Hlavní navigace

Huawei může přijít o možnost podporovat SD a microSD karty

27. 5. 2019

Sdílet

SD

Huawei se rýsuje na obzoru další problém, který mají na svědomí současné americké obchodní sankce, společnost totiž kvůli nim musela ukončit členství v oborové asociaci SD Association (SDA).

SDA je oborovou obchodní skupinou, která je zodpovědná za standardizaci SD a microSD karet. Ztráta členství v organizaci pro Huawei v praxi znamená, že již nebude moci nabízet produkty s oficiálním SDA brandingem a podílet se na tvorbě nových standardů. Zatímco druhý bod (ztráta vlivu na další vývoj standardů) ještě nemusí mít na společnsot zásadní dopad, první bod znamená reálný problém.

Nejčastější oficiální výklad stanov organizace totiž tvrdí, že firmy, které nejsou členy asociace, nemohou oficiálně vůbec prodávat zařízení s podporou SD karet, tedy nejen jejich podporu inzerovat a používat ochranné známky asociace. Samotná Huawei na dotaz, jak to s podporou SD karet bude od budoucna, odpovídá vyhýbavě a vyjadřuje se pouze k současným modelům, kterých se omezení pochopitelně netýká. Firma na druhé straně má k dispozici vlastní (zatím nepříliš rozšířený) formát miniaturních flashových karet – NM Card, které jsou dokonce menší, než microSD a dosahují podobných rychlostí.

Huawei má také nově omezené členství v rámci Wi-Fi Alliance a sama dobrovolně vystoupila z organizace JEDEC, která stojí za tvorbou ESD standardů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).