 minut

Kontrola Internetu v Rusku houstne, stát chystá i vlastní vyhledávač

Ukrajinská krize uspíšila plány ruské vlády na získání kontroly nad Internetem. Vypínání stránek s nevhodným obsahem, kontrola blogerů či vlastní vyhledávač, to je jen začátek.

Doba čtení: 6 minut

Boj o vládu nad „ruským Facebookem“ je u konce, jeho zakladatel prohrál

Pavel Durov skončil jako šéf největší ruské sociální sítě VKontakte. Ačkoli tvrdí, že byl vyhozen jejími současnými majiteli, jeho odchod byl na spadnutí již dlouho.

Doba čtení: 4 minuty

Ruský Internet slaví dvacetiny a velcí hráči expandují do zahraničí

Internet se v Rusku stal jedním z důležitých pilířů pohánějících tamní ekonomiku. Roste dvojciferným tempem a tento trend si podle všeho udrží i v následujících letech.

Doba čtení: 8 minut

Ruská Sberbank získala za 60 milionů dolarů tříčtvrtinový podíl ve službě Yandex.Money

Státem ovládaná ruská banka Sberbank, která letos mimo jiné dokončila akvizici banky Volksbank International, koupila za 60 milionů dolarů tříčtvrtinový podíl ve službě Yandex.Money (Яндекс.Деньги). Yandex začal spolupracovat se Sberbank už loni, když obě firmy podepsaly dohodu, která uživatelům Yandex.Money umožnila dobíjet své účty prostřednictvím bankomatů Sberbank. 

19. 12. 2012 16:14
Doba čtení: 1 minuta

Rusové dál vzdorují Googlu, tamní jednička Yandex zvažuje i expanzi do Evropy

Ruskému Internetu alias Runetu se česká média věnují spíše sporadicky, a pokud se už nějaká zmínka objeví, většinou v souvislosti s tuzemským Seznamem. Česko a Rusko bývají totiž dávány za příklad několika mála zemí, kde na poli internetového vyhledávání nedominuje Google, ale lokální hráč.

Doba čtení: 7 minut

Yandex zvýšil ve druhém čtvrtletí zisk, meziročně o 76 procent

Provozovatel největšího ruského portál Yandex, vydělal ve druhém čtvrtletí, podle účetních standardů US GAAP, 1,983 miliard rublů. Zisk před započtením úroků, daní a odpisů EBIDTA vzrostl o 60 procent a činil 3,07 miliard rublů. Tržby ve druhém čtvrtletí vzrostly o polovinu na 6,8 miliard rublů. Podle výkonného ředitele Yandexu Arkadije Volože stojí za růstem tržeb a zisku především silná poptávka po reklamě ze strany inzerentů.

31. 7. 2012 15:58
Doba čtení: do minuty

Desítka nejlepších ruských startupů

Ruské startupy přitahují stále více pozornost zahraničních investorů, kteří chtějí vydělat na rychle rostoucím počtu internetových uživatelů. Investují do online rezervačních systémů či e-komerce platforem.

Doba čtení: 4 minuty

Ruský Internet dospívá, roste a láká investory ze zahraničí

V sobotu uplyne 18 let od zaregistrování domény nejvyšší úrovně .ru. Pro globální hráče je Runet těžkým oříškem. Impozantní nárůst počtu uživatelů je však dobrým argumentem pro investici do lokálních služeb nebo spolupráci s ruskými firmami.

Doba čtení: 5 minut

Ruská investiční skupina Mail.ru zvýšila odhad příjmů za letošní rok

Skupina Mail.ru Group plánuje letos zvýšit meziročně své příjmy o 50 procent. Původně představitelé firmy hovořili o růstu o 40 procent, své plány ale upravili vzhledem k velmi dobrým finančním výsledkům v prvním pololetí. Mail.ru je majetkově propojena s další ruskou investiční skupinou DST Global. Obě firmy vznikly na konci loňského roku, kdy Mail.ru vstoupila na londýnskou burzu. 

Doba čtení: 1 minuta